Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Renault Megane III 2009 LPG


docentus

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie.

 

Mam mały problem którego nie znalazłem na tutejszym forum. Proszę o pomoc w wyborze instalacji LPG do Megane III 2009 1,6. Mój wujek takowe autko zakupił i mamy problem co wybrać różni instalatorzy proponują nam kilka opcji i nie wiemy na co się zdecydować. Prosiłbym o pomoc w wyborze i wasze propozycje.

 

Dziękuje i pozdrawiam użytkownik Forda

 

PS Sorki za błąd

Edytowane przez docentus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego bardziej bym się martwił gdzie znaleźć dobrego majstra do sprofanowania silnika, a resztę jemu zostawił. Jeżeli chodzi o instalację a megane mam OMVL Dream XXI N z ponad 120 tys.km na niej nawiniętymi. Mimo, że nie mogę o niej koślawego słowa powiedzieć, teraz jak bym miał ponownie profanować silnik to wybrałbym PRINS'a (mam go w corolli z ponad 100 tys.km na nim nawiniętymi).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Helo,

 

Problem w tym, że silniki renault nie zanoszą gazu. Założysz przekonasz się :) Jeśli dobrze poszukasz (nie na tym forum) to znajdziesz różne opinie na temat silnika 1.6 i gazowego cyrku z nim związanego. Tematów typ: strzela, nie zapala, gaśnie, sam przełącza (przełancza - prow.) jest dużo i są mocno opracowane.

 

Życzę powodzenia, bo nie zawszę pozorna oszczędność wychodzi na dobre. Wszystko się z czasem zemści - wiem co piszę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem w tym, że silniki renault nie zanoszą gazu(...) wiem co piszę.

Nie wiesz co piszesz i to po raz kolejny w temacie LPG. Silniki Renault 1.4, 1.6 i 2.0 bardzo dobrze znoszą LPG. Docentus zastanów się nad konkretną instalacją. Masz do wyboru instalacje np. STAG, Prins, LandiRenzo, BRC. Ja mogę polecić LandiRenzo ponieważ moja Renia ma taką zamontowaną co nie oznacza że pozostałe sobie nie radzą. W tym momencie mam na liczniku 43 tys. w tym 23tys. na LPG. Zero problemów. Cena instalacji IV generacji zaczyna sie od 2300 do 3700 (+/-). Bardzo ważna rzeczą po wyborze instalacji jest dobry zakład który Ci ją zamontuje. Zaglądnij na forum :) http://lpg-forum.pl/ tam możesz znaleźć warsztat w Twojej okolicy.

Edytowane przez Gregorrrrr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

docentus sprawdź w dziale zniżki/rabaty dla użytkowników, powinien byc link do warsztatu w Trzebini (nie do konca Śląsk) ale w miare blisko, zadzwoń, zapytaj się, to mój znajomy z instalacjami zakładanymi przez niego mialem troche do czynienia i opinie miał dobre.

 

Znaleziony link: http://megane.com.pl/topic/20628-eko-gaz/

Edytowane przez pizza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

klarabuch gdzie są te fora, w których to użytkownicy silników 1.6 mają te cyrki, oczywiście udokumentowane cyrki? A już myślałem że nasz ukochany troll umarł z głodu.

docentus A gdzie ten wujek mieszka? Może okazać się że do dobrego majstra ma "w kapciach".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja polecam STAG'a 300 plus i wtryski HANA. To mam zmontowane w poprzedniej budzie, ale w tym silniku. Możesz także decydować się na LR Omegas (prawie ta sama cena), troche głośniejsza praca, ale renomowana firma. Zakład polecany na forum lpg na śląsku to GZW Zbrosławice.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Nie chcę zakładać nowego tematu więc piszę tutaj.

 

Sam zastanawiam się nad założeniem gazu do swojej Renault Megane III 1.6 16V.

Mam prośbę do osób, które założyły już takową instalację. Moglibyście napisać jaką instalację wybraliście i jak się ona sprawuję w waszym aucie??

Zna ktoś warsztat z małopolski godny polecenia??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

belineek Moja Renia MII/II 2007 silnik 1.6 16V ma zamontowaną instalacje LPG LandiRenzo Omegas. Zamontowałem LPG przy przebiegu 20k obecnie 51k km. Sprawuje się bardzo dobrze, koszt to około 3,4 tys. pln. LPG zostało zamontowane w Krakowie ul. Lindego Fugazi. Nie mam zastrzeżeń co do samej pracy instalacji natomiast mam zastrzeżenia co do samego montażu. Możesz tam zaglądnąć ale z góry ustal co i jak mają zamontować. Domyślam się że zbiornik LPG będzie w miejscu koła zapasowego, zamontuj jak największy mieści się butla około 65L. Zaglądnij na LPG Forum, polecają GZW Zbrosławice. Ponad 100km od Krakowa ale może warto. Koszt montażu LPG to około 2,5 do 3,5tys. pln.

Powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie Gregorrrrr za odpowiedź.

 

Rozumiem że zostawili mały bałagan pod maską skoro masz zastrzeżenia co do montażu? Sprawdzę tych kolesi co podałeś mi namiary.

Powiedz mi jeszcze jak aktualnie przedstawia się spalanie Twojej Megi na gazie. Ile paliła Ci na benzynie, a ile teraz pali na gazie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem że zostawili mały bałagan pod maską skoro masz zastrzeżenia co do montażu?
Tak, ale całe szczęście mały. Mogło być gorzej :). Spalanie na LPG minimum co udało mi się zejść w trasie to 8,27L/100km, średnie w mieście to około 10-11,5L. Na benzynie w mieście 9-10,5L trasa 7,5-8L. Szczegóły mojego spalania masz w stopce mojego posta, zaklikaj na niebieski dymek. Jeżeli chciałbyś oglądnąć jak to u mnie wygląda to możemy zrobić mini zlot w Krakowie :) Edytowane przez Gregorrrrr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!