Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

[Scenic III phII] iTraffic - co to takiego i po co to?


Rekomendowane odpowiedzi

Hej,

W poniedziałek byłam w ASO i w trakcie aktualizacji włączyli mi w radiu opcję iTraffic. W instrukcji jest bardzo mało na ten temat napisane. Czy ktoś wie, czy w Polsce to działa?

Czy ktoś słyszał jakieś komunikaty z iTraffica?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam co prawda MII (tą bitą wg Ciebie ;-)) i też to mam. U mnie działanie tego wynalazku objawia się tym, że jak słucham CD to o pełnej godz. przełącza na bliżej nieokreśloną (dla mnie) stacje radiową i tam leci info o sytuacji na drodze. Raz z okolic bliższych raz dalszych. Dla mnie średnio przydatne.

W radiu Tuner List mogę to jednym pstryczkiem wyłączyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio będąc w Warszawie, słuchałem ulubionej stacji, nagle ten "iTrafic" załączył mi dosyć głośno jakąś stację z wiadomościami, nawet się przestraszyłem więc wyłączyłem przyciskając symbol i na prawym sterowniku, napis iTrafic znikł z wyświetlacza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam co prawda MII (tą bitą wg Ciebie ;-)) i też to mam.

 

Mam uraz do takich nigdy nieobrysowanych i niebitych aut. Przepraszam.

Jak kupiłam pierwsze reno megane z 2000 roku w komisie przy salonie (Kutyna- cenzura) też zapewniali, że nie było bite i może dlatego tak napisałam. Auto było malowane z każdej strony i dopiero jak padła mi skrzynia, mechanik mi to powiedział. Bez urazy. ;-)

 

Nawiązując do tematu, więc to działa, acha. Zobaczę, co mądrego wysłucham w tej nieokreślonej stacji.

 

Dobra dzięki.

Proszę Koleżankę o powstrzymanie się od niecenzuralnych słów!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawiązując do tematu, więc to działa, acha. Zobaczę, co mądrego wysłucham w tej nieokreślonej stacji.

 

Nie wiem od czego to zależy ale to raz działa raz nie działa (częściej działa). Właśnie uświadomiłem sobie, że jeździłem dzisiaj po mieście i na pewno mijała pełna godzina i to ustrojstwo nie włączyło się (na pewno jest włączone). Może kwestia "zasięgu" - słabo odbiera radio w samochodzie.

 

MAŁY OFF TOP

Co do mojego autka - miało robiony prawy błotnik. O tym wiem i potwierdził mi to serwis. W MII nie ma co się tym przejmować - plastik <szukaj>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie, podejrzewam że działa to, jednak możliwe, że niekoniecznie o określonej godzinie, możliwe, że sygnał wysyłany jest z tej stacji radiowej, tak jak czas-RDS. Wszelkie nowinki techniczne, np. Video-rozmowy telefoniczne, także nie działają wszędzie. Pozdrawiam. A-ha dla jasności, zadziało mi w Warszawie na Wawelskiej, a potem przy Roentgena, podejrzewam więc, że działa na całej stolicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Działa to zapewne tak jak w każdym innym radiu, czyli gdy określona stacja (nie wiem na jakiej zasadzie jest wybierana, może siła sygnału) nadaje informacje o stanie ruchu (pewnie właśnie po RDS leci sygnał) to następuje automatyczne przełączenie.

Mi kiedyś włączyło się 2 razy w przeciągu pół godziny, a wtedy był właśnie gigantyczny korek połowy warszawy z powodu jakiegoś ignoranta co spowodował karambol na trasie Toruńskiej, czego się dowiedziałem własnie dzięki automatyce (radia nie słucham, ciągle to samo dają).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak to dużo wyjaśnia. RDS jest przydatny. Problem w tym, że radio mam włączone, by mieć zestaw głośnomówiący, ale na głośności zero. W takim wypadku nic z itraffic nie usłyszę. Też tak używacie radia z bluetoothem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarówno iTRAFFIC oraz iNEWS mają zdefiniowaną głośność. Jedno działa gry po RDSie wysyłany jest sygnał o wiadomościach lub o korkach. Nie ważne na jaka głośność ustawione jest radio, stąd może się zdarzyć że zaczynają się wiadomości i radio ryknie dużo głośniej niż jest ustawione. Najłatwiej sprawdzić to na RMF FM. Tam iNEWS działa zawsze. Wiadomości o korkach nie są chyba nadal w Polsce uruchomione, choć miało to nastąpić kilka miesięcy temu.

Ja ogólnie nie włączam tych funkcji z uwagi na opisane zmiany głośności, co jest bardzo denerwujące. Dodatkowo jeśli słuchamy CD, podczas wiadomości, zostanie ono chwilowo przełączone na radio.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to niedoróbka ponieważ BT powinno działać bezposrednio po wejściu do pojazdu a nie po załączeniu radioodbiornika

 

Chyba to kwestia ustawienia. Jak tylko wchodzę do auta i naciskam guzik star, radio samo się włącza. Pod warunkiem, że zgasiłam je wcześniej "drzwiami" (chyba).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te itrafic to głównie działa u nas przy polskim radiu, przykładowo ktoś słucha trojki a na jedynce lecą wiadomości dla kierowców i zwykłe wiadomości to automatycznie przełącza a potem wraca na poprzedni kanał

. Na innych stacjach poza polskim radiem nie zauważyłem żeby działało jak narazazie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!