Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Czy we wszystkich M1P2 był "komputer&qu


Rekomendowane odpowiedzi

Najlepiej sprawdzić czy jest komputer w ten sposób,że trzeba pojechac do ASO i tam podac nr VIN.Oni wtedy podadzą typ model i wyposażenie.Lepiej sieupewnić czy jest bo żeby dobrac sie do przycisku komputera albo wyswietlacza to trzeba rozebrać kierownice albo deskę.Prościej sie najpier upewnić czy jest czego szukać.A co do przycisków sterowania szybami u mnie w MIPII działaja wszystkie tak samo.Od kierowcy można sterowac tak samo obydwoma oknami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja u siebie wyciągnąłem manetkę od wycieraczek, rozebrałem i okazało sie, ze nie ma pociągniętych przewodów do przełącznika na końcu manetki do zmiany funkcji od kompa.

Zastanawiam sie czy wystarczy zmienić manetkę na ta od wersji z kompem ? Jakbym wiedział które styki zewrzeć na kostce to bym spróbował, ale wolałem aż tak bardzo nie kombinować.

 

[ Dodano: 2007-10-16, 09:55 ]

Ciekawe czy to prawda ???

 

Słyszałem, ze wystarczy tylko zmienić manetkę na tą która obsługuję komputer pokładowy. Prawdopodobnie w niedziele taką zakupię (koszt używanej około 50zł + przesyłka) i sprawdzę. Mam nadzieje, że to zadziała ;) ;) :-P

 

[ Dodano: 2007-11-05, 21:25 ]

Zamontowałem manetkę z opcją komputera pokładowego i niestety nie ma tak prosto jak myślałem, bo komputer nie działa, zastanawiam się czego brakuje czy trzeba pociągnąć jakiś dodatkowy przewód (bo we wtyczce do manetki nie jest ich za wiele), czy trzeba wymieniać komputer - jeśli tak to ja niestety odpuszczam temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

I kolejne pytanie: czy przyciskiem kierowcy da się "kliknięciem" całkowicie otworzyć/zamknąć okno pasażera?

Bo o ile opcja ta dla kierowcy działa w 100%, o tyle okno pasażera mogę jedynie podnosić i to trzymając cały czas do góry przycisk.

 

 

u mnie tez tylko u kierowcy klikniecie otwqiera okno a pasazer musi trzymac RM1 kompi 99 1.4l 16v

 

Trochę zbaczasz z tematu tym postem - gojgien

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I kolejne pytanie: czy przyciskiem kierowcy da się "kliknięciem" całkowicie otworzyć/zamknąć okno pasażera?

 

niestety nie można

było ma forum, jest nawet wrzucony screen z instrukcji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Nie ma to jak odgrzewanie starych kawałków <ok> ale lepsze to nisz zakładanie po raz któryś tego samego tematu.

Kolega o ksywce Lewy miał zmienić komputer pokładowy ale się od tej pory nie odezwał w tym temacie. Bo mnie ciekawi koszt tego.W mojej megance z 2002 nie ma opcji pokazywanie spalanie itp i temperatury. A zapomniałem sie spytać kolesia od którego kupowałem czy jest taka opcja ale w ogłoszeniu nie pisał ze ma komputer pokładowy ale widać ze nie był obyty w tym aucie bo nie wdział jak się wyłącza blokadę drzwi jak auto rusza. A wracając do sprawy bez tego komputera idzie żyć czytaj jechać ;-) to tylko taki gadżet ale ja lubię takie gadżety :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega o ksywce Lewy miał zmienić komputer pokładowy ale się od tej pory nie odezwał w tym temacie.

 

Jeśli mam być szczery, to nie pamiętam co miałem w tym temacie napisać. Małe przypomnienie sie przyda. Wszystko opisane jest tu: http://www.nestor-electronic.pl/forum/view...&highlight=

Póki co, komputer został wymontowany z auta, bo zostało ono sprzedane. W MII już nie musze montować.

Za jakiś czas wystawie cały komplet (gotowy do zamontowania) w dziale "Sprzedam".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

odkopie trochę temat,

czy taki wyświetlacz ma możliwość wyświetlania:

-spalania (chwilowe, etc)

-zasięg

-stan baku

-etc

 

chce zamontować wyświetlacz "zawierający" takie dane (wystarczy spalanie i zasięg)tylko za cholere nie wiem jaki wyświetlacz kupić. no chyba że wiecie jaki to proszę o foto, model żebym wiedział czego szukać.

post-10576-1222873589_thumb.jpg

post-1-1222873589_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

te wyświetlacze które tu wstawiłeś są do radia. Jak chcesz wskazania które opisałeś to musisz kupić taki licznik:

http://allegro.pl/item447495916_licznik_me..._4_16v_01r.html

a później znaleźć na forum odpowiedni temat i poczytać jak wszystko podłączyć.

Potrzebna jeszcze będzie manetka wycieraczek z przyciskiem do komputera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak w tym wyświetlaczu jest zegarek to nie ma kompa pokładowego. Szukaj licznika z wyświetlaczem do komputera.

Tutoriala nie ma, ale masz dobra okazję go zrobić <czerwona>

Opis nie jest może szczegółowy, ale pojawił się w tematach o komputerze pokładowym, dokładnie nie pamiętam w którym ;/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak w tym wyświetlaczu jest zegarek to nie ma kompa pokładowego. Szukaj licznika z wyświetlaczem do komputera.

 

z tego rozumiem, że wszystkie obliczenia są wykonywane w samym zegarze(liczniku) a z kompa samochodu są tylko pobierane dane?

zrobiłem test zegarów (z innego tematu) i mam tylko zegarek i teraz najważniejsze pytanie (od niego wszystko zależy) : czy jeżeli kupię dobre zegary z odpowiednim wyświetlaczem (Twój link) to wymienione pozycje będą wyświetlane? (pomijam tymczasowo kwestie podłączeń)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!