Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Słabo działający nawiew w Megane 1.6 16V


Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich, to mój pierwszy post na forum ! :-)

 

 

Mam dokładnie ten sam problem, Megane Kombi z 2002 r , z klimą, nawiew u mnie też działa tragicznie :D

Na "4" wieje tak jak u innych znajomych na "1" .

Kombinowałem też z filtrem pp, bo do tego działa u mnie tragicznie klima,

a szczelna jest, gaz jest.

ale skoro nie dmucha prawie w ogóle nawiew, to w sumie trudno żeby mroziła klima.

Według mnie tam albo zrobiła sie jakaś dziura, i to powietrze leci "w bok", albo czymś sie ten nawiew zapchał, bo na największym nadmuchu to huk w okolicach podszybia jest taki jakby startował F16, a z kratek ledwo ledwo( w porównaniu do innych aut, i nie mowie o S klasie ;F ).

Jutro mam urlop i rozbieram co mi sie uda, może coś zauważę.

Jak do czegoś dojdę, w co szczerze wątpię bo mechanior ze mnie żaden, to podzielę sie wrażeniami :D

 

Pzdr

Tomek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i jestem po małym zabiegu.

Deskę ( górę ) akurat zdejmuję się banalnie, tyle tylko że to i tak nic nie daje, żeby dostać sie do kanałów, to ja nawet sobie tego nie wyobrażam :D.

Jednak zauważyłem, że u mnie filtr PP zabiera mocy tej dmuchawie. ( wcześniej sprawdzałem różnicę stary nowy filtr tylko )

Nawet jak go nie ma, to uważam że jest o wiele za słabo, ale fakt faktem, bez niego jest lepiej, jest to dla mnie do zaakceptowania.

W tej puszcze w której on siedzi i jest osuszacz ?( chyba :F ) powietrze daje okrutnie, jak wyjąłem filtr to nie mogłem tej klapki od góry zamknąć ;D

Ja nie mam pomysłu na to, zostaje jakiś warsztat który chyba będzie musiał rozebrać pół samochodu - tylko nie wiem czy ja chce.

Musze dorwać kogoś z meganką i porównać działanie, moi rodzice mieli classica,niestety 4 lata temu, ale pamiętam że zawsze mówiłem jak to on sie szybko nagrzewa i w ogóle jak w nim chodzi nawiew itd.

Jedyne co przychodzi mi na razie do głowy to jazda bez filtra, ale żal mi reszty układu, która trochę kosztuje ...

Plz niech ktoś pomoże :-))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...

W tej puszcze w której on siedzi i jest osuszacz ?( chyba :F ) powietrze daje okrutnie, jak wyjąłem filtr to nie mogłem tej klapki od góry zamknąć ;D...

 

Specem nie jestem a i megi mam od niedawna ale ten twoj "osuszacz" za filtrem pp (taka miniaturka chlodnicy) to wedlug mnie nagrzewnica :D.

Jak zajrzysz do niej po wyjęciu filtru pp to zobacz czy jest czysta czy też siedzą w niej śmieci - jeżeli tak to odkurzacz do reki, cienka koncowka i do dzieła :-)

 

Ja nie mam pomysłu na to, zostaje jakiś warsztat który chyba będzie musiał rozebrać pół samochodu - tylko nie wiem czy ja chce.

Jeżeli już sie poddasz i chcesz oddać do warsztatu to polecam:

http://megane.ruzam.pl/viewtopic.php?t=1389

 

Musze dorwać kogoś z meganką i porównać działanie, moi rodzice mieli classica,niestety 4 lata temu, ale pamiętam że zawsze mówiłem jak to on sie szybko nagrzewa i w ogóle jak w nim chodzi nawiew itd.

Jedyne co przychodzi mi na razie do głowy to jazda bez filtra, ale żal mi reszty układu, która trochę kosztuje ...

