Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Szarpie, brak mocy 2,0 + LPG 2000r automat


garradj

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam taki problem ze swoim szczeniakiem silnik 2.0 (niestety nie znam oznaczenia) + LPG, pewnego razu jak jechałem nagle zaczął szarpać pierdzieć tracić moc cuda niewidy i do tej pory tak samo się dzieje nie ważne czy zimny czy ciepły, znalazłem, że może to być wina map sensora, cewek zapłonowych, czujnika polożenia wału lub sondy lambda. Cewki sprawdzałem odpinając je na 1 i 4 silnik zgasł a na 2 i 3 tylko spadły jeszcze bardziej obroty, map sensor czyli ten czujnik ciśnienia podczas pracy silnika odłączyłem to żadnej reakcji nie było nie wiem czy dobrze to zrobiłem ale się za bardzo nie znam na tych czujkach. Czy może to być też wina skrzyni? Proszę o odpowiedź, jestem osoba niepełnosprawną po amputacji nogi a bez auta niestety nigdzie się nie dostanę

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź w pierwszej kolejności cewki - wyjmij każdą z osobna, wytrzyj do sucha. Być może dostała się tam wilgoć lub olej spod pokrywki zaworów. Napisz, czy objawy występują tylko na gazie, czy na benzynie, czy bez różnicy.

Przy okazji odczytaj nazwę producenta tych cewek. Oby to nie był Sagem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko jedna z tego co widze byla wymieniana ma inny kolor a reszta oryginalne ale jak sie trefna odepnie to nie powinna sie praca silnika zmienic tak mysle a tu na kazdej sie zmienia

 

jutro sprawdze przeczyszcze i napisze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie też na każdej cewce czuć było zmianę zachowania silnika, ale u mnie cewka pływała w oleju. Zalana była pierwsza cewka od strony kierowcy, później regularnie ją zalewało, aż do momentu uszczelnienia pokrywki zaworów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aha chyba ze tak to jutro sie za to zabiore i poinformuje o wynikach

 

 

 

ok więc tak wykręciłem wszystko wraz ze świecami poniżej zamieszczam fotke cewek. Ta co ma taki żółty osad była do połowy zalana wodą nie mam zielonego pojęcia skad ;/ te 3 czarne cewki to DENSO a biała to jakiś NONAME nie mam pojęcia nic na niej nie pisze

 

cewki

dsc00003st.th.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

 

z tego co zauważyłem też mam do wymiany świece ponieważ każda była prawie cała czarna.

 

Dzięki za pomoc i mam jeszcze jedno pytanie zauważyłem że jak naciskam hamulec to zaczyna mi migac oświetlenie zegarów i zapala sie kontrolka od przeciwmgielnego tylnego tak samo jak dam migacz w lewo jak sie dobrac do tych świateł bo czytałem ze nie ma masy gdzie gdzie i co zdjąć.

 

I jeszcze jedno pytanko do przeciwmgielnych przednich sprawdzalem miernikiem nie dochodzi do nich napięcie a bezpiecznik sprawny na manetce jest napięcie i przekazuje dalej. co z tym zrobic?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świece do wymiany, cewki denso wyczyść i prawdopodobnie wszystkie będą działać. Zachowanie takie jak opisałeś prawdopodobnie było spowodowane tylko tą wodą w gnieździe cewki. Skąd się bierze? Z wygłuszenia maski. Sprawdź czy woda Ci nie zacieka, albo czy wężyki przy dyszy są szczelne. W Scenicach oryginalnie wypada wygłuszenie z zaczepów w masce, wywija się i woda płynie do cewek, polecam przypięcie jej opaskami do mocowań.

 

I teraz pytania nie na temat:

jak naciskam hamulec to zaczyna mi migac oświetlenie zegarów i zapala sie kontrolka od przeciwmgielnego tylnego tak samo jak dam migacz w lewo jak sie dobrac do tych świateł bo czytałem ze nie ma masy gdzie gdzie i co zdjąć.

Przy tylnych lampach popraw styki, w samej lampie, kostce i masę do karoserii. Resztę znajdziesz w odpowiednim temacie.

 

I jeszcze jedno pytanko do przeciwmgielnych przednich sprawdzalem miernikiem nie dochodzi do nich napięcie a bezpiecznik sprawny na manetce jest napięcie i przekazuje dalej. co z tym zrobic?

Szukaj schematów na forum.

 

Kolejne posty nie na temat będą usuwane, takie są zasady. Poza tym, sporo jest już napisane, poszukaj, wiele się dowiesz. Już mniej więcej Cię naprowadziłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na prośbę autora zamykam. Gdyby ktoś chciał coś dopisać, zapytać, proszę się skontaktować z administracją w celu otwarcia tematu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!