Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Rekomendowane odpowiedzi

Jestem właścicielem Renault Megane 1.6 RT. Interesuje mnie czy ABS w tej wersji jest standardem, bo mam samochód od roku i jeszcze nigdy się tym nie interesowałem. Ostatnio jednak wcisnąłem hamulec do oporu na mokrej nawierzchni i miałem "sanki". Interesuje mnie zatem jak sprawdzić czy w samochodzie jest zamontowany ABS, ewentualnie jak go konserwować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po 99r czyli w phII byl standardem nawet w najtanszej wersji, a wczesniej to nie wiem. Napisz przede wszystkim z ktorego roku masz samochod. Ale skoro mowisz ze hamowales i nie zadzialal, to najprawdopodobniej nie masz. Bo gdybys mial a bylby uszkodzony, to by Ci sie kontrolka siwiecila od ABS i SERVICE.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 5 miesięcy temu...

Witajcie!

Podłączyłem się do wątku by nie dublować podobnego tematu.

Od paru dni jestem właścicielem Meganki 97 1,9 dti. Na ogłoszeniu był napis ABS, ale boję się, że zostałem zrobiony w jajo.. :-( Jak przekręcę stacyjkę to nie świeci się kontrolka ABS no i nie czuję by działał. Patrzyłem pod maskę i rurek też nie widzę. Czy je widać, czy mogą być schowane? Boję się, że mnie oszukali.... :-(( Ale jak faktycznie nie ma to teraz jest "musztarda po obiedzie"...

Dzięki z góry za pomoc :?:

post-8000-1206656601_thumb.jpg

post-1-1206656601_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mecamino, Nie wiem czy ta wiadomość Cię pocieszy ale miałem dokładnie tak samo, w ofercie pisało że posiada ABS, a w naturze niestety nie ma. Zawierzyłem sprzedającemu, no bo gdzie by tam takie podstawowe rzeczy sprawdzać. No i mam bez ABS, pompy, czujników, pierścieni przy piastach, i takich tam innych. Mam oczywiście świadomość, że to auto ABS'u nie posiada, więc styl jazdy także do tego dostosowałem. W roczniku 97 ABS jeszcze był w opcji dodatkowego wyposażenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MecaminoW roczniku 97 ABS jeszcze był w opcji dodatkowego wyposażenia.

 

Czyli znając życie nie ma. Szlag by trafił złodzieji.... Miał być też bezwypadkowy, a jest stuknięty w tył. Ale lakier jest ok. Szkoda, że uszczelek nie chciało się oczyścić...

A najlepsze jest to, że auto jest cały czas wystawione z wyzerowanym licznikiem aukcji...

Hmmm.... zagłębie gnieźnieńskie.... no comment...!!!

A tak na marginesie - czy mogę na jakiejś po VIN-ie, albo gdzieś sprawdzić dokładnie co było w momencie sprzedaży i porównać z tym co mam? Czy tylko u fachowca? W dowodzie mam 1.9 TD, a mam i turbo i intercooler. Moc też chyba nie ta wpisana... bo jest 72 KW...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mecamino, podjedź do ASO z papierami, na podstawie nr VIN powinni Ci wiele o autku powiedzieć. A to ze masz chłodnicę doładowania (intercooler) nie znaczy że masz dTi. Mam identycznie :?: a tylko dT. Podglądnąć mój silnik możesz pod tym linkiem: http://megane.com.pl/viewtopic.php?t=2545

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podstawowa kwestia to kod silnika czyli: F8Q to dT, a F9Q to dTi

 

oczywiście, że po VIN można dojść co to za wersja:

VF1BA0K..., VF1SA0K..., VF1BA0Y... i VF1SA0Y... to silnik dT

natomiast VF1BA08... i VF1BA0N to silniki dTi

 

dla scenica zamiast VF1B.../VF1S... będzie VF1J...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!