Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Rekomendowane odpowiedzi

W kwietniu dokonałem generalnego przeglądu układu klimatyzacji (Megane II phII 2006, 1.9 dCi, klimatyzacja manulana), osuszenie, wymiana czynnika, oleju itp. Działało świetnie... do niedawna, spadła wydajność, przestawała bez powodu działać, po czym znów działała. Warsztat sprawdził stan gazu, było ok, podłączył komputer, długo szukali ale znaleźli w końcu jakiś błąd o nazwie "zimna klapa" - cokolwiek to znaczy. Wykasowali go i było cacy, tyle że na kilka dni. Znów pojechałem, znów wykasowali błąd, znów nie działa ^^ Odsyłają do kogoś z CLIPem lub ASO - tak też pewnie zrobię ale może najpierw ktoś coś mi doradzi zanim wydam minimum stówkę.

Ten błąd "zimna klapa" ktoś się już z nim zetkną? To jakieś oblodzenie któregoś elementu? Co go może powodować?

Sugerowali mi, że układ klimatyzacji w moim aucie jest sprawny a wyłączenie go powodowane jest przez komputer rejestrujący błąd innej instalacji samochodu, coś prawdopodobnie z silnika. Brzmi niby rozsądnie ale nie mam podstaw podejrzewać, że coś nie tak się dzieje z silnikiem czy innym układem - zero odczuwalnych objawów.

Wcześniej (zaraz po zakupie samochodu) zmieniałem 2 albo 3 razy czujnik ