Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Brak świateł


Rekomendowane odpowiedzi

Panowie mam problem i tutaj pytanie czy ktoś się z nim spotkał i rozwiązał otóż jadąc w nocy asfaltem wśród drzew miałem włączone światła drogowe po pewnym czasie z nad przeciwka zaczął jechać inny użytkownik dróg więc zmieniłem światła na mijania i ku memu zdziwieniu mały zonk wyniknął otóż całkiem światła zgasły co jest oto moje pytanie??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak jednorazowo po przełączeniu na długie i znowu na mijania i tak kilka razy wkońcu zaskoczyły a już raz miałem taki przypadek że zgasły ale to był dzień a przepalenie żarówek odpada jak by to było to to nawet bym nie pytał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lukaszzd, moje pytanie: masz zarówki takie jak fabryczne, czy mocniejsze?

Prawdopodobnie do wymiany przełącznik zespolony pod kierownicą, a przynajmniej jego lewa strona. Megi nie mają przekaźników świateł i mocniejsze żarówy mogą spowodować przegrzanie styków przełącznika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

żarówki są o takich samych parametrach jak fabryczne jak dotej pory zdarzyło mi się to 2 razy od lutego więc tragedi niema ale poje się że może zgasnąć w nocy na trasie i się nie zapalić, sądziłem że to może gdzieś styki sobie podśniedziały dlatego swoje pytanie kieruje do osób mających takie objawy może jakimś domowym sposobem się to naprawi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja miałem podobny problem .... okazało się ze styk od świateł po prostu lekko zaśniedział i brak było styczności naprawa banalnie prosta ...wyjąć manetkę od świateł i wyczyścić styki oraz lekko zagiąć żeby lepiej się trzymały i po bulu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lukaszzd, tez bym szukał tak jak napisał gojgien w przełączniku zespolonym. Walczyłem kiedyś z takim problemem (tyle że to nie była megi) wsiadałem do samochodu i zanim zapaliłem światła to dziesięć czy 20 prób - wymieniłem przełącznik i problem sie rozwiązał.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może u kogoś było coś takiego??: jadę na światłach mijania naciska hamulec pali sie kontrolka od ogrzewania tylnej szyby wyłącza się tylne lewe od kierowcy światło mijania - potem np chce dodatkowo skręcić w lewo więc włączam kierunek jest też naciśnięty hamulec kontrolka od ogrzewania tylnej szyby się pali nie ma kierunku w lewo, stopu coś tam sie ledwo ledwo przy świetle mijania z tyłu. Tak miałem jak jeździłem tydzień temu po mazurach zdjąłem obudowę przeczyściłem styki to samo, trochę powyginałem dalej to samo w końcu zdenerwowany uderzyłem w tą tylną osłonkę ręką problem zniknął jak w ruskim czołgu hehe :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jadę na światłach mijania naciska hamulec pali sie kontrolka od ogrzewania tylnej szyby wyłącza się tylne lewe od kierowcy światło mijania
masa nie styka - przeczyścić i sprawdzić mocowanie - norma w renaultach ;-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam

 

Miałem identyczny problem z wyłączeniem się świateł mijania podczas jazdy :shock:

Dziś przeczyściłem styki po lewej stronie kierownicy był jeden zaśniedziały lekko je przegiąłem i jest ok.

 

Pozdrowienia z Irlandii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Wyda się może to śmieszne ale nie mam pojęcia co to jest ta masa i jak to wygląda, a chyba też muszę przeczyścić bo jak wciskam hamulec to włącza mi się kontrolka bodajże od halogenów, kolega który jechał za mną mówi, że "choinka" mi się z tyłu robi.

 

Jak by ktoś był w stanie mnie poprowadzić lub dać zdjęcie byłbym wdzięczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masa kolego, to można tak ogólnie, wszystko co jest podpięte pod zacisk ujemny akumulatora. Na masie jest silnik, karoseria itd. Przeczyść styki w kostkach od żarówek. Czym i jak, znajdziesz czytając forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!