Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Podświetlenie przycisku ogrzewania szyby tylnej


Rekomendowane odpowiedzi

To wyżej opisane to dopiero połowa sukcesu. Pamiętam z czasów jak to w swoim sceniolu starszym przerabiałem, że dostać się do żaróweczki by ja wymienić graniczyło z cudem. W końcu ją wymieniłem ale przycisk trzeba rozebrać na czynniki pierwsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się zastanawiam czy ten przycisk jest w ogóle rozbieralny, bo z resztą nie ma najmniejszych problemów, a w tym przypadku skończyło się na zerwaniu całej góry (klawisza) z tego plastiku ze znaczkiem ogrzewania. Niestety złożyć już nie dało się tak ładnie, bo nie wchodziło całkowicie na miejsce (nie dało się znaczka wetknąć w wycięcia w klawiszu do końca).

Skończyło się na przyklejeniu na kropelkę i już ponad rok działa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fred - postąpiłem dokładnie tak samo i o tym właśnie pisałem. No ale skoro to ponoć łatwe jak wymiana w przyciskach szyb, (te wymieniam w 5 minut) to nie polemizuję z postem powyżej, może czegoś nie wiem albo nie doczytałem. :):)

Mnie to bardziej przypomina wymianę żaróweczki od podświetlenia zapalniczki ale z zapalniczką zdecydowanie łatwiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może czegoś nie wiem albo nie doczytałem.

To ja chyba też, bo też się naczytałem jak to banalnie można rozebrać, a jak co do czego to trzeba było go "rozwalić".

 

Mnie to bardziej przypomina wymianę żaróweczki od podświetlenia zapalniczki

To da się żarówkę w zapalniczce wymienić ? :)

Czy to mój egzemplarz znowu taki, że było to typowo 1 razowe (oczywiście rozwaliłem :)), czy po prostu przypadłość wersji poliftowej (kupuj całe nowe w ASO) :)

Edytowane przez fred
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To da się żarówkę w zapalniczce wymienić ?
w zapalniczce da się prosto wymienić żarówkę,całkiem niedawno wymieniałem

dsc00047gi.jpgdsc00048jb.jpgdsc00052co.jpg

 

ale w tym przycisku,niestety bez ''uszkodzenia''się mi nie udało,to jedyny przycisk w aucie który sprawił mi problemy dry.gifJAk znajdę foty z ''akcji''z tym przyciskiem to wrzucę tutaj.

Edytowane przez andrzej27r
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gniazda zapalniczek mam już opanowane zarówno w S I Ph I, jak i w sceniolu drugim (S II Ph II) W tym nowszym poszło nawet łatwiej, choć patent podobny. Zapewne wcześniejsze doświadczenia ze starszą wersją tu były pomocne. Generalnie te żaróweczki są do wymienienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patrzę na zdjęcia i w m1ph2 jest zupełnie inaczej rozwiązane. Tutaj żarówka jest wręcz na widoku, tam (w ph2) poblokowana z każdej strony i oprawki też nie można odłączyć albo ja nie znalazłem patentu.

Cholera by ich wzięła z ich niektórymi pomysłami.

Edytowane przez fred
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tu musiałem poprostu obrucić ten żółty plastik razem z oprawą żaróweczki bym mógł się dostać ,robiłem to w ciemno,bez wskazówek,a potem si ęokazało,że gdzieś na forum był manual,który nieco się różnił sposobem dostania się do żarówki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wymienić żarówkę w przycisku z tematu to pestka, prawdziwe schody zaczynają się jak trzeba zmienić żarówkę w przycisku z podgrzewaną przednią szybą - jest to przycisk zespolony z włącznikiem ogrzewania tylnej szyby, obie ikonki podświetla jedna żarówka, ale żeby wyjąc pomarańczową oprawkę z włącznika trzeba się nagimnastykować i "nieco" nadwyrężyć obudowę. Ale udało mi się, więc jest to wykonalne :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

meganecoupe02 ciekaw jestem tego sposobu. :) W rzeczonym przycisku z tylko jednym klawiszem, w miejscu przycisku podgrzewania przedniej szyby jest stała zaslepka, która koliduje przy rozbieraniu przycisku załączania ogrzewania tylnej. Słowo daję, że jestem w stanie ze starszego sceniola profilaktycznie wydłubac ten przycisk i sprawdzić ten łatwy sposób wymiany żarówki. Nawet fotorelację mogę zrobić. Podaj tylko przepis na tą prosta wymianę..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gojgien, musiałbym się dobrać teraz do tego przycisku (z jednym włącznikiem), a nie mam teraz do niego dostępu to raz, a dwa to też złożyłem go na super glue :)

Pamiętam, że wymiana żarówki w nim zajęła mi chwilę, natomiast w podwójnym już się męczyłem, podważałem pomarańczowy plastik na wszystkie sposoby i dopiero jak naprężyłem go do granic plastyczności to wyskoczył ( a trzeba jeszcze go wsadzić z powrotem i ustawić na swoim miejscu). Pomarańczowy plastik jest taki sam w obu przyciskach, a szczelina żeby go wyjąć ze 3-4mm. Nie mogę nigdzie znaleźć zdjęć z demontażu, a pamiętam, ze robiłem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!