Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Regulacja wysokości tylnego zawieszenia.


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, podobo ten temat byl na Forum ale nie moge nigdzie sie doszukac jak wyregulowac wysokosc tylnego zawieszenia. Mianowicie chodzi mi o to zeby delikatnie podniesc tylne zawieszenie. Zalozylem gaz wiec doszla butla i jeszcze jak ktos usiadzie z tylu to troche nisko siedzi samochod.

 

Mam zawiszenie rurowe- dwudrazkowe, podobno mozna samemu dokonac takiej operacji zeby podniesc tyl o jakies 3 cm.

 

Jesli ktos z was posiada jakas instrukcje jak tego dokonac to bede bardzo wdzieczny.

 

Z gory dziekuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ściagnalem sobie ta ksiazke i cos tam niby jest, tylko troche nie kapuje tego no i przydaly by sie jakies rysunki.

 

A moze ktos ma jakies schematy lub fotki jak sie za to zabrac??

 

A tak z ciekawosci nie wiecie ile taka operacja bedzie kosztowac u mechanika i czy jest ona bezpieczna?? Czy nie odbije sie to na wczesniejszym zuzyciu podzespolow i na wlasciwosciach jezdnych??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sam nie robiłem ale ponoć to proste i w godzinke mechanik da rade. Kwestia wysunięcia drążków skrętnych i przestawienia o zęba. Na podstawie danych z okolicy kwota za taką operacje to gdybając nie powinna przekroczyć 100zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale ten amortyzator dopiero po podniesieniu bedzie pracował w odpowiednim położeniu (o ile teraz jest zbyt nisko). Ja w Warszawie za podniesienie tyłu zapłaciłem 150zł. Przed regulacją pomiędzy oponą a krawedzią błotnika nie było już przerwy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam zamiar to zrobic u siebie tylko ze o jeden zabek w dol. I moje pytanie. Czy jak obnize tyl to stanie sie od twardszy? Jako ze belka bedzie bardziej skrecona? Na chlopksi rozum tak, ale wole sie upewnic.

 

Aha i to nie drazki sie przekreca, tylko ten element do ktorego one wchodza na srodku auta sie podnosi i wtedy tam sie zebatka/wieloklin okreca :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

odgrzebię trochę ten topik, gdyż też chcę obniżyć belkę, przód idzie w dół o jakieś 35-40mm, czy jeśli opuszczę belkę o jeden ząbek, będzie oki? ( przód ma być troszke niżej niż tył). Czy można oddać tylne amory do utwardzenia, bo słyszałem że ponoć tych tylnich nie da się utwardzić ze względu na ich budowę, czy to prawda?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!