Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Regulacja wysokości tylnego zawieszenia.


Rekomendowane odpowiedzi

Sprężyny chciałem kupic sportowe jakiejs dobrej marki. Ale może masz racje i lepiej nie kombinowac bo az szkoda ruszac zawieche u mnie bo wszystko zostalo wymienione i na nasze piekne Polskie drogi jest naprawde super. Może dam na początek dobrą rozpórke na kielichy i zajme się dolotem i wydechem. Jeżdze dynamicznie dlatego chcialem obnizyc poniewaz nie lubie tego napięcia przy zakrętach. Założylem dosc niskoprofilowe opony (195/50/16) i juz jest znaczna poprawa. Jak by ktoś był z okolic Wrocławia lub sam troche robil przy megance to mam pare pytan. Zwłaszcza jak zrobić dobry układ dolotowy. Obniżenie na razie odpuszcze.

 

lapka2.gif

Regulamin pkt.

5.6 - pl-literki

Pawel

Edytowane przez Pawel
Literki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamiętam, może to śmieszne ale w ciagu 35 tysięcy km wymieniłem 3 razy :) Raz po kupnie auta, drugi przy wymianie elektrozaworów, a 3 po 1000 km od wymiany w ramach gwarancji. Uwierz mi że skrzynie mam w takim stanie że da rady jeździć dynamicznie zwłaszcza na "D3", nie mówie sportowo bo to nie ta klasa samochodów. Po pierwsze cenie komfort i bezpieczeństwo a rzeczą drugorzędną jest odpicowywanie fury kiedy jest zagrożeniem na drodze :) Myślę że wsadze tylko rozpurki dobrej firmy na kielichy i tez będzie wystarczająco stabilnie, do tego dolot i wydech i będe bardzo zadowolony. Jak robiliście coś podobnego to prosze o rady albo przeniesienie w dobry temat....zwłaszcza chodzi o układ dolotowy bo nie mam pojęcia jak do tego podejść. Może znacie jakies firmy zajmujące sie czymś takim? Sory jeśli zaśmiecam i za dużo pytam :)

 

lapka2.gif

Regulamin pkt.

5.6 - pl-literki

Pawel

Edytowane przez Pawel
Literki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o rozpórkę, to powinna poprawić prowadzenie samochodu.

Możesz jeszcze pomyśleć o poliuretanowych "gumach" stabilizatora, też dobrze wpływają na prowadzenie.

Zobacz, czy jeszcze masz rozpórkę z tyłu, bo może już całkiem przegniła, wtedy będzie okazja do wymiany.

Zamiast oryginalnego kwadratowego profilu, można pomyśleć o mocniejszej rozpórce z rury.

Jeśli masz belkę z dwoma drążkami, to wymiana na taką z czterema przyniesie poprawę zachowania auta na zakrętach.

http://sklep.anabo.pl/renault-nowa-oryginalna-rozporka-tylnej-belki-p-393.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zobacz, czy jeszcze masz rozpórkę z tyłu, bo może już całkiem przegniła, wtedy będzie okazja do wymiany.

Co do tego elementu to mogę potwierdzić jego duże znaczenie bo sam ze 3 tygodnie temu ją reanimowałem. Przegniła po środku i pękła, a samochód dość dziwnie się wtedy prowadził, tak trochę myszkował. Jak wyciąłem zgnite miejsce i uzupełniłem grubym płaskownikiem poprawa prowadzenia po zamontowaniu była bardzo widoczna.

Edytowane przez droopy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze wiedzieć bo wiele osób mówiło mi że nie ma to wielkiego znaczenia a rzeczywiście u mnie po środku zardzewiała. Pawel ta rozpórka będzie pasowała do obu belek, nieważne czy z dwoma czy czterema drążkami? Jeśli ma duże znaczenie a kosztuje takie grosze to niema na co czekać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Witam jestem tu świeży mam mega I kombi z 4 drążkowom belka perły mi dwa przednie wymieniłem je na nowe ale tył nisko siedź chcemy przestawić na frazie ale nie wiem jak mam to zrobić.czy mogę zrobić najpierw jedna a później druga stronę czy muszę zwalić belkę i przestawić dwie naraz

 

lapka2.gif

Regulamin pkt.

5.7 - logika wypowiedzi

Przeczytaj ten post na spokojnie i napisz wszystko jeszcze raz w sposób zrozumiały.

Pawel

Edytowane przez Pawel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!