Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Światła do jazdy dziennej


Rekomendowane odpowiedzi

Bo wszystkie nowe auta mają taki wynalazek, a region ten do najbiedniejszych nie należy (ropę i gaz tu ciągną z dna morza), więc samochody z salonów się dosyć raźnie rozchodzą. Mniej więcej połowa samochodów ma światła do jazdy dziennej fabrycznie. I samochody bez świateł robią się mało widoczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trafna uwaga.

Polecam również wyłączyć system ABS bo kierowca z tyłu może wjechać nam w bagażnik

I precz z ograniczeniami szybkości. Bo przecież wiadomo, że szybkość nie zabija (tylko jej nagłe wytracenie).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kol. sanfran czy można prosić o zdjęcie w całości z pewnej odległości z wyłączonymi i zapalonymi LED-ami (Ring BRL0401), jak one wyglądają. Chciałbym je zobaczyć w całej okazałości z pewnej odległości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trafna uwaga.

Polecam również wyłączyć system ABS bo kierowca z tyłu może wjechać nam w bagażnik

I precz z ograniczeniami szybkości. Bo przecież wiadomo, że szybkość nie zabija (tylko jej nagłe wytracenie).

Chyba nie rozumiesz do końca tematu. Poczytaj stronę, do której linka podałem, lub też jej polski odpowiednik - w moim podpisie. Zapewniam, że wielu ciekawych rzeczy się dowiesz. Zobacz też co to jest efekt Peltzmana lub inaczej kompensacja ryzyka. Ale ponieważ to nie miejsce na tego typu rozmowy, jeżeli będziesz chętny do merytorycznej dyskusji to polecam się - na PW lub w innym temacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kol. sanfran czy można prosić o zdjęcie w całości z pewnej odległości z wyłączonymi i zapalonymi LED-ami (Ring BRL0401), jak one wyglądają. Chciałbym je zobaczyć w całej okazałości z pewnej odległości.

 

Oto fotki z przodu i z boku na wyłączonych lamkach:

zbokul.th.jpg zprzodu.th.jpg

 

A właczone lamki najlepiej się będa prezentować na filmiku:

 

Lampki sa zainstalowane prawie zgodnie z przepisami, pomiędzy nimi jest 77 cm. 3 cm brakuje...

Edytowane przez sanfran
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wychodząc na przeciw oczekiwaniom niektórych osób, a także mając na uwadze dobro przyszłych pokoleń :) postanowiłem opracować mały poradnik jak zamontować od strony mechanicznej światła dzienne i przeciwmgłowe Hella. Pisałem to wszystko już po fakcie, zdjęcia też zamieściłem takie, jakie miałem - tzn. zrobiłem w czasie montażu, ale bez zamiaru zamieszczenia w jakimś opracowaniu. Tak więc przepraszam za mało fachowe podejście do tematu, ale mam nadzieję, że mimo wszystko komuś się przyda i rozjaśni kilka aspektów.

Poradnik.pdf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam prośbę do tych co kupili Philipsy Day Light 4.

Jeżeli to możliwe, to proszę o zeskanowanie całej instrukcji obsługi w wersji polskiej.

Wiem, że na którejś stronie jest podany rozstaw otworów pod śrubki z tylnej ścianki i wymiary śrubek.

Jest mi to potrzebne, ponieważ nie chcę montować świateł na oryginalny klips, tylko dorobić mocowanie z kątownika.

Jeśli ktoś by się pytał po co, to niech spróbuje wyciągnąć światła z oryginalnych klipsów, zadanie prawie niemożliwe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz instrukcję do Philips Daylight 4 LED - od strony 33 do 36 jest po polsku, rozmiar śrubki to M5. :)

Przejdź poniższą stronę (link poniżej) i kliknij na napis LED Daylight 4, a potem na przycisk Pobierz przewodnik po instalacji

wiatla-do-jazdy-dziennej-drl.pl/daylight/"]Philips Daylight 4

  • +1 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, znowu można ściągnąć, bo przez jakiś czas ten plik nie był dostępny.

Niestety nie ma wymiaru między środkami otworów.

Trzeba będzie kupić kątownik z dziurkami.

Edytowane przez Pawel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i zakupiłem - Philips Daylight 5

Teraz tylko (?) montaż i kolejny kłopot, ponieważ za bardzo nie mam do tego warunków.

I tu miałbym pytanie, czy ktoś z Was demontował może samą kratkę ze zderzaka, tą w której znajdują się światła przeciwmgielne? Czy jest w ogóle taka możliwość? Zależałoby mi na tym, ponieważ chciałbym zamontować światła dzienne nieco głębiej i co za tym idzie, trzeba by coś powycinać/dopasować w samej kratce.

Jeśli samej kratki nie można wyjąć, to jak radzicie sobie z całkowitym demontażem zderzaka? Chodzi mi o mocowania od spodu. Gdzieś czytałem, że są tam nity, które trzeba rozwiercić. Górę i boki wiem jak rozłaczyć od nadwozia.

Bardziej jednak zależałoby mi na demontażu samej kratki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co z tą kratką? :)

I jeszcze jedno. W tej kratce, pod plastikiem jest też taki metalowy "szkielet". Czy "to" też można wyciąć bez żadnych konsekwencji? Chodzi mi o dwa pionowe odcinki, te najbliżej położone halogenów przeciwmgielnych. Do wycięcia ok. 2 cm, tak aby głębiej schować lampę światła dziennego. Czy z tą kratką nic się nie stanie? Nie rozsypie się? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tego co pamiętam (też wycinałem) kratka jest mocowana na specjalnych zatrzaskach do reszty zderzaka i trzeba je odpinać od wewnątrz. można spokojnie wycinać te plastikowe fragmenty :) metalu bym nie ciął :)

masz tu zdjęcia z mojego montażu

 

20100813017swiatladojaz.jpg

20100813022swiatladojaz.jpg

20100813023swiatladojaz.jpg

Edytowane przez mrarek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!