Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Brak świateł


Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 rok później...

Mam wymieniony przełącznik zespolony i dalej nie mam świateł mijania. Jak były ulewy woda dostała się do środka i kapała mi na nogę od strony lewej. Ten problem jest już usunięty, dziura zaklejona ;-) I mam pytanko czy za gniazdem bezpieczników jest jakiś przekaźnik, który mógł ulec uszkodzeniu? Na początku przy awarii wystarczyła regulacja kierownicy góra/dół i światła włączały się, teraz to już nie działa w ogóle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Na pewno jest jakiś przekaźnik po lewej stronie za bezpiecznikami, gdyż u mnie coś charakterystycznego tyka i wtedy gasną mi światła mijania.

Zastanawiam się tylko jak się można do niego dostać?

Czy kolega pokonał już może swój problem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na początku przy awarii wystarczyła regulacja kierownicy góra/dół i światła włączały się, teraz to już nie działa w ogóle.

Ten objaw nie ma nic wspólnego z przekaźnikami za bezpiecznikami. Moim zdaniem to przerwa w przewodzie, w wiązce przewodów od wyłącznika zespolonego. Przy przestawieni kierownicy widocznie poprawiał się styk, teraz już na tyle się wypaliło, że poprawy nie widać. A przekaźniki za bezpiecznikami i tak są niewymienne. (wlutowane w podstawę)

Tu kilka fotek http://megane.com.pl/scenic-gdzie-znajduja...t4471.htm#42139

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Ja przedwczoraj odłączyłem "-" od akumulatora na 2 min. celem sprawdzenia czujnika prędkosci. Cos tam poruszałem i w końcu to zostawiłem. Wieczorem moja żona odpaliła auto i swiateł mijania już nie było. Jechałem do mojego domu 70km na długich. Więc wszystkie inne swiatła są oprócz mijania. Kontrolka się pali. Jest gdzies opisane jak wymienic sprawdzic/wymienic żarówki w megi I? Czy jest to tak banalne ze nie wymaga opisu. Czytałem że moga sie dwie naraz przepalić więc zanim sie skompromituje u elektryka chce to sprawdzić. Aaa i w skrzynce bezpieczników obok kierownicy tam gdzie ma byc bezpiecznik od swiateł mijania mam jakby plastikową jego atrapę. Już sam nie wiem o co chodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytałem że moga sie dwie naraz przepalić

A nie prościej wyjąć żarówki i zobaczyć czy rzeczywiście się spaliły? Miałem już tak, obie naraz się spaliły, właśnie mijania.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziłem. jedna żarówka przepalona, druga sprawna. Próbnikiem sprawdziłem że na jednym z trzech gniazd we wtyczce (tam gdzie wchodzą blaszki od żarówki) jest prąd (obie wtyczki), więc chyba ta nieprzepalona powinna świecić prawda?. Nie znam się w ogóle na elektryce ale chyba lampy nie są połączone szeregowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

połączone szeregowo.

:) Raczej równolegle

Skoro na wtyczkach jest napięcie, to znaczy, że obwód nie zamyka się do masy. Sprawdź wtyczki na żarówkach, robisz to na wyłączonych światłach.

W kostce masz trzy wejścia; + świateł mijania, + świateł drogowych, masa. Nie pamiętam dokładnie która jest która, ale jak weźmiesz żarówkę powinieneś się zorientować.

Jeżeli światła drogowe świecą, to w przypadku sprawnej żarówki, mijania też muszą świecić. Tym bardziej, że dochodzi do nich napięcie.

Zamień żarówki miejscami, dognij styki we wtyczce, poruszaj kabelkami.

Częstą przyczyną było upalenie styków we wtyczce, wymiana wtyczki załatwiała sprawę. Wtyczkę kupisz w większości sklepów motoryzacyjnych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno zastosuję się do twoich rad, dzieki wielkie:). Na razie poprostu kupiłem dwie nowe żarówki wstawiłem i wszystko gra. Będę badał w najbliższym czasie dlaczego ta sprawna żarówka nie chciała swiecić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aaa i w skrzynce bezpieczników obok kierownicy tam gdzie ma byc bezpiecznik od swiateł mijania mam jakby plastikową jego atrapę. Już sam nie wiem o co chodzi.

Może w tym rzecz (F45):

bezpswiatel.jpg

 

A w dolnej części poniższego obrazka masz narysowane GNIAZDO (kostkę) żarówki H4 (chyba takie masz w phI). Czyli górny styk, to plus dla świateł mijania, lewy (lewa strona pojazdu) to masa, prawy - plus dla drogowych.

Sam schemat kiedyś narysowałem jak w poprzednim samochodzie przerabiałem instalację świateł na przekaźniki ;) swoją drogą w Megane też warto to zrobić.

821e6e9fca393de5m.jpg

Edytowane przez Kambol
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!