 

Jazde bez filtra odradzam, wszystkie śmieci które wejdą do układu zostaną na twoim "osuszaczu" :D

 

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Koledzy znowu problem wynikajacy z mojej niewiedzy! Otóż slabo dmucha nawiew nawet na 4 biegu w porownaniu chocby go szwagra golfa 4 jego wieje berdziej na 2 biegu niz u mnie na ostatnim!

Dmuchawe slychac jakby mi miala glowe urwac podmuchem ale nic wiecej!

Znowu zabrałem sie do odkrecenia filtra w podszybiu tak jak na zdjeciach na samej gorze tematu wyciągnąlem filtr wlaczylem nawiem na maxa i takie dziwne spostrzezenie jakby dmuchawa zamiast wtlaczac powietrze do srodka to je wydmuchiwala, po prostu jak przylozylem reke tak gdzie wyciągnąlem filtr to bardzo mocno dmuchalo na nia a nie zaciagalo powietrze do srodka, i to na normalnym obiegu jak i na zamknietym! czy możliwe ze wiatrak kreci sie w odwrotna strone i zamiat zasysac powietrze z zewnatrz do kabiny to dmucha na zewnatrz????!!! Moze to normale ale nie wiem wiec pytam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No powietrze leci ale raczej slabo nawet bardzo slabo! Nawet jak wyciagnąlem calkiem filtr to nie bylo zadnej poprawy w kabinie! Wiec nie wiem co moze byc przyczyna tak slabego nawiewu! co jescze sprawdzic??

A tak wogle jest mozliwe zeby wiatrak chodzil w odwrotna strone i jesli tak to jak to naprawic??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może obudowę masz gdzieś połamaną, ew. jaki tunel powietrzny masz uszkodzony ??

 

poza tym megane i golf to dwa różne samochody i siła nawiewu może być różna - nigdzie nie ma określonej siły nawiewu i producent robi tak aby była wystarczająca

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie nie mam nic polamane wiec nie wiem w czym moze byc problem! Wiem ze golf i megane to dwa inne auta ale zeby az taka roznica! Po prostu niepokoi mnie ze tak mocno dmucha wlasnie w strone filtra doslownie jakbym wrzucil tam maly kawalek chocby gabki zamiast filtra to jak wlacze nadmuch to wydmuchnie go momentalnie! Kolego :prezes: mozesz mi tu podsunac temat z silnikiem dmuchawy na forum?? bede wdzieczny!

a tak poza tym to poprostu zobacze w jakiejs innej megane do porownania jak chodzi dmuchawa!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego :prezes: mozesz mi tu podsunac temat z silnikiem dmuchawy na forum??

Na gorze strony masz funkcję szukaj - tak samo dostępna dla ciebie jak i dla mnie :)

Jak nie znajdziesz tematu to możesz założyć nowy (z naciskiem na to że takowego jeszcze nie ma) - to tak na przyszłość ;-)

Masz dobrze zamkniete od góry pokrywką tam gdzie się wkłada filtr :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie leje i nie mam ochoty na doświadczenia w deszczu ;-) U mnie jest trochę rozkręcania :)

Zrób coś innego - wyjmij całkowicie wkład filtra, zamknij pokrywkę i zobacz jak wieje.

Jak znacznie lepiej to znaczy, że z dupnego materiału wkład wykonany albo już zapchany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HeHe u mnie tez leje, az mi zuzel odwolali kurde ;-)

zrobie tak jak radzisz ale nie mam duzych nadziei

znalazlem chyba identyczny temat tak kolega ma identyczny problem trzeba bedzie zagadnac

zobacz sobie z ciekawosci jak masze chwile czasu u mnie jest dokladnie tak samo

 

[ Dodano: 2008-08-24, 19:08 ]

Połączyłem oba, aby było w jednym miejscu. - Prezes

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiatrak dmuchawy ma taką budowę że nawet jak by chodził w drugą stronę to będzie wiało.

Jeżeli masz klimę to prędzej zapchał się parownik ma bardzo małe kanałki. świadczy o tym fakt że dmucha mocno przez otwór po filtrze. Sprawdzałem u siebie dmucha ele słabo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!