Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Problem z zaworem EGR


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Koledzy potrzebuję pomocy, rozebrałem sobie wszystko żeby wyczyścić zawór EGR odkręciłem 3 śrubki do demontażu a zwór nie chce wyjść, w instrukcji serwisowej jest napisane że trzeba obracać, ale podczas takiego obracania chyba sobie rozwaliłem całość odeszła te cześć z wtykiem natomiast ta która się chowa wewnątrz rury ani drgnie, może muszę zdemontować jakieś zabezpieczenie albo jest za głupi żeby to wyjąć... :cry:

Załączam zdjęcie i jestem otwarty na sugestie.

Z góry dziękuje za pomoc.

post-11585-1292961504_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem dokładnie to samo. Zmontuj wszystko i jedź do jakiegoś magika, który sie zna na Reniach, najlepiej jak masz kogoś znajomego. Ja mam znajomego w ASO i po wielu próbach właśnie do niego pojechałem.

Teraz do rzeczy - wersja pesymistyczna - jest to tak zakleszczone, że trzeba będzie ściągać kolektor dolotowy ( a to niestety kosztuje).

Wersja optymistyczna ( dlatego warto mieć znajomego, któremu będzie się chciało z tym pobawić, a nie od razu ściągać kolektor) - uda się wyjąć, ale właśnie przy "odrobinie" zabawy. U mnie udało się wyjąć, a środek był tak zasyfiony, ze masakra

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie chodzi o to że jest zapieczony we wnętrzu ( bo zawór wchodzi na wcisk ) to że Ci się rozwalił na dwie części to normalne potem normalnie go złożysz tylko takie tulejki powinieneś mieć żebyś ich nie zgubił. Spróbuj może lekko ropą go przesmarować ale na około nie tam gdzie sprężyna. Może jakieś wd czy coś co rozpuści sadzę i spróbuj takim kluczem to odkręcania tarcz w szlifierce trafić w 2 dziurki i obracać żeby go rozruszać jeśli bd kręcił nic się mu nie stanie./

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!