Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Scenic II - porady dla niezdecydowanego ?


olivier85

Rekomendowane odpowiedzi

W uzupełnieniu tego co gojgien napisał.

Pojazd 1. W opisie jest napisane, że po przeglądzie (rozrząd!!! i olej) - a nie potrafili SERVICE skasować? To się robi samemu przytrzymując przyciski. Nie wiem - dziwne.

Dziwnie wygląda wlew do pojemnika na płyn do szyb. Może w dieslach to jest inaczej, ale w moim wlew jest poziomo (po zdjęciu żółtego kapsla - płaszczyzna/krawędzie są płaskie).

I dziwne - że nawet bogata wersja, a ma plastikową kierownicę.

Pojazd 2. Tu można zobaczyc ten wlew płynu do szyb. Jest poziomy. TO PRAWDOPODOBNIE kwestia oświetlenia, ale prawy reflektor ma jakgdyby brudny odbłyśnik. Albo inaczej - lewy jest czysty w środku jakby był nowy (wymieniany).

Pojazd 3. Dziwnie malutkie tarcze hamulcowe. Mój podobnie jak 1.9 ma większą moc to i większe tarcze (chyba, że do 1,9 nie dawali większych). Na moich oryginalnych 16" felgach tarcze prawie wypełniają przestrzeń między felgami. Tu to jakoś karzełkowato to wyglada, ale może to jakieś złudzenie. Może to tak na fotach wyglada, aż pstryknę mojemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

olivier85, tak auta nie znajdziesz. Od kiedy auto kupuje się jak w katalogu. Zapamiętaj najlepsze egzemplarze schodzą na pniu wśród znajomych którzy wiedzą jak auto jest utrzymane. Pośledź motoallegro czy otomoto i przekonasz się że wiele z tych ofert leży od dawna. To co piszą sprzedający w wielu przypadkach jest niezgodne z prawdą (jeśli chodzi o wyposażenie). Fotki kłamią bo są robione w różnych warunkach oświetleniowych. Co ci da że forumowicze będą zachwalać autko skoro wizja lokalna pokaże padniętą turbinę czy też inne kosztowne usterki, a inne autko które będzie się wydawało bite będzie po prostu po lekkim uszkodzeniu ale to wyjdzie przy ręcznym pomiarze lakieru czy też dokładnych oględzinach ale w realu. Nie zaoszczędzisz czasu poprzez weryfikację fotek - tak można kupować auto tylko z salonu. Oglądając auta w realu nabierasz praktyki dzięki której będziesz w stanie stwierdzić już po przejażdżce w jakim stanie jest zawieszenie, czy przebieg jest realny patrząc na stopień zużycia wnętrza. Takich eksploatacyjnych spraw jest wiele, robiąc to w ten sposób jak dotychczas narażasz się na wielkie ryzyko zakupu trefnego auto z którego będziesz niezadowolony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziłem u sibie i to copisałem o za małych tarczach to coś mi się tylko wydawało. człowiek nigdy raczej nie patrzy na koła prostopadle, pod kątem stojać to wszystko inaczej wygląda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pytam tylko o ocene. z Tamtych juz zrezygnowalem.

 

a co do tego, to dzwonilem. Facet zachwala, oh ah cud miod i orzeszki. Vin chce podac, od razu sie pod serwisem renault umowic. Jest bardzo pewny siebie jak z nim gadalem.

Powiedzial mi tylko, ze nie wie czy czasem szyba nie byla wymieniana, ale to jak zadzwonie to sie dowiem. No i ma wrecz nie zauwazalna wgniotke parkingowa, ktora ciezko zauwazyc.

Powiedzial jeszcze takie cos "auto nie jest w stanie bardzo dobrym, jest w stanie idealnym". Nie wiem co myslec o tym.

 

Pytam tu o wasza opinie, bo nie znam sie na renault, wersjach wyposazenia, ulozeniu elementow a po drugie nie mam czasu jezdzic po polowie Polski zeby kupic auto. Ja mam na to tylko 1 dzien w tygodniu (niezdiele). Ewentualnie urlop i pojechac na serwis i sfinalizowac zakup.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do tego ostatniego:

1) brak tempomatu - niby można samemu założyć (ja załozyłem), ale ok. 300-400 jest się "w plecy"

2) coś podejrzanie wyglądają mi rolety w drzwiach - ósma fotka. jakieś takie grube są...

