Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Reset licznika


Rekomendowane odpowiedzi

czytałem o tym, można niby wysłać dane z naklejki radia do gościa i on odsyła kod, ale pytanie jak to radio wyjąć... ??? Wokół radia widać 4 cieńkie otwory... czym i jak wyjąć to radio ???

Poczytaj
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jaki jest na to sposób aby wymienić akumulator na nowy ale cały czas podtrzymując prąd aby radio się nie rozkodowało i cała reszta... ???

Ja zrobiłbym tak:

trzeba mieć 2 zastawy kabli, pierwszy podpinasz pod klemy i nowy aku, odłączasz i wyjmujesz stary aku, masz dwa aku na ziemi - drugim zestawem kabli spinasz stary aku i klemy i wtedy możesz odłączyć nowy i go zamontować.

Pozdro

Grzegorz

Tak w ogóle to witam wszystkich na forum, jestem nowym posiadaczem Megane II PhI,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

trzeba mieć 2 zastawy kabli, pierwszy podpinasz pod klemy i nowy aku, odłączasz i wyjmujesz stary aku, masz dwa aku na ziemi - drugim zestawem kabli spinasz stary aku i klemy i wtedy możesz odłączyć nowy i go zamontować.

A po co sobie komplikować życie. Wystarczy jeden komplet przewodów. Do nowego akumulatora podłączamy przewody najlepsza będzie linka 1,5-2,5mm2, a potem do klem instalacji. Odpinamy wtedy klemy ze starego akumulatora. Wyjmujemy stary z auta. Wkładamy nowy i podłączamy klemy. Uważamy cały czas zabawy z akumulatorami aby nie zrobić wielkiego bummm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...

Tydzień temu zauważyłem, że wskazania komputera się zresetowały, drugi raz się to stało w sobotę. Trochę się tym zmartwiłem, bo już się rozszerzona gwarancja na auto skończyła i pomyślałem: "zaczyna się". Wczoraj jak jechałem z właścicielką auta to wziąłem ja na spytki jak się auto zachowywało w sobotę rano podczas rozruchu, czy piszczało itp.

"Nie, wszystko było w porządku, a dlaczego pytasz?"

"Bo liczniki się zresetowały"

"Aha; to jak już będziesz w tym grzebał to sprawdź spryskiwacz, bo zarówno tydzień temu jak i wczoraj naciskałam na te guziki przy wycieraczkach i nic z tyłu nie leciało"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem to samo, przy każdym rozruchu silnika,reset licznika. Nawet cały licznik rozebrałem żeby zobaczyć co się tam dzieje, porobiłem foto i poskładałem bo nic nie znalazłem. A okazało się że winowajcą był słaby akumulator, wymiana na nowy załatwiła sprawę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może wyjaśnię, że w moim przypadku winowajcą była nieznajomość instrukcji obsługi pojazdu, gdyż operetorka pojazdu naciskała guziczki od komputera myśląc, że uruchomi spryskiwacz z tyłu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 lata później...

Witam wszystkich, od paru dni męczę się z resetowaniem się licznika kilometrów i spalania, oraz godziny zegara (przy każdorazowym włączeniu radia muszę wpisywać kod) w moim Renault Megane II 1,6 16V 2004r.
Reset następuje po około 4 minutach od wyłączenia silnika, wystarczy, ze włączę zapłon i już wszystko jest wykasowane.
Czynności jakie podjąłem to:
- naładowanie akumulatora na prostowniku (aku z 2014r.)
- przeczyszczenie klem na akumulatorze
- demontaż zegarów i psiknięcie w złącze kontaktem

Tryb testowy nie wykazuje błędów, wilgoci w aucie nie znalazłem, odpala bez problemu (jest po regeneracji rozrusznika ponieważ się zepsuł i palił bezpiecznik).
Ostatecznie kupię gdzieś na aukcji używane zegary jeśli jest to wina płytki znajdującej się w środku - pytanie tylko czy ogólny licznik kilometrów nie zostanie podmieniony? :)
Bardzo proszę o pomoc ponieważ wyczerpałem wszystkie opcje jakie tylko znalazłem na tym forum.


Aktualizacja: PROBLEM ROZWIĄZANY!

Sprawdźcie bezpiecznik w kabinie opisany jako L (środkowa kolumna, 4-ty od dołu). Bezpiecznik 20A, w moim przypadku po akcji mechanika, który naprawiał rozrusznik - wyparował. Włożyłem nowy i działa ;)

Edytowane przez Guziec_89
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!