Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

wyciek (paliwa?) przy rampie wtrysku


m.adam

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

chciałbym skorzystać z Waszej wiedzy zanim udam się do mechanika. Wiadomo jak jest - raz się trafi profesjonalistę, raz na naciągacza a raz na wróżbitę <ok>... Jako że moja megi, była w zasadzie do tej pory niezawodna silnikowo :(, nie mam nikogo sprawdzonego od tych rzeczy.

Dobra - do konkretu:

Mam wyciek z okolicy rampy kulistej wtrysku (sprawdziłem w serwisówce co to jest na podstawie wyglądu) - chyba z wyjścia tego znajdującego się mniej więcej na godz. 01:00. Wyciek jest w formie rozpylania i daje na prawo od wtrysku. Czy ktoś podejrzewa możliwą usterkę - obluzowanie czy coś poważniejszego wchodzi w grę? Dajcie wskazówkę o jakie czynności prosić w warsztacie, żeby myśleli że wiem o co chodzi :(. Przebieg 135kkm prawdziwy, przy silniku do tej pory nic nie było robione, pobór oleju jest minimalny jak na dci przystało.

 

Zdjęcie: W kółku najbardziej usyfione miejesce; Strzałki określają kierunek rozpylania; Żółty kolor pokazuje zakres świeżego brudu

wyciek.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Próbowałeś dokręcić nakrętkę przyłącza przy rampie?? Zakończenie rurki i gniazdo przy rampie stanowią uszczelnienie, więc nakrętka musi być dobrze dokręcona. Jeśli dokręcenie nic nie da to zapewne czeka Cię wymiana tego przyłącza (rurka zasilająca wtrysk)....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za info. Próbowałem skorzystać ze wskazówki,ale nie chce ta nakrętka ruszyć a siłować się nie będę, żeby z wężykiem nie zostać w ręku <ok>. Podskoczę do warsztatu. Dam znać na forum co, jak i ile.

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy - mam już diagnozę...

Pojechałem rano i się dowiedziałem, że albo przewody dwa do wymiany albo "pająk" jak określono rampę. Ponieważ nie spytałem o cenę przyjachałem drugi raz i wyszedł drugi gość i mówi że przewód powietrzny do intercoolera!. Przewód pękł od dołu i pryska trochę olejem na przewody i rampę wtrysku. Koszt? Brak zamienników, w ASO 730zł, idzie z Francji 7 dni...

Chyba poszukam mozliwości załatania, bo troszkę mnie to przygniata :-D jak za wąż gumowy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wziąłeś pod uwagę używany wąż do intercoolera?? Zawsze to lepiej niż łatać, taki wąż jest wewnątrz zbrojony i musi wytrzymać ciśnienie doładowanego powietrza. Jeśli Ci stwierdzili pęknięcie węża to na doładowniu też masz straty. Na allegro widziałem takie węże za ok 80 PLN.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!