Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Panel LCD w Megane I ph I


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, planuje w swoim megane zrobić coś takiego jak znalazłem u kolegi z forum:

 

dsc00264gg1.jpg

mam takie pytanie czy ktoś z was spotkał się już z taką modyfikacją może macie jakieś inne zdjęcia, pomysły jak to wykonać bardzo proszę o pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak dla mnie to największym problemem jest upchanie monitora chciałbym tak maksymalnie jakiś 7 calowy. Myślałem jeszcze żeby zrobić coś takiego wysuwanego pod szybą ale to już bardziej skomplikowane w miejscu zegarka jest trochę za mało przestrzeni. Gdybym już założył taki monitor to myślałem nad podłączeniem pod to komputera daje to chyba największe możliwości od muzyki po filmy i gps internet i wiele wiele innych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeszcze to przemyśle jednak koszty są trochę wysokie no i jeszcze zabawa w przeróbki lepiej kupić jakąś stacje multimedialną z wysuwanym monitorem znalazłem coś takiego tyle że nie wiem co to za firma i jak będzie się to sprawowało

http://allegro.pl/sklep-dvd-z-gps-lcd-7-naviheaven-4x60w-divx-tv-bt-i1541840028.html

co o tym sądzicie??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze wydaje mi sie że jednak wolałbym zamiast sprzętu niewiadomego (czyt. chińskiego) pochodzenia kupić coś uznanej firmy. W tej cenie może nie byłby to nowy sprzęt ale jednak pewniejszy.

 

Ja od dłuższego czasu zastanawiam się natomiast czy nie dałoby się upakować całej nawigacji z wyświetlaczem od Scenica. W końcu były takie, a parę dni temu nawet widziałem na allegro taki zestawik do kupienia wyciągnięty z jakiegoś rozbitka. Problem tylko czy dałoby się to upchnąć pod daszek od Megane. A może trze baby było zastosować daszek od Scenica - może ktoś z was robił już taką rzeźbę.

 

Inna sprawa to to, że obecne systemy mają o wiele większe możliwości poza radiem i nawigacją, np. TV, odtwarzanie DVD, kamery cofania, internet (można zrobić z samochodu HotSpot) czy inne cuda.

 

Ciekawe jakby sprawdził się taki monitor wysuwany (albo wychylany - nie wiem jak to opisać), ale na górze deski rozdzielczej, Do tego podpięty jakiś komputer na Windows lub Linux. Koszt pewnie podobny to w/w sprzętu a możliwości raczej nieskończone

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też myślałem nad wysuwanym monitorem z deski tylko jak to zrobić raczej gotowych zestawów nie ma jak coś to podpasować od innego auta ale tez z tym może być problem

Znalazłem jeszcze coś takiego ale to już bardzo pracochłonne zresztą jak wszystkie takie przeróbki

http://sites.google.com/site/meganecoupecm/carpc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co o tym sądzicie??

Naviheaven to typowa chińszczyzna i jak to z chińszczyzną jest, można trafić różnie :-D

W sieci opinie różne, ale raczej z naciskiem na badziew.

Sam kiedyś miałem okazję pomacać ping-pongi (peiying) i tylko cena była plusem takiego radia, bo jakość wykonania i obsługa nie przekonywały do zakupu.

Widziałem kiedyś lepszy patent z jeszcze większym grzybem na desce (wmontowany monitor 7" czy nawet 10", ale teraz znaleźć nie mogę.

Mi akurat się to nie podoba (to już kwestia gustu, więc nie ciągnę tematu) i wręcz prosi się o interwencję jakiegoś gnoja z łomem :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja od dłuższego czasu zastanawiam się natomiast czy nie dałoby się upakować całej nawigacji z wyświetlaczem od Scenica.

Od Scenica nie podejdzie - zupełnie inna deska. W megankach też się trafiały nawigacje fabryczne.

Radio z wysuwanym ekranem - w przystępnej cenie będzie to tylko badziewny chińczyk, jakość wykonania to tragedia. Poza tym, niefabryczne radio w megance jest trochę głębiej osadzone i może być problem z wysuwaniem ekranu. Dodatkowy minus to to, że trzęsie się to na każdym dołku.

 

Moim zdaniem, najprostsze rozwiązanie to jakiś stary laptop, do niego zasilacz, podłączyć ekran, sterowanie i gotowe. Ja tak miałem u siebie rozwiązane, laptop wisiał w bagażniku, kable poprowadzone były do przodu i już. Laptop Dell C500 + oryginalna stacja dokująca, jak chciałem coś zainstalować nowego to podchodziłem, pstryk i laptop w ręku. Żeby podłączyć, wystarczyło wsunąć lapka w stację i działało.

Miałem tam muzykę, jakieś filmy, nawigacja. Problemem było sterowanie, chciałem zrobić touchpad, ale nie ma gdzie zamocować. Duża klawiatura też była problemowa bo pod fotelem nie będę jej trzymał. Znalazłem klawiaturę przemysłową, bardzo małą i wygodną, ale koszt 200euro mnie sprowadził na ziemię. Projekt został wycofany, zostało radio z dvd i ekran fajnie działa.

 

Rzeźba rzeźba i jeszcze raz rzeźba panowie :-D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!