Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

)scII phI - zalewa wnętrze po deszczu - errata (chyba rurka od klimy)


Rekomendowane odpowiedzi

Po tych dużych ulewach scenic zaczął mi nabierać wody.

Na poprzecznych koleinach słyszę jak mi się przelewa pod deską rozdzielczą, woda cieknie pod panelem ogrzewania (w głębi od góry)

oraz kapie na dywanik pasażera, obydwa schowki pod nogami kier i pasażera są pełne wody.

Rozebrałem podszybie na czynniki pierwsze (stała tam woda) wyczyszczone odpływy, filtr p/pyłkowy suchy, pod autem kałuża (delikatna)

przy włączonej klimatyzacji – tak chyba ma być.

Jak rozebrałem podszybie łącznie z taką duża poziomą blachą ukazał mi się na lewo (patrząc od strony przodu auta) od filtra p/pyłkowego

niczym nie zaślepiony otwór gdzie zobaczyłem łopatki wentylatora.

Spróbuję wkleić rysunek z serwisówki (jak mi nie wyjdzie to jest strona 61A-2) zaznaczając o co mi chodzi.

ogrzewanie.jpg

Zaznaczenie 2. na rysunku jest jakaś zaślepka – u mnie widać wentylator jest niczym nie skrępowana dziura (widać jak się kręci) ale na zaznaczeniu 1 ona jest jakoś bardziej rozbudowana w głąb wentylatora.

Mam pytanie czy tam powinna być jakaś klapka zaślepiająca analogiczna do klapki w filtrze p/pyłkowym (łatwa do założenia) i tylko mi jakiś paproch tego plastiku nie założył, czy może cały blok wentylatora ma brakującą połowę części.

Z góry dzięki za odpowiedź.

 

Po szczęśliwym użyciu szukajki i po przeczytaniu postów kolegów, skłaniam się raczej do zapchania rurki odprowadzającej wodę ze skraplacza, czy może któryś z kolegów ma manuala lub zdjęcia jak się do tego dobrać z wnętrza auta (po rozebraniu obudowy skrzyni biegów).

Z góry dzięki

Proszę o zamkniecie.

Edytowane przez marceli50
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe bo ja po rozegraniu podszybia od strony silnika po lewej patrząc na silnik też nic tam nie mam, też widać wentylator. Ciekawe czy mi też czegoś brakuje. Z tego co wyczytałem w innych postach to chyba ma tam być jakiś wstępny filterek ( jakaś przykrywka z płótnem czy flizeliną, coś takiego ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu gdzie widać wentylator jest klapka od obiegu wewnętrznego. Gdy jest włączony obieg zewnętrzny to widać wentylator, a gdy wewnętrzny to klapka powinna opaść i wiatraka nie będzie widać, czyli tak jak na załączonym rysunku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!