Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Cieknący olej - przyczyny!?


jezior85

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

bardzo Was proszę o wskazanie najbardziej możliwej przyczyny cieknącego oleju. Wyciek znajduje się z tyłu silnika (od strony ściany kabiny) miej więcej od linii kolektora wylotowego do osłony rozrządu. Zdjęcia umieściłem na fotosiku - JEZIOR85

Niebawem wymieniam rozrząd i resztę wynalazków i korzystając z tej okazji chciałbym również zapobiec dalszym wyciekom oleju. Bardzo proszę o pomoc w diagnozie.

Patrząc na te zdjęcia przychodzą mi do głowy dwie uszczelki - głowicy i pokrywy zaworów.

Biorąc pod uwagę uszczelkę głowicy to z czym wiąże się taka wymiana? Co trzeba kupić - samą uszczelkę czy jeszcze jakieś elementy? A może to jednak nie uszczelka głowicy? Pomóżcie!

 

Zdjęcia:

a2ff57cbf6c0957cgen.jpg

2279ea6a3d91d750gen.jpg

2f6469195babf0b7gen.jpg

6b822aa0de88b4f7gen.jpg

e408e743fbc3b22cgen.jpg

a32765738fb3b1a0gen.jpg

704fbb5f504f4c2cgen.jpg

0fa371a60c5ac7e7gen.jpg

a2ff57cbf6c0957cgen.jpg

 

[ Dodano: 2011-02-21, 10:25 ]

Naprawdę nikt nie jest w stanie mi pomóc? To już kolejny założony przeze mnie temat, na który nikt się nie wypowiada - to trochę irytujące - rozumiem, że zadaję zbyt trudne pytania?

:-(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

uszczelka głowicy raczej odpada kolego. Patrząc na te zdjęcia trudno powiedzieć jednoznacznie skąd to leci :-/ Proponuję umyć to wszystko jakimś rozpuszczalnikiem odpalić i się dokładnie przyglądać gdzie zacznie lecieć wtedy będziesz wszystko wiedział (ja obstawiam uszczelkę pod klawiatura lub uszczelniacz na wałku rozrządu)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej <szukaj>

Szczerze to by to była bardzo dobra wiadomość bo koszty wymiany głowicy razem z resztą elementów, które przy okazji trzeba wymieniać (śruby, uszczelniacze...) są duże.

Zatem podmyję silnik i podjadę do umówionego już mechaniora. Myślę, że trochę ułatwię mu diagnozę. KOSA78 dzięki za podpowiedź.

Dam znać jak już się dowiem o co chodzi...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!