Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Wymiana żarówek na LEDy w konsoli sterowania nawiewem


Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich

 

Takie diody na taśmie są idealne świeca bardzo dobrze w nocy jest widno.

polecam wymienić wszystkie światełka w kabinie na Ledy, bardzo duża oszczędność prądu i minimalne zużycie akumulatora.

 

U mnie w samochodzie w środku wygląda to tak

fotki do wglądu wykonane bez lampy błyskowej

 

posiadam też zamontowane taśmy Led do oświetlenia tablicy rejestracyjnej z tyłu oczywiście

możne komuś się spodoba takie oświetlenie zamiast żarówek w kabinie i zainwestuje w Ledy

 

Pozdrawiam

post-32041-0-70319900-1354470635_thumb.jpg

post-32041-0-80038400-1354470821_thumb.jpg

post-32041-0-68286600-1354470926_thumb.jpg

post-32041-0-92500000-1354471004_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oj to to jest dla mnie właśnie pożądany efekt, chociaż nie wiem czy ja mam dobre diody?

Czy Szanowny kolega może powiedzieć?

w tym temacie pokazałem zdjęcia swoich diodek wyżej - jeszcze ich nie montowałem.

Możesz podpowiedzieć po ile sztuk i jakich gdzie dawałeś?

 

Dodano: 03 gru 2012 - 20:00

witam. dziś wymieniłem żarówki konsoli sterowania nawiewem ( diód przy przyciskach klimy i grzania tylnej szyby nie ruszałem )

oszczędziło mi to rozbierania zestawu, zaznaczania pozycji gałek, uważania na wypadające sprężynki, bowiem u mnie ( tak mają wszyscy? ) żarówki od tyłu są oprawkach

nieststy - ponieważ po koleżeńsku wymieniałem w garażu, nie miałem czasu na lutowanie diód....

szczerze? skoro żarówka jedna przepaliła sie po 8 latach to dałem sobie tu spokój póki co..

wymieniłem obie żaróki, bo widać było na bańkach wewnątrz jak są przepalone (mimo że jedna jeszcze świeciła)

żarówki standard 1,2 Watt

Edytowane przez mfikkk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie

Tak jeszcze do tych żaróweczek które kolega @mefikkk chce sobie pozostawić

Mnie przekonało bardzo, pobieranie mocy przez te małe świecące oryginalnie żaróweczki,

każda z nich pobiera 5 W-atów i bardzo się nagrzewa aż parzy, a jest ich 11 sztuk x 5W = 55W

przy otwartych drzwiach gdy wszystkie Ledy są włączone pobierają dokładnie nie wiem ile ale bardzo mało prądu.

A efekt jasnego światła jest ubocznym działaniem.

ale ty decydujesz i ty wybierasz.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jeszcze do tych żaróweczek które kolega @mefikkk chce sobie pozostawić

Mnie przekonało bardzo, pobieranie mocy przez te małe świecące oryginalnie żaróweczki,

każda z nich pobiera 5 W-atów

Albo czytasz bez zrozumienia, albo pierdoły wciskasz...

 

dziś wymieniłem żarówki konsoli sterowania nawiewem ( diód przy przyciskach klimy i grzania tylnej szyby nie ruszałem)....

.....skoro żarówka jedna przepaliła sie po 8 latach to dałem sobie tu spokój póki co..

wymieniłem obie żaróki, bo widać było na bańkach wewnątrz jak są przepalone (mimo że jedna jeszcze świeciła)

żarówki standard 1,2 Watt

Dokładnie 1,2W każda z tych 2 szt. Typ T05 lub podobne z długimi drutami.

Nie myl z 5W, W5W jakie są w podsufitce i drzwiach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie myle

W5W

C5W

T05 T5W(tu nawa nie wiem czy taka:)

resztę żarówek na diody sukcesywnie wymienię, jak dojdę jakie diody kupić by nie mieć "trupiarni" w środku

zupełnie zapomniałem jaka barwa światła ma być by było podobne do tego co dają normalne żarówki

czy to jest może 4300K?

Proszę o podpowiedź)

a mój post dotyczył pozostania przy normalnych żaróweczkach tylko i wyłącznie w podświetlaniu sterowania nawiewów

resztę tzn te prądożerna 11 sztuk ( nie liczyłem )

wymienię w momencie -> czytaj 5 wers tego posta)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie myle

Myli kol. maly382 , albo nie doczytał, sugerując taką sumę mocy 11 żarówek 5W, które ponoć chcesz zostawić, choć pisałeś tylko o 2 szt. żarówek 1,2W w podświetleniu sterowania nawiewów.

Tak jeszcze do tych żaróweczek które kolega @mefikkk chce sobie pozostawić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Koledzy jak rozproszyć światło w takiej diodzie? (dioda r5) Czytałem o zmatowieniu ale to osłabia jasność światła. Są jakieś inne sposoby?

 

Dodano: 18 lut 2013 - 13:37

A jest możliwość zmiany podświetlenia przycisku start/stop i radia?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bawiłem się wymianą oświetlenia na płytkach w swoim SCII na LEDy.

dziś bym nie powtórzył tego błędu - zarówno podświetlenie przysisku START/STOP, radia, konsoli, pokrętła lusterek i wszelkich innych diód SMD wykonam na diodach SMD, np. takich:

http://allegro.pl/smd-led-450-mcd-zielony-1206-8szt-154416-63c-i2988188606.html

 

w tej chwili na zielonych SMD mam pokrętła regulacji reflektorów/natężenia oświetlenia zegarów, podświetlenie pokrętła lusterek (tutaj spieprzyłem wcześniej sprawę z zieloną diodą 3 mm LED). czerwony SMD mam START/STOP. w planach wymiana diod w panelu środkowycm i radiu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!