Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Problem z szybą - Scenic II XII/2007


Rekomendowane odpowiedzi

W moim autku (chyba od wilgoci) samoczynnie otwiera się prawa tylna szyba. Czasami dzieje się to podczas drogi - wtedy wystarczy domykać przyciskiem w panelu na drzwiach kierowcy (bywa upierdliwa i trzeba czasem trzymać zamykanie cały czas bo chce się otwierać). Problem w tym, że czasami zdarza się to również przy zamkniętym aucie. Zamykam auto - sprawdzam wizualnie czy szyby zamknięte. Rano wychodzę a szyba prawa tylna maksymalnie opuszczona. Dziś miałem sporo śniegu na fotelu przez to.

Ktoś się spotkał z podobnym problemem ?. Gdzie szukać jakiegoś schematu do Scenic II XII/2007 1.5dCi ?. Jak nic nie poradzicie to do wiosny po prostu rozkręcę drzwi i odepnę silnik ew. podłożę kija żeby się nie mogła otwierać. Zaznaczam, że problem dotyczy tylko jednej szyby : PRAWY TYŁ. Dzieje się to bez względu na to czy zablokuję możliwość otwierania drzwi/szyb tylnych czy też nie.

 

Pozdrawiam

Vertex

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że był podobny temat, Musisz poszukać. Jednaj wg mnie to masz albo zwarcie w wtyczce w drzwiach, albo zaczyna padać moduł sterujący silniczkiem wycieraczek. Co do schematu teraz Ci nie pomogę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... albo zaczyna padać moduł sterujący silniczkiem wycieraczek.

 

Jeszcze jedno ... myślisz że moduł od silniczka wycieraczek może mieć jakiś wpływ ?. Czy chodziło Ci o sterowanie podnoszenia szyby ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość pawelolsztyn

Kolego ja miałem taki sam problem. Dzień przed wyjazdem do Bułgarii pojechałem na myjnię :-) Podczas jazdy otworzyła się tylna prawa szyba. Mogłem ją zamknąć lub nie. Sama się otwierała i zamykała. Także miałem 1 raz taki sam problem z tylną lewą. Pojechałem do serwisu Dacia (a było to w Rumunii) i podłączyłem komputer (70 zł). Diagnoza : problem na łączeniu gniazda wtykowego przy słupku środkowym. Ciężko jest te gniazdo wyciągnąć a później jeszcze gorzej włożyć. Popsikałem rumuńskim preparatem w stylu WD 40. Dopiero po kilku godzinach szyba już nie wariowała i do tej pory jest ok.

ps. ja także rozkręcałem tapicerkę drzwi, starałem dostać się do silnika podnoszenia szyby, podłączyć silniczek "na krótko", ręcznie podnieść szybę itd. Dostęp jest zerowy i guzik. Przyczyna jak pisałem wyżej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapomnij o wycieczkach, piszę z komórki i czasem robi mi psikusa. Chodzi mi cały czas o podnosnik, na silniczku jest taka czarna kostka, to jest właśnie ten moduł. Trop z wtyczka w drzwiach też jest dobry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje za info. Sprawdzę zgodnie z waszymi podpowiedziami :-). Chwilowo się to uspokoiło ... ale przyznaję, że pierwszy raz się cieszyłem że szyba mi zamarzła i nie dało się jej otworzyć ... przynajmniej sama też się nie otwierała.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!