Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Oryginalne fabryczne głośniki ze scenica do


Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam okazję zakupić oryginalne głośniki pochodzące z renault megane scenic z 2000r w cenie ok 100zł i chciałem się zapytać czy warto w te głośniki zainwestować? dodam jeszcze że posiadam renault megane IphII a stąd jeszcze się zastanawiam czy bedą pasowały ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie warto!

Używane Blaupunkty 16cm z Megane można kupić za 20-30 zł sztuka, do tylnych dwudrożnych lepiej nie podchodzić, bo to straszne papierówki. Gwizdki z podszybia nie są moim zdaniem złe, bo ładnie pasują na swoje miejsce :-)

Poza tym, za 100zł można poszukać jakiś marketowych głośników (Pioneer, Magnat, cokolwiek) i będzie to nowe, nie wymęczone przez 10 lat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm no i powstaje mały dylemat 2 do 1 za tym aby nie kupować no sam nie wiem w sumie to mam zamontowane 4 głośniki ale 2 to jakieś sony a z tyłu noname także ten dźwiek nie jest porywający z nich a zachwycił mnie nawet dźwięk z oryginalnych głośników założonych w renault megane II stąd też mój taki plan był żeby może i u siebie w megane IphII założyć tez te fabryczne bo skoro tam brzmią dość dobrze to może i te montowane w meganach serii I tez brzmia podobnie jeśli tak by było to skusił bym się na nie .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moim scenicu są fabryczne głośniki i średnio jestem z nich zadowolony. Te z przodu jeszcze jako tako, ale tam są chyba 2 sztuki na stronę (tzn są dodatkowo takie małe głośniczki do wysokich tonów). Z tyłu głośniki mają bardzo okrojone pasmo przenoszenia, bo nie słychać ani skrajnie niskich tonów (basów) ani skrajnie wysokich (sopranów). W moim poprzednim aucie miałem 2 drożne Magnaty 16 cm z media markt chyba za 130zł i grały o niebo lepiej. Na szczęście teraz tylne mam ustawione dużo ciszej ze względu na małych pasażerów i za bardzo mi to nie przeszkadza, ale raczej bym ich nie polecił. W latach 2000-2004 fabryczne głośniczki z Opli były bardzo dobrze wykonane i super grały. Lepiej Sprawdź wymiary głośników jakie pasują i znajdź coś innego. Na opakowaniach od głośników z reguły są tabele z modelami aut do których pasują, więc nie powinno być problemu aby coś dobrać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Radio które psiadam to Blaupunkt Valencia także wydaje mi się że tez nie jest najgorsze a czy gorsze od tego fabrycznego z megane II to nie wiem. Co do Helix Dark Blue 52 to trochę za wysoki pułap bo jak szukałem na necie to widzę że trzeba dać za taki zestaw dużo ponad 200zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Helix Dark Blue 52
dużo ponad 200, ja jakieś pół roku temu kupiłem za 250, więc nie wiem, czy to dużo ponad... Ale osobiście gdybym miał teraz wybierać bym wziął Helixy DB ale 16' (jakoś byś upchnął), ewentualnie jakieś HERTZ'e, ale to już większy wydatek. Do 200zł nic konkretnego nie kupisz, ale przeleć się do Media, sprawdź sobie jak grają i dopiero wtedy szukaj :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!