Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Jak wł. światła samochodu z karty ? MII


Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie Co trzeba ustawić żeby otwierajac samochód kartą światła zewnętrzne się wł. ??? Kilka razy coś takiego miało miejsce tzn otwieram auto z pilota zaświecają się lampy, zamykam auto i otwieram ponownie a lampy się nie zaświecają ? WTF ? Od kąd kupiłem to auto nie jestem w stanie tego ogarnąć :/ A jeśli nawet otworze z pilota światla się zaświecą to zamykając z pilota światła nadal świecą da się tak zrobic żeby gasły np. po 30 sec ?

 

P.S nie chodzi mi tu o "oświetlenie drogi do domu" bo to wiem jak wł. wychodząc z auta ciągne manetke od świateł długich (ilość pociągniec wydłuża czas gasniecie lamp).

 

Czy auto light ma być Activate i w jakiej pozycji ma być przełącznik

0 - wył

D - mijania

D= - długie

 

Jeśli ktoś wie jak to wł. prosze o pomoc i opisanie po koloej co mam zrobić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://megane.com.pl/viewtopic.php?t=858

 

a poczytaj sobie ten post, to coś na ten temat znajdziesz

 

Włączanie i wyłączanie automatycznych świateł.

Przy wyłączonym silniku należy przytrzymać w lewej manetce przycisk przez kilka sekund aż do czasu usłyszenia dźwięku. Pojedynczy oznacza wyłączenie funkcji, podwójny włączenie. (albo na odwrót)

Po włączeniu silnika po komunikacie Oil ok, gdy funkcja jest wyłączona pojawia się napis Automatic Light De Activated.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja widze kilka mozliwych problemow. blad w kompie, powalone oprogramowanie, ktore robi tego rodzaju jazdy. moze to sie laczy z dzisnym dzialaniem wycieraczek: po jezdzie w deszczu wycieraczki na "1 auto", gasze silnik, przelaczam dzwignie wycieraczek na "0". zamykam, otwieram auto, odpalam silnik i wycieraczki robia jeden "mach", ale nie zawsze.

 

osobiscie nauczylem sie, zeby zupelnie olac ta dzwignie po zgaszeniu silnika i teraz nie mam problemu z tym "machem". moze Ty Driver tez przekrecasz dzwignie swiatel na "off" po zgaszeniu silnika i komp wariuje...? ja mam pokretlo swiatel zawsze na "on - mijania" i w sumie nigdy nie wylaczam.

 

druga rzecz to moze zabrudzony czujnik? trzeba by sciagnac obudowe, odkleic czujnik i na nowo przykleic, wczesniej czyszczac szybe.

 

ewentualnie sam czujnik jest walniety, lub komp ma techniczna wade.

 

i ta przy okazji :D pokretlo ma trzy stany:

0 - off

* - postojowki

D - mijania; po mocniejszym pociagnieciu dlugie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A działa ci może oświetlenie drogi do samochodu otwierajac auto przyciskiem na karcie ? bo to mnie interesuje. Czujnik napewno jest dobry bo światła załaczają sie automatycznie o zmroku gdy mam przełącznik świateł w pozycji -0

 

Dziś pojawił mi się na komputerze komunikat "LIGHTS FOLOUT" albo cos w tym stylu bo napis wyswietlił sie dosłownie przez chwile. Wie ktos co to oznacza ?

 

[ Dodano: 2007-09-03, 22:21 ]

No i znowu zonk auto zamknięte stoje jakies 3m od auta, kumpel podchodzi by sprawdzić czy drzwi są zamknięte i ku mojemu zdziwieniu swiatla sie zapalają :/ O co chodzi ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

odświeżam ten temat ponieważa mam podobny problem jak kolega Driver, pojawia mi sie czasami po wylaczeniu swiatel komunikat AUTO LIGHTS FAULT i kontrolka SERVICE, co to może być ? automatyczne światła napewno działają takze nie wiem skad ten komunikat :-?

 

Driver, i jak doszedłeś juz jak to zaprogramować (jesli to mozliwe) aby swiatla sie zapalały po otwarciu auta kartą ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To podobno błąd komputera tak mi powiedział Kołek bo ma ten sam problem i jedyne da się to naprawić poprzez wymiana kompa co wiaże się oczywiście z kosztami. Bo MII nie ma wł. świateł z pilota, jedynie oświetlenie drogi do domu poprzez pociągnięcie wajchy od długich w zależności ile razy to zrobimy tyle świecą światła po zamknięciu auta a następnie gasną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam słowa kolegi Driver, pytałem znajomego w ASO i stwierdził to samo jest to błąd komputera, ale podobno znika po przełączeniu świateł w tryb skandynawski (nie wiem na pewno nie próbowałem). Przy pozostawieniu megi ze światłami w pozycji mijania po zamknięciu należy odczekać około 30 minut i otworzyć auto, światła się zaświecą.

Uwaga !! Światłą po zapaleniu i po zamknięciu auta już nie zgasną, chyba że uruchomimy silnik, więc należy przestawić manetkę na wyłączone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dokładnie 30minut trzeba odczekać ale takie włączenie świateł nie jest regółą a co najgorsze jeśli ktoś ciekawski pociagnie np. za klamkę (nie mając karty) lub otworzymy klapę bagażnika światła się włączą i nie zgasną co doprowadzi do rozładowania akumlatora :P miałem tak kilka razy. Pisze jesli ktoś ma opcje heands free

 

[ Dodano: 2009-05-04, 23:18 ]

pojawia mi sie czasami po wylaczeniu swiatel komunikat AUTO LIGHTS FAULT i kontrolka SERVICE, co to może być ? automatyczne światła napewno działają

 

Dziś prawdopodobnie zrobiłem zwarcie w kostce od tempomatu i wyskoczył mi napis na desce AUTO LIGHTS FAULT. Sprawa wygląda nastepująco: jak mam manetkę od świateł w pozycji "0" czyli wył. z włączoną opcją autolight active, to świeci sie SERWIS i pisze A.L.Fault. Natomiast gdy załączę swiatła ręcznie manetka w pozycji "=D" to serwis znika. Wniosek taki że Auto lights załączony powoduje jakis błąd, bo jesli nie załącze opcji poprzez trzymanie guzika na manetce od świateł to nie ma problemu. Problem pojawia się wraz z wł. auto lights. Macie jakieś sugestie na mój problem ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!