Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Padnięte sprzęgło


Rekomendowane odpowiedzi

Czy ktoś mial kłopoty ze sprzęgłem w Megane III 1,4 TCe? Ja dzisiaj się załamałem. Jadąc zauważyłem, że pedał sprzęgła zaczyna mi sie zacinać, tzn. nie odbija. Po pewnym czasie został przy podłodze. Potem niby odskoczył, ale i tak klapa. Na szęście jechałem w korku, ale przeżyłem dość mocny stres. Assistance sholował mnie do ASO. Objaw jest taki, że przy właczonym silniku sprzęgło nie działa, a przy wyłączonym silniku biegi można normalnie zmieniać. W ASO wstępnie orzekli, że sprzęgło do wymiany. Na razie czekam. Kurcze, auto ma niecały 1000 km! Czy ktoś słyszał o wadach sprzęgła w tym modelu? Może sam przeżył taki przypadek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w megane III jest sprzęgło hydrauliczne, więc może ta hydraulika zaszwankowała, może doszło do zapowietrzenia lub pęknięcia jakiegoś przewodu, to pewnie 1-szy przypadek na forum

ps. śledzę wątki o megane III pod względem ewentualnego zakupu i to auto zaczyna mi się coraz mniej podobać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacząłem ten temat, więc go ciągnę. Może innych to zainteresuje. W ASO poinformowali, że na pewno uszkodzona jest pompka sprzęgła. Po jej wymianie orzekną, czy coś jeszcze. Mówią, że dotychczas mieli tylko jeden taki przypadek w Scenicu. W moim przypadku pierwsze symptomy tego były takie, że sprzęgło miało jakiś jakby punkt oporu, coś jakby działało na dwa tempa, tzn. po wciśnięciu odchodziło jakby dwustpniowo, tak jakby musiało się jeszcze dodatkowo odkleić (sporo tego "jakby"). No i miałem wrażenie, że jedynka i dwójka zaczęły wchodzić ciężej. Poza tym od nowości byłem trochę zdziwiony, że sprzęgo trzeba było wciskać niemalże aż "za podłogę" (bo dalej już nie można), żeby wrzucic biegi, mimo że chodziło bardzo leciutko. Pomyślałem, że tak ma być, a w nowym aucie za wczesnie na usterki.

Może to tylko mi się trafił taki pech. Popatrzcie jak u was chodzi sprzęgło, czy też musicie cisnąć aż do podłogi, prawie żeby zrobić w niej wgłębienie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie działa sprzęgło i wrzucanie biegow jak w każdym innym aucie - nie odczułem żadnej róznicy. Wciskam sprzęgło czesto nawet nie do końca i bieg wchodzi. Inna sprawa to jak działa gumowato skrzynia w Megance, ale taka juz uroda francuskiej mysli technicznej <ok>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie pedał zachowywał się jak tzw. "gumka" podczas popowania wody ręczną pompą nieco zapowietrzoną, tzn. najpierw krótki, łagodny ruch, a potem gwałtowne odskoczenie. Moja czujność została uśpiona, bo wcześniej też miałem megane i tam też taki ruch występował choć zdecydowanie mniej zauważalny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!