Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

niedziałająca klima_czujnik ciśnienia?


Rekomendowane odpowiedzi

Aktualizuję temat - wygląda na to że to jednak nie jest czujnik - po założeniu nowego okazało się że klimatyzacja nadal nie funkcjonuje.

Zmierzyłem napięcie na kostce zasilającej sprężarkę - wynosi 2,4V, czyli wygląda na to że problem tkwi w samej sprężarce. Czy napięcie na kostce powinno właśnie tyle wynosić???

Witam, przeglądając tematy o niedziałającej klimie postawiłem diagnozę, że do wymiany mam czujnik ciśnienia w układzie - proszę Was o potwierdzenie bądź zaprzeczenie mojemu wnioskowi.

1. Klimatronik nie działa niezależnie od wybranego trybu (auto/manual);

2. Przy trybie auto regulując nastawę temperatury zmienia się siła nawiewu - rozumiem przez to że wewnętrzny czujnik temperatury działa

3. Po włączeniu klimy nie startuje ani elektrowentylator ani sprężarka

4. Zakładam że czynnik w układzie jest (sprawdzone drastycznym sposobem przez naciśnięcie bolca w przyłączu do napełniania układu - "psiknęło" bardzo mocno)

Teoretycznie nasuwa się też opcja uszkodzonej sprężarki jednak nie chciałbym tego brać pod uwagę..

Wszelkie odpowiedzi mile widziane

 

[ Dodano: 2011-04-21, 17:09 ]

Witam,

jeśli ktoś jest ciekawy to problem na dzień dzisiejszy zażegnany - w ASO po podpięciu do CLIPa skasowali błąd - aktywował się system zabezpieczenia sprężarki. Nie wiadomo tylko z jakiego powodu a przez to nie wiadomo również kiedy/czy problem się powtórzy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 2 tygodnie później...

witam,

Ja wlasnie mam problem z klima (climatronic) w mojej Megane II kombi 1.5dci. Bylem w dwoch serwisach (chwalacych sie specjalizacja w naprawach aut francuskich) i problem nadal nie rozwiazany. Auto podpinane pod komputer i nie potrafili wychwycic bledow. Wykluczyli czujnik naslonecznienia, sprezarke, bezpiecznik, wiazke przewodow. Ostatecznie ofiara padl czujnik cisnienia (presostat), ale z racji braku w serwisie, nie mogli sprawdzic, czy na pewno to ten element (zal sciska jak sie widzi takie serwisy).

Dodam, ze uklad klimy jest sprawdzony tj test szczelnosci ukladu, napelniony czynnikiem.

Pytanie, gdzie w wawie mozna udac sie do fachowca, niekoniecznie ASO, zeby rozwiazali problem.

Jakies warsztaty godne polecenia ?

 

z gory dzieki

pozdrawiam,

 

 

lapka2.gif

Regulamin pkt. 5.6

P_r_z_e_m_o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam! to mój pierwszy raz na tym forum. <piwko>

Wszystkim którym klima (klimatronic) nie ruszyła po uzupełnieniu ubytku czynnika proponuję podłączyć się pod porządny tester diagnostyczny i wykasować błędy czujników.

Jeśli odłączamy czujnik w samochodzie np. w celu sprawdzenia - generujemy w ten sposób błąd, który potem trzeba wykasować

inna sprawa że jeżeli padł nam np. czujnik ciśnienia to tester też to wykryje sprawdzając ciśnienie w układzie , temperaturę na zewnątrz i wewnątrz itd...

W moim aucie megane 1,9Dci 2006r. nie pomogło odłączanie komputera. A diagnosta skasował błędy i ... 60zł.

Klima ruszyła i jest przyjemny chłodek :notacrook:

Edytowane przez jurbi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!