Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

- Nie wiem jaki olej wlać, proszę o pomoc.


id4

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Wiem, ze temat byl poruszany wielokrotnie, jednakze w rozwiazaniach polecaja czym zalewac nalezy, ale w moim przypadku to nie za bardzo wiem co zrobic. No ale na poczatek:

 

Megane II

Rok 2004

Silnik 1.9dCi 120

Przebieg 92kkm

Sprowadzony rok temu z Francji

 

No i teraz to co mam w papierkach od wymian oleju.

 

1. 13.747km - napisane jest, ze byla wymiana, ale nie umiem wyczaic co znaczy "Marque de l'huile: L13", albo cos podobnego, bo niewyraznie jest napisane.

2. 30.200km - "Marque de l'huile: Odyssee 5/40".

3. 40.074km - karteczka ELAN, Appelation SL44 lub SL/14 - ciezko sie doczytac.

4. 50.277km - karteczka ELAN, podobnie jak wyzej.

5. 74.000km - to juz w PL bylo, elf turbo diesel 10W/40.

 

Bardzo prosze o pomoc w rozszyfrowaniu historii oleju oraz o odpowiedz, czy moge zalac to ustrojstwo syntetykiem, np. elf excellium lub podobnym, czy musze stosowac jakis inny, gorszy badz lepszy olej. Z tego co znalazlem w necie to tylko o oleju elf turbo diesel, ze to mileralny olej, a to juz masakra chyba. Nie wiem co wczesniej bylo lane i chce wymienic jak najszybciej.

 

Z gory dziekuje za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciecie

 

Jest naklejka, bo Renault współpracuje z Elfem. Tak jak Peugeot z Totalem itp. Co nie znaczy, że jest to najlepszy olej...

Jest to olej dedykowany przez producenta. A dedykowany jest z wyżej opisanego przeze mnie powodu. Jeśli inny olej ma tą samą klasę lepkości to wcale nie oznacza, że jest gorszy. Ja osobiście wolę lać dobry olej, ale wszędzie dostępny ( na stacja benzynowych, czasem w marketach - teraz mam castrola edge.). Po pierwsze można trafić na promocję i kupić olej taniej, po drugie w razie jakiejś awarii na trasie czy coś, bez problemu kupię np. litr i doleję. A już Elfa jest trudniej trafić...Mój tata miał tak w peugeocie jak miał gwarancję i musiał tego chrzanionego totala lać - drogie cholerstwo i praktycznie tylko w ASO dostępne. Skończyła się gwarancja od razu przy wymianie zalał mobila o takich samych parametrach...

Nie jesteś nowicjuszem, a jak nowo zapisany na forum cytujesz. "Patrz na uważanie" :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat Elfa można bez problemu dostać na stacjach, czy też w supermarketach :)

Co do tematu, to jeżeli przebieg jest autentyczny, to pomyśl nad syntetykiem np. 0W40, 5W40, 5W50.

Marka oleju jest raczej drugorzędna, ale ja polecam Valvoline.

Edytowane przez Pawel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdy z nas będzie proponował taki olej na jakim jeździ lub jeżdzić chciałby. Wybór konkretnego oleju należy do Ciebie. Czytaj co inni piszą w tej sprawie. Szukaj zalet i wad a potem wybierz. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!