Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

jakiej firmy wtryski w 1.5 82km


krzemyk101

Rekomendowane odpowiedzi

niestety ale wtryski Delphi nie należą do trwałych. Tak jak zresztą pompa. Lepiej zregenerować lub kupić nowe. Jak kupisz używane to pewnie i tak trzeba je bnędzie regenerować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba przyszedł już czas na nie

 

Skąd taka pewność, że coś nie tak z wtryskami ? Jak widzę masz dopiero 162 kkm przejechane (co to jest na diesla :P ) wiec teoretycznie wtryski powinny być dobre. Do tanich nie należy ta imprezka z wymianą lub nawet regeneracją wtrysków :-(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

one "żyją" średnio 150 tys km. u mnie padł pierwszy po 165. wymieniłem na nowy za 600 zł na allegro. śmiga dobrze, ale po roku mam znowu komunikat o błędzie więc pewnie następny do wymiany będzie niedługo....

 

lepiej wyłożyć na nowy, bo na najtańsze rzeczy to stać tylko najbogatdszych <ok>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No własnie mi też się pokazał komunikat chyba ze dwa razy ale tylko wtedy jak były duże mrozy i miał problemy z odpaleniem,teraz jak jest już cieplej to ten komunikat się nie pokazuje ale po każdym odpaleniu puszcza niebieskiego dymka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy wszystkie silniki 1.5 dci od Reno tak mają z tymi wtryskami ? Od czego to zależy ? W ASO powiedzieli mi, aby nie tankować na stacjach niewiadomego pochodzenia, bo to podobno jest główną przyczyną padania wtrysków. Zalecili też dodawać do paliwa Skydd diesel.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To dotyczy układów wtryskowych firmy Delphi. Podobnie było w TDCI forda na Delphi i mercedesach. W Renaultach z wtryskiem SIemens'a jest spokój - oczywiście też siadają, ale wytrzymują dużo więcej niż Delphi. Za to są droższe w naprawie. ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

A jak stwierdzić jakie mam wtryski ?

Mam silnik 1.5 dci 80 KM 2002 rok :)

A co powiecie o profilaktyce to znaczy dolewkach do paliwa środków do czyszczenia wtryskiwaczy. :)

Edytowane przez matias
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam silnik 1.5 dci 80 km 2002 rok .

Coś mało jeździsz :) 80 km przez 9 lat :) :)

 

Przypominam:

km - kilometry

KM - konie mechaniczne.

Tak podaje IS i proszę się tego trzymać. W końcu to forum techniczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakie mam wtryski ? A co powiecie o profilaktyce

 

masz na pewno wtryski delphi. Co do profilaktyki to trzeba przede wszystkim lać paliwo na markowych stacjach. Ja dodatkowo używam jeszcze Diesel Skydd. W serwisie Renault tak mi zalecili.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to przy moim przebiegu niedługo czeka mnie regeneracja lub wymiana wtrysków biorąc pod uwagę wasze sugestie , choć z drugiej strony poprzednia właścicielka mieszkała w Słubicach i serwisowała wszystko w serwisie niemieckim. :)

Zamówiłem ten środek o którym wspominasz i doleje do ropy.

A swoją drogą co myślicie o paliwie z NESTE 24 bo z racji ze bezobsługowa paliwo tańsze ale czy jakość jest taka jak na markowych stacjach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dolewanie różnych środków do ON niewiele pomaga. Poprostu te pompy z tych lat się przycierały- tzn. flansze i tłoczki a w efekcie pojawiały sie opiłki na wtryskach. Po liftingu z 82 na 86 KM poprawiono to rozwiązanie ale i tak to jeszcze nie to. W M III w wersjach 106 i 110 KM Renault już wogóle nie stosuje Delphi tylko Continental-Siemens.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To rozumiem że co bym nie robił to i tak mnie czeka wymiana wtrysków prędzej czy pózniej .

A czy jak mam te felerne wtryski to muszę być skazany na wymiane na takie same czy mogę wstawić pózniej te simensy (niby lepsze)

a może teraz póki moje są sprawne sprzedać je i zakupić simensy pewnie wyjdzie taniej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!