Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Zablokowany silnik


efek

Rekomendowane odpowiedzi

Mam problem, z megane 1,6 8v 1996.

Po dłuższym czasie odpoczynku zimowego, ( niskie zawieszenie contra skuteczne odśnieżanie ) odpaliłem moją megi, jakoś dziwnie się nie wkręcała na obroty, ale ok, stała troszkę.

Pochodziła jakieś 10 min. po tym ją wyłączyłem. Ponowna próba odpalenie skończyła się przekręceniem o pół obrotu i zablokowaniem wału, jednocześnie kontrolki przygasały do zera.

Bałem się kręcić "na chama" i próbowałem ruszyć silnik " ręcznie" po odkręceniu świec, jedyny możliwy ruch to dosłownie milimetry w lewo lub w prawo, tak jakby coś trzymało wał.

Czy ktoś miał podobną przygodę i ma pomysł od czego zacząć szukać ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ile to auto stało? Miesiąc, dwa? Nie powinno nic się stać.

Jedyne co mi przychodzi do głowy to tylko to, że zardzewiał. Żeby to była prawda to w silniku musiałaby być woda. Jaki masz olej i kiedy go wymieniałeś?

Wlej tak po 25 ml oleju silnikowego do każdego cylindra i zostaw na parę godzin. Obawiam się też czy coś niedobrego podziało się na wale. W końcu zapalił!

A próbowałeś podładować akumulator i odpalić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stał około miesiąca, akumulator nówka ze sklepu, zamontowany 10 min wcześniej, dodatkowo po fakcie, mija nocka nówka akumulator wydojony do zera i na złom :-( .

Olej półsyntetyk LOTOS wymieniany we wrześniu.

Próbowałem ruszyć wałem po wrzuceniu biegu i pchnięciu, ani drgnie.

Zastanawiam się, czy to nie może być jakaś masacra z rozrusznikiem, który się rozsypał i nie odbił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zanim założyłeś akumulator trzeba go było podładować przynajmniej 2-3 godz. Nie wiadomo ile stał w sklepie, a wcześniej w jakimś magazynie.

po wrzuceniu biegu i pchnięciu, ani drgnie.

"2" i powinien nieznacznie się ruszyć, nie ma opcji, chyba że silnik zablokowany na amen, w co nie wierzę. Ale i trochę przyłożyć się trzeba. ;-)

Weź młotek i w rozrusznik, może pomoże ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i powinien nieznacznie się ruszyć, nie ma opcji, chyba że silnik zablokowany na amen, w co nie wierzę.

 

Przemo może się zablokować silnik na "amen". Miałem taki przypadek w maluchu, że po wymianie oleju, hamulców, sprawdzeniu auta po dłuższym postoju podczas zapalania tłoki się zatrzymały w górnym położeniu i kaplica. Nic nie można było zrobić na daną chwilę. Sąsiad podpowiedział abym wlał do silnika po 100 nafty do cylindrów. I za tydzień auto ożyło, a już było szykowane do remontu generalnego silnika. Podejrzewam że koledze rdza zablokowała pierścienie i trzeba spróbować patentu z nafta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz, silnik malucha to nie do końca to samo. Mnie też się tak stało ale to było bardzo dawno z tym, że auto stało nieruszane przeszło pół roku. W ciągu miesiąca nie ma opcji, żeby się tak stało, Chyba że w cylindrach była woda, w co nie wierzę. Inna sprawa jak auto sobie stało to pewnie zardzewiały inne elementy i dlatego trudno go ruszyć.

Ja bym mimo wszystko naładował akumulator i próbował odpalić. Oczywiście można wlać coś do cylindrów ale lepiej olej niż ropę. Po co wymieniać zaraz olej w silniku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przyblokowanie rdzą to chyba nie było, bo silnik odpalił i terkał sobie z 10 minut, potem zgasiłem go, bo musiałem wyjąć kluczyk ze stacyjki, żeby otworzyć drugie auto ( obydwa kluczyki w jednym pęku ) i dosłownie po minucie już nie można było odpalić, efekt taki jakby wał ruszył i nagle tłoki, albo wał coś przyblokowało w efekcie ani do przodu ani do tyłu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jednocześnie kontrolki przygasały do zera.

 

rozumiem, że kontrolki na desce rozdzielczej ??

tak na zdrowy rozum to coś z prądem,

nawet jak by ci się silnik rozleciał na strzępy to i tak się zaświecą jakieś kontrolki

pożycz od sąsiada akumulator

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gorzej jak wczesniej wywaliło uszczelke pod głowicą i poszła woda do oleju, było jej tak dużo ze została na tłokach a wtedy wszystko stanie i wał obróci panewke, nafta na tłoki i czekac, powinien odpalić albo klucz na koło pasowe i długa rura taka ok 1m i ciągnąc tylko w ta strone co sie odkręca bo jak dokręcisz to póżniej może być problem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy kontrolki Ci się w ogóle świecą? Może sprawdź plecionkę zwaną "masą" z tyłu silnika, ja tak miałem, ale nie wiem czy u ciebie świecą kontrolki... :mrgreen:

 

[ Dodano: 2011-01-20, 16:21 ]

Na mój łeb to coś z akumulatorem. P_r_z_e_m_o dobrze gada! Sprawdź aku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Próbowałeś pchnąć auto na 5 biegu? Nie chce mi sie wierzyć, że jak auto odpaliło i działało przez chwilę i później już było "martwe".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli wywaliło np uszczelke pod głowica i przez ten czas co auto stało naszło na któryś tłok dużo płynu czy wody to po odpaleniu mogło skrzywić korbe ale znów jeśli bedzie dużo płynu na tłoku to bedzie chodził na 3 albo nie odpali, zdjąć osłone rozrządu a później pasek i wtedy spróbowac obrócić wałem, ale jak pisałem wcześniej wlac trochę nafty na tłoki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!