Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

wyciekający czynnik z układu


Rekomendowane odpowiedzi

Problem który u mnie wystepuje jest nastepujacy, mianowicie klima nie działa ,pojechalem do fachowca który stwierdził że nie ma czynnika chłodzącego,dodam że dobijałem ja w zeszłym roku pod koniec sierpnia.Gość nabił klime wszystko chłodzi jest ok ,szukamy nieszczelności przy pomocy specjalnego swiatla i okularow. Nieszczelności jednak po długich poszukiwaniach nie znalezlismy,odsączylismy czynnik z powrotem i nabilismy azotem celem sprawdzenia szczelnosci i tu sie pojawia moje pytanie gdzie najczesciej moze pojawic sie rozszczelnienie ukladu dodam ze miejsca ktore sa widoczne od spodu czy od gory z boku sa napewno ok.Chodzi mi czy sa jakies miejsca np.pod konsola czy gdzies indziej gdzie problem moglby wystapic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak to możliwe

W układzie oprócz czynnika znajduje się olej. Pełni on zasadniczo funkcję smarowania sprężarki, ale jednocześnie powoduje uszczelnienie układu. Okresowe włączanie klimatyzacji powoduje, że olej zostaje rozprowadzony po układzie uszczelniając go.

Zwykle najbardziej newralgicznym punktem jest sama sprężarka, czynnik ucieka na osi wirnika. Olej powoduje uszczelnienie tego elementu. Dodatkowo czynnik, to związek chemiczny o bardzo małych cząsteczkach, bardo lubi uciekać, nawet z układów, które są, wydawało by się są całkowicie szczelne. Mam tu na myśli instalacje gdzie wszystkie rurki są polutowane np. w lodówkach, jakiś szafach chłodniczych itp.

pojezdze z tym azotem

Moim zdaniem to nic nie da. Trzeba było nabić czynnika z markerem, jeździć cały czas z klimą, a po tygodniu podjechać i sprawdzić za pomocą lampy UV. Jeżeli będzie nieszczelność powinno być widać gdzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!