Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

stukanie w okolicach prawego przedniego koła


Rekomendowane odpowiedzi

Jasne po odczytaniu wiadomości poszedłem sprawdzić do garażu i ta masa nazywa się SIKAFLEX. ten specyfik schnie bardzo długo ale w gumie końcowej stabilizatora nie będzie to aż tak ważne.Dzwoniłem do brata i pytałem jak jego poduchy silnika i jak to robił, więc poduchę silnika trzymał w domu dwa tygodnie żeby zrobiła się guma bo musiał nałożyć bardzo grubo (do jego fury trudno dostać w Polsce części) do naszych aut to chyba lepiej kupić nowe. Słyszałem też o cudownych fachowcach którzy braki na końcu stabilizatora czarują nawijając taśmę izolacyjną ale nie polecam śmierdzi mi to druciarstwem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja potrzebuje gume stabilizatora do Megane II, I problemu by nie było gdyby nie kosztowała ona 240zł :-| bo zamiennika podobno nie ma. I w związku z tym pytanie czy nie da się jakoś tego tańszym kosztem zrobić, lub czy jest zamiennik a tylko tak mówią, że nie ma :-| Czy tą masą da się to wypełnić bo ta guma to chyba jest wypełniona w środku. Czy mogłby mi to ktoś wytłumaczyć bo nie za bardzo kapuje o co chodzi.

Dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli guma ma kształt (sorki za porównanie) prezerwatywy a koniec stabilizatora jest wytarty, skorodowany itp. to trzeba go wyczyścić zakonserwować czymś antykorozyjnym i można gumę wypełnić tą masą, nałożyć na drążek i gotowe. Trzeba poczekać kilka godzin żeby stwardniał i można śmigać. W megane II to chyba inaczej wygląda zobacz czy o to chodzi ? http://moto.allegro.pl/item280731893_laczn...ncja.html#photo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie nie o to bo to kosztuje 30zł to by problemu nie było. Chodzi o takie coś TO a dokładniej o te 2 białe gumy, takie większe. No i nie ma do nich zamienników a ori kosztują po 250zeta :-/

Ale stwierdziłem, że pojeździmy po szrotach może się jakieś trafi, albo giełda. W ostateczności to chyba tylko ten originał zostaje, bo tą gumą (sikaflex-em) to tak raczej niebardzo się da bo to musi chyba równa powierzchnia być.

I jeszcze jakby ktoś podpowiedział jak to wymienić (chyba nie tak trudno)??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! Jestem nowy na forum ale mam pewien problem a mianowicie podczas jazdy po dołach, muldach i ogólnie po nierównościach coś tak jakby ociera mi w okolicach przedniego lewego koła, teraz tez i prawego. Podejrzewam że może gdzieś osłona nie jest dokręcona. Jeśli ktoś spotkał sie z takim problemem proszę o odpowiedz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam!

Ja mam taki problem. Jak stoję i skręcam kołami nic mi nie stuka ale w czasie jazdy gdy skręcam w prawo lub lewo zaczyna mi coś stukać i nie wiem co. Wymieniłem już gumy na stabilizatorach i nic mi to nie pomogło co to może być? Czy cała półoś mam wymienić czy łożyska bo już sam nie wiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po postach widze że megi Cie nie oszczędza, warto by było zadbać o nią. Sprawdź czy amorki sie nie poca, możesz podlewarować go do góry i szarpiąc kółko zobaczyć czy nie słychać obcych dzwięków. Przy okazji sprawdzania ABS'u sprawdz tez w jakim stanie sa hamulce i poduszki silnika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie narzekam na swoje auto po prostu trochę teraz wyskoczyło mi awarii. Te stukanie już już miałem od pewnego czasu, mechanicy mówili mi że mam się tym nie martwić, ale ja postanowiłem w końcu to zrobić bo nie wiadomo co się stanie i później będę miał większy problem. Podniosłem koła i nic mi nie stukało jak zacząłem kręcić a tak to bryka spisuję się dobrze :?:

 

[ Dodano: 2008-01-09, 17:32 ]

Chociaż mam teraz trochę problemów. Mam nadzieję że będzie dobrze jak to zrobię dam znać co było nie tak POZDRAWIAM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...
  • 7 lat później...

Jeżeli chodzi o stuki w przednim zawieszeniu przy ruszaniu i hamowaniu to moge powiedziec tyle: dobry kanał, lewarek, kolega który kreci kierownicą. Ogólnie trzeba wejsc pod samochód z latareczką , niech kolega kreci kierownica ,a wy szukacie tych stuków. U mnie wyszło ze to silentblock wachacza. Objawy , tak jak mówiłem wczesniej stukanie przy ruszaniu. Przyczyny: DOKRECANIU SRUB NA LEWARKU , DOKRECANIE WACHACZA ZAWSZE NA KOŁACH!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!