3) przebieg?? IMHO kręcony

fotki za małe, by coś więcej podać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakt. 2003 rok i tylko 121 00km. Ale sam zawsze twierdzę: nie kupuje się "kalendarza" i przebiegu, a ogólny stan.

Co do tych roletek - dziwne listwy w miejscu roletek. Może jakiś pomysłowy dobromir zrobił jakiś swój wynalazek? Np. rolety całkowicie nie przepuszczające światła (jak do okien zwykłych w domu z takiego materiałogumy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie co o tym myslicie. Mi sie bardzo podoba i wg mnie najladniejszy z wszystkich jakie tu dalem. Jutro jade ogladac. Prosze o jakies rady i wskazowki.

 

http://otomoto.pl/renault-scenic-dci-privi...-C16905507.html

 

z gory dzieki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

olivier85, Może i najładniejsze, nawet nie przyglądałem się dokładnie fotkom, bo widzę przekręt w opisie. Tu ewidentnie jest 2005 rocznik bo jeszcze bez zmian poliftingowych.

Auta z 2006 roku to już auta po liftingu.

Reflektory przednie powinny być HELLI, soczewkowe przynajmniej. To samo tył, LEDy w pozycyjnych tylnych i hamowania. (powinny być mniejsze białe elementy kierunku i cofania, to tak z daleka można rozpoznać)

Zderzak przedni też jeszcze z poprzedniej wersji, listwy na drzwiach zakończone wstawkami z widoczną wersją silnika, czego w 2006 już nie było. itp.itd.

W opisie moc silnika 105 KM a tymczasem skrzynia 5 biegowa. W tym zestawieniu to co najwyżej 101KM. I to już nie chodzi o znaczek na drążku zmiany biegów ale brak pod gałką pierścienia od wstecznego.

Do nazwania go Privilegiem też kilku detali brakuje lub na to nie zasługują.

Uważaj na sprzedawcę, szuka naiwnego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest auto z 2005. Wlasnie porownywalem wyposazenia konkretnych modeli i bardziej mi pasuje to auto do wersji expression. Np w privilege byly chromowane klamki zewnetrzne.

 

Sam juz nie wiem. Jak tu ciezko cos wybrac sensownego.

 

A w tym wczesniejszym czarnym z krosna szyba byla wymieniana w 2007 roku, podobno orginalna renault. Czlowiek sie zapiera, ze na 100% bezwypadkowa i mi to w serwisie potwierdza, ale chyba zrezygnuje z jazdy tam, bo cos podejrzane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w domu przed kompem nic nie wybierzesz, tu możesz jedynie czas przeznaczyć na poznawanie różnic i wychwytywanie niuansów i bredni jakie są czasami wypisywane. Jednak jeśli auto naprawdę będzie warte zainteresowania, to się okaże, że już jest nabywca albo auto zaliczkowane. To się załatwia na szybko i na miejscu.

Jednakże nie zniechęcaj się, przeglądaj fotki porównuj szukaj ukrytych baboli.

To zaowocuje szybkim rozpoznaniem próby naciągnięcia jak będziesz auta już w realu oglądał.

Najlepsza jest sytuacja kiedy wiesz więcej o aucie niż ten co go sprzedaje. (ogólnie o modelu, co było, co być powinno, co nie powinno się świecić a świeci i z jakiej przyczyny, dlaczego zamki się zamykają zaraz po ruszeniu i jak to wyłączyć i takie inne detale....)

Wówczas to Ty prowadzisz zakup i zadajesz pytania przy których sprzedającemu "kopara" opada, a nie odwrotnie, że to On Tobie brednie wciska i gruszki na wierzbie obiecuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Olivier, ostrożnie, on sprzedaje jeszcze jednego jasnego, młodszego a opis pojazdu identyczny nawet kilometry, oprócz rocznika, przypadek?

http://autoraw.otomoto.pl/index.php?sect=s...mp;id=C16826026

jak jesteś zdecydowany, spisz cały VIN, sprawdź w serwisie jakie miał wyposażenie, przy jakim stanie licznika i kiedy ostatnie przeglądy serwisowe, przeczytaj szczegółowo kiedy był sprowadzony. Do tego co gojgien, mnie się wydaje, że previleg miały alusy, ale to mi się tylko wydaje, sprawdź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!