Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

MII sprzęgło 1.9dci


slavOK

Rekomendowane odpowiedzi

Witam chyba sobie zajechałem sprzęgło ciągnąc ostatnio przyczepę... objawia się to tym, że jak przejadę tak z 30km sprzęgło się rozgrzeje to np na 4 biegu po dodaniu gazu obroty lecą w góre a samochód ospale reaguje... czuli sprzęgło ślizga, no i teraz pytanie ile kosztuje komplet czyli tarcza, docisk, łożysko i czy jest tam jakieś koło 2 masowe ?

Wymieniał ktoś może sprzęgło w 1.9dci ? ile z tym roboty i jaki koszt bo nie mogę na alledrogo się sprzęgła nowego do tego silnika doszukać.

 

pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymieniałem sprzęgło w Espasie IV z silnikiem 2.2dci. Wymiana w autoryzowanym serwisie Renault w Warszawie

Koszty:

Demontaż i montaż skrzyni biegów - 795,60

Demontaż montaż tarczy sprzęgła i mechanizmu - 58,50

Wymiana łożyska sprzęgła - 35,10

Łożysko sprzęgła - 487,76

Sprzęgło kompletne - 1058,80

Płyn Hamulcowy - 17,77

Ceny netto - Brutto całość 2993,31

Czas naprawy: 11,5 r-g ale samochód zastępczy w cenie

Co do koła dwumasowego - nie było konieczności wymieniać.

 

Co prawda ES IV to nie MII a 2,2 to nie 1,9 ale, koszt wymiany w ASO wyższy raczej nie będzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

W necie można znaleźć kompletne sprzędło VALEO do tego silnika w cenie ok 680 zł. Koszt wymiany to zależy od mechanika jakiego sobie znajdziesz. Ja usługi serwisowe mam gratis, więc o tych cenach się nie wypowiadam. Jak będziesz szukał sprzęgła to pytaj się w wielu sklepach, bo mają różne ceny tego samego produktu. Jak wymieniałem amortyzatory to najtaniej znalazłem w sklepie w moim mieście, taniej niż w necie. ;-) Trzeba się tylko dobrze targować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

W mojej megance zauważyłem że rano kiedy jadę do pracy sprzęgło strasznie szarpie po przejechaniu kilku kilometrów przypadłość ustaje i cały dzień jest dobrze aż do następnego ranka.Czy to już czas na wymianę sprzęgła?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!