Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Rekomendowane odpowiedzi

Latwo sprawdzic czy autko ma ABS czy nie, od "hydraulicznego ukladu sterowania" powinny odchodzic cztery przewody (Sam Naprawiam strona 249), ja np. tego nie mam i ABSu tez nie mam, za to w Clio z ABSem ladnie widac takie przewody. Warto na takie rzeczy zwrocic uwage.

 

Przy jezdzie probnej zawsze mozna zakozaczyc i zahamowac az do uzyskania poslizgu autka (na drodze nawet wiadro wody wylac i zachamowac) :?:

Sprawa z ABS sie szybko wyjasni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Ja mam Megi w wersji RT z 1997 r i mam ABS. Najłatwiej jest sprawdzić na tablicy rozdzielczej. Nawet jak by nie świeciła się kontrolka to jak z bliska przyjżysz się (okolice górnego paska kontrolek, chyba pierwszy albo jeden z pierwszych po lewej stronie) to dojrzysz takie cienie napisu ABS.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zloty888, też mam ta kontrolkę (trzecia od lewej) nie świeci się i ABS'u brak, więc Twój sposób weryfikacji posiadania tego układu nie jest miarodajny. Jedynie sprawdzenie pod maską istnienia pompy ABS, lub w ASO po numerach VIN może rozwiać wątpliwości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zgodzę się z

gojgien
bo też mam tą kontrolke, a nawet gdy rozbierałem zegary (źle podświetlały) to miałem tam żarówkę:P a i tak moja Megi ma tyle wspólnego z ABS-em co z samolotem;]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to panowie teraz to mnie zaskoczyliście:) To to już jest noramalnie chamstwo, żeby kontrolka była a rzeczy do niej nie:) Rozumiem, że mieli jedną standardową deskę i wszędzie ją montowali. No coż mogę tylko powiedzieć, że u mnie ABS jest "okablowany" na kolor zielony, i najbardziej go można zobaczyć stojąc przed maską po lewej stronie koło paska klinowego. Tak zresztą jak to już gdzieś wyżej na rysunku. pzdr!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Zacząłem i ja się zastanawiać, czy moje auto posiada ABS, tak jak to zapewniał sprzedawca (auto sprowadzone z niemiec), bo raczej nigdy mi się nie zdarzyło, żebym na hamulcu wyczuwał jakieś drgania, a jeździłem innymi samochodami, w których dało się to odczuć. Gdy przekręcam kluczyk zapala się na chwilę kontrolka od ABS-u, ale po chwili gaśnie jak tak jak i inne kontrolki, więc cały czas byłem przekonany, że ten ABS jest... miałem kiedyś przygodę z sarną, w której musiałem ostro hamować i raczej na 100% koła mi się zblokowały, przy ostatnich próbach na śniegu też nie zauważyłem drgań hamulca. Przeglądając ten temat zauważyłem zdjęcie silnika itd, na którym są narysowane jakieś przewody powiązane z ABSem, więc pomyślałem, że i ja wrzucę swoje zdjęcie i może na podstawie mojego zdjęcia ktoś mi odpowie, czy u mnie powinien być ten ABS, czy nie? :roll:

post-7183-1228584555_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytałem i napisałeś właśnie, że nie był to standard, więc myślałem, że niektóre wersje mają, a niektóre nie... tak samo jak nie wszystkie wersje RT mają elektrycznie regulowane lusterka (moja nie ma). No ale mniejsza o to...troche jestem wkurzony z tego powodu, bo w ogłoszeniu było napisane, że ma ABS...ehh trudno :-|

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adaśko, - ten rocznik RT nie posiadał ABS-u. U mnie też nie było.
Prezes od początku produkcji megane ABS jeśli nie występował w standardzie na danym rynku to był opcją w wersji RN i RT. To że dane auto tego nie posiada to nie znaczy, że żaden z tego rocznika nie ma ABSu, czego są przykładem meganki z roku 95 wyposażone w ABS (produkcja megane ruszyła chyba w wrześniu 95)

 

Adaśko, wrzuć zdjęcie drugiej połowy komory silnika, bo pompa od ABSu jest po drugiej stronie <ok>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adaśko, wrzuć zdjęcie drugiej połowy komory silnika, bo pompa od ABSu jest po drugiej stronie <ok>

 

no chyba nie do końca :mrgreen: w mojej megi ('97) pompa ABS jest patrząc na auto od przodu z lewej strony przy pasku klinowym...

 

Adaśko: na twoich zdjęciach pompy nie widać... werdykt raczej jednoznaczny... chociaż zastanawia mnie fakt, że zapala się Tobie kontrolka...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chociaż zastanawia mnie fakt, że zapala się Tobie kontrolka...

 

z tą kontrolką to jednak pomyłka :/ dzis dokladnie sprawdzilem i to jest kontrolka poduszki, nie wiem dlaczego mi sie ubzdurało ze zapala mi sie abs .. ;/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

ja mam Megi 97 RT i ABS jest , no i oczywiscie go czuc w pedale przy mocniejszym hamowaniu, co do lusterek to faktycznie to bylo dodatkiem ja mam to szczescie ze mam bogata wersje, Ja na Twoim miejscu bym sprzedala zawsze ABS sie przydaje. Kup druga i zwroc tym razem wieksza uwage na to co kto mowi, bo nie mozna wierzyc ludziom(niestety:/).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!