Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Rekomendowane odpowiedzi

Witam ponownie,

 

Chudszy o 700zł, ale jestem już po wymianie belki. Właściciel warsztatu zapewnił mnie że 'nowa' belka jest idealnie prosta, jeśli chodzi o geometrię i dał mi wydruk pomiaru podwozia, z którego niewiele rozumiem. Zwrócił mi uwagę na to, że coś jest nie tak z przednią lewą stroną. Może pomógłby ktoś rozszyfrować? <szukaj>

 

Wydruk

 

Druga sprawa to to, że... chyba nie słyszę już buczenia łożyska. Nie wymieniałem go jeszcze, więc czy to możliwe? Tak czy siak jadę jutro do ASO w sprawie tego łożyska i nie wiem, czy upierać się na wymianę, jeśli mi powiedzą, że 'nie ma podstaw'...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi o Megane CC 2004 rok. Moj "mechanik" dowiedzial sie od dealera ze jak kupie belke od benzyny to jest kopletnie inne zawieszenie. I chyba troche ma racji bo jak sie kupuje tarcze to sa inne rozmiary niz diesel plus amorki juz inne i sprezyny!!. Takze chyba to prawda. Jak bym kupil belke od innego silnika to bym musial pol zawieszenia z tylu wymieniac. Ale czy renault serwis by mi nic nie powiedzial jesli bylo by cos nie tak? Mimo ze mieli wymienic tylko lozysko to i tak sprawdzili caly woz i dali mi wydruk co do wymiany takze chyba to tez by mi powiedzieli jesli piasta byla by krzywa czy cos w tm stulu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lukasz sobacki, ja też nigdy nie słyszałem o tym, by były różne belki do różnych silników. Już prędzej będzie to uzależnione od typu nadwozia (coś mi świta że htb, sedan i cc mają tą samą, a kombi już niekoniecznie, ale może mi się tylko przyśniło <ok>). Jeśli chodzi o tarcze, to owszem, są różne rozmiary, ale one z tego co wiem dotyczą tylko tylnej osi. I tutaj tez rozmiar zależy od nadwozia - większe tarcze mają kombi i Scenic'i. Wyjątkiem jest tylko Megane 2.0 Sport. A co do sprężyn i amortyzatorów to tutaj się zgodzę: w zależności od silnika (a konkretniej wagi) potrzeba zastosować mniej lub bardziej twarde, ale to chyba dotyczy tylko przodu...

 

Natomiast ja jestem już po wymianie łożyska <szukaj>. Na szczęście na miejscu był pan, który wcześniej mnie obsługiwał, więc nie musiałem od początku tłumaczyć całej historii. Przy okazji rzuciłem okiem - czop wygląda znacznie lepiej niż poprzedni. Mam naprawdę wielką nadzieję, że to już definitywny koniec z tą kwestią i że długo nie usłyszę znowu tego buczenia. :roll:

 

Dziękuję za pomoc wszystkim, którzy się udzielili w temacie, you're the best <ok>

Jogurt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!