Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Niedziałające zamykanie i otwieranie drzwi


Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie.

Mam taki problem - w moim Scenicu nie działa ani zamykanie ani otwieranie drzwi z prawej strony ( chodzi o zamykanie poprzez przycisk w klamce, i otwieranie za pomocą czujnika pod klamką ). Oczywiście zdaje sobie sprawę , ze z zamykaniem może chodzić o uszkodzenie micro-wyłączników w klamce. Ale co z otwieraniem? Czy czujniki także ulegają awariom? A może to coś innego?

Dodam, ze gdy zamykam z karty, bądź za pośrednictwem innych drzwi auto zamyka się całe ( tak więc zamki w "prawych" drzwiach działają. Także szyby elektryczne są sprawne.

Podpowiedzcie mi proszę gdzie szukać problemu.

Czyżby nikt wcześniej nie miał takiego problemu?

Odłączyłem dziś kostki przy słupkach, przeczyściłem i po podłączeniu znów działa wszystko oprócz zamykania i otwierania z tych konkretnych drzwi. Lecz zamek cent. działa ( po próbie zamykania pilotem, bądź innymi drzwiami)..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 7 miesięcy temu...
  • 3 miesiące temu...

Nie działa automatyczne odblokowanie drzwi po włożeniu ręki w klamkę. Jak sobie z tym poradziliście ?

 

Czy już może rozwiązałeś ten problem? Minęło parę miesięcy. Teraz mnie to dotknęło.

Nie działa otwieranie i zamyakanie (przycisk w klamce i czujnik włożenia ręki) tylko po jednej (lewej) stronie.

 

Wyczytałem, że to komputer odcina jedną stronę, gdy wychwyci zwarcie. Ale czy to ktoś potwierdza?

I dalej...

czy trzeba kasować błąd przez komputer, czy...?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Zobacz czy wewnątrz zewnętrznej klamki, na wysokości plastikowego, czarnego kwadratu (element optyczny) znajduje się takie małe, srebrne (jak lusterko) kółko. Jeżeli nie ma, to spróbuj między klamką, a tym elementem optycznym włożyć coś odbijającego światło (może być wypolerowany metal, ja użyłem górną, metalową część zapalniczki) stroną odbijającą w kierunku optyki. Potem między optykę i "lusterko", po zamknięciu drzwi włóż dłoń, aby sprawdzić otwieranie. U mnie, co wywołało moje zdziwienie, zaczęło działać. Jeżli nadal nie działa sprawdz czy jest przejście między kostką przy klamce od wewnątrz a kostką w słupkach drzwi. W tym celu musisz rozebrać mniejszą tapicerkę drzwi. Możliwe jest przetarcie któregoś przewodu, optycznego czujnika, gdy ktoś wcześniej rozbierał drzwi. Powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za info.

Okazało się, że problem był w stycznikach. Dodatkowo w tylnych (lewych) drzwiach był przerwany kabelek. Wymieniłem oba styczniki - 7 zł za 2 sztuki w ASO - i po problemie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

nie musi tego być - też działa :)

Skoro jest montowane to w jakimś celu :) Nie jest to element dekoracyjny. Wiem, że może wydawać się to nieistotne, ale osobiście sprawdziłem i na pewno w moim przypadku ma znaczenie.

Bez elementu odbijającego, klamka nie działa, z elementem, działa. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

Odkopię temat w Scenicu sąsiada wczoraj wymieniłem Switch w klamce, bo nie reagował wcale na naciśnięcie przycisku, generalnie drzwi w ogóle się nie otwierały. Po wymianie switcha, naciśnięciu guzika w klamce słychać zamykanie, po włożeniu ręki za klamkę, zamki słychać, jednak drzwi się nie otwierają, można je otworzyć jedynie od środka. Co tu mogło jeszcze paść? Pozostałe drzwi działają. Drzwi teraz można zamknąć z przycisku, jednak ciągnąc za klamkę otworzyć się ich już nie da. Clip nie pokazuje żadnych błędów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!