Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

turbina


megleg

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

Jestem posiadaczem Megane od jakiegoś miesiąca.

Kupiłem ją dla żony bo strasznie była i jest miłośniczką tego właśnie modelu. Megane II 3drzwiowy z 2003 roku. Silnik 1.9 DCI 120KM.

Udało mi się "wyrwać" ten samochód za dobre pieniądze ( 11.500 zł ) z tego względu, że miał gwiżdżącą turbinę.

Turbinę następnego dnia wymieniłem na regenerowaną ( serwis i sklep AUTO RAMA z Piotra Skargi W-wa )

Po montażu okazało się, że owa turbina gwiżdże równie głośno co poprzednia. Jedyne co to silnik odzyskał moc. Jak jej dam ostro w pi..... to czuć spaliny w kabinie. Widać, że wydobywają się gdzieś spod silnika.

Mechanik, który wymieniał ta turbinę twierdzi, że wyczyścił cały układ dolotowy łącznie z czyszczeniem intercoolera.

Dodam, że w aucie jest wycięty katalizator ( jakby może miało to wpływ )

Panowie pomóżcie wprowadzić mnie na właściwy tok myślenia

Może jest ktoś ze "stolicy" lub jeszcze lepiej okolic legionowa żeby mógł tego posłuchać, obejrzeć i się wypowiedzieć.

HEEELP .

Pozdrawiam i z góry dziękuje wszystkim tym którzy chcą pomóc.

Marcin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam tej samej turbiny co poprzednio . Dałem uszkodzoną, a otrzymałem drugą po regeneracji.

Z ręki do ręki. Wiem, że to jest bardzo dobry serwis znam ich osobiście . Robiłem u nich passata ( turbinę też ), znajomi też robili u nich turbiny i nikt nie miał takiego przypadku. To raczej bym wykluczył ale moge się mylić. Wolę sprawdzić resztę zanim się wezmę za ponowny demontaż turbo.

 

sami wiecie, nowa robota, nowy olej, kasa kasa kasa.

 

[ Dodano: 2011-03-15, 11:32 ]

Panowie, na razie nie zaglądałem do tej rurki od egr-u ale zaświeciłem od góry ( tam widać jej połączenie ) i to połączenie jest zaolejone to widać z odległości pół metra. Nie wiem czy to rzeczywiście to ale dzisiaj mam zamiar wsadzić rękę od dołu.

 

[ Dodano: 2011-03-16, 11:02 ]

Koledzy,

 

Wczoraj byłem u mechanika który mi wymieniał tą turbinę bo dodatkowo doszedł kolejny problem w postaci zaświecenia się kontrolki service . Po podpięciu pod vaga wyszedł kod usterki 759 . Wg mechaniora jest to coś z wtryskiem ( nie wie dokładnie bo jego komp nie rozkodował błędu i nie wiadomo o co chodzi ) u wujka googla znalazłem coś o wtryskiwaczach.

Dodam, że błąd pojawił się jak chciałem pociągnąć dłużej na 3-cim biegu. Silnik wtedy rozkręcił się do magicznych 4 tyś obrotów i ani grama więcej . Po jakiś 10 sekundach wyskoczył błąd i "kręcić" pozwolił tylko do 2.5 tysiąca obrotów.

Mech skasował ten błąd i zasugerował jakiegoś magika od renówek bo on nie jest w stanie się wgryźć dobrze w ten system swoim vagiem.

 

Oczywiście gwizd turbo nie zniknął.

 

Może ktoś coś zasugeruje, albo poleci kogoś dobrego od renówek w okolicy Warszawy.

 

Serdecznie wszystkich pozdrawiam,

 

[ Dodano: 2011-03-16, 11:03 ]

A i jeszcze jedno oprócz powyższego błędu był tez kod 256.

 

[ Dodano: 2011-03-29, 10:03 ]

Witam wszystkich po małej przerwie.

 

Problem z turbiną znikł. Okazało się, że regeneracja była dobra tylko mechanik, który mi ją wymieniał w ogóle nie zabrał się za czyszczenie układu dolotowego turbiny. Nie odkręcił nawet intercoolera żeby zobaczyć co się w nim dzieje. Po odpaleniu turbo zassało cały syf który się nagromadził wcześniej i szlag trafił łopatki.

dodatkowo okazało się, że pseudo mechanik z Legionowa ( ul. Parkowa ) specjalność OPLA przy rondzie, nie poinformował mnie o małym szczególe jakim była pęknięta rurka dolotu oleju do turbiny co prawdopodobnie było pierwotną przyczyną uszkodzenia poprzedniej turbawki, tylko ją polutował.

 

Przestrzegam wszystkich przed mechanikami którzy na co dzień wymieniają klocki i amortyzatory żeby się do waszych TURBIN nie dotykali.

 

Uważam temat za zakończony i wyczerpany.

 

dziękuje wszystkim za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

cięcie

Temat wznowie ponieważ wiem dlaczego padło ci turbo ! ! !

 

Przy przebiegu ok 100 tys trzeba bezwzgeldnie wymienić regulator cisnienia w komorze silnika (zawór membranowy)

 

U mnie w megane II 1,9 Dci przy przebiegu ok 160 tyś pało 1 turbo.

Regeneracja czyszczenie układu itd. i odrazu po załozeniu padło drugie turbo.

Mechanik tempak nie wyczyscił przewodów odmy i nawet nie zagladał do regulatora cisnień znajdujacego sie za odmą.

Membrana sie rozleciała a czesci jej ktore pozostały są twarde jak węgiel ktore turbo wciaga po kawałku.

Koszto tego gówna w ASO 350 zł (poje..ło ich, do passata 50 zł)

 

Gdybyś tak jeszcze wiedział co jest w regulaminie tego forum o cytowaniu, pisowni i powielaniu postów napisane. Znajomość tego potwierdziłeś w czasie rejestracji a już kilka zasad złamałeś.

Zalecam jak najszybciej się z tym zapoznać i przestrzegać.

post-39291-0-62331900-1322771142_thumb.jpg

Edytowane przez gojgien
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy w moim silniku jest coś takiego? W sensie ten środek - membrana? Bo mam tą obudowę na rurze idącym od filtra do turbo, ale w środku tego elementu nic nie ma.

Edytowane przez jezior85
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego bodzioprinco...handlujesz tymi membranami czy sie z tematu habilitujesz? :)

 

Moze poprosisz Administracje,zeby Ci ten temat "WIEM DLACZEGO PADLO CI TURBO" podwiesili na stronie glownej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

Witam,

 

u mnie od pewnego czasu (jakieś 3 tys. kilometrów temu) pojawił się gwizd turbiny. Poza tym wszystko w porządku moc, brak podwyższonego dymienia, spalanie, zużycie oleju. Gwizd ten jest dość głośny wewnątrz auta, nawet delikatnie go słychać po przegazowaniu na jałowym. Auto dobija do przebiegu 240.000km. Czy asekuracyjnie oddać do regeneracji czy dalej jeździć, co radzicie?

 

POzdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jedź do dobrego warsztatu a najlepiej do turbiniarzy, bez wyjmowania turbiny sprawdzą szybko czy są luzy na wirniku i się wszystko wyjaśni. Jeżeli te 240 tys na tej turbinie zrobiłeś, to prawdopodobnie będzie się nadawała już do naprawy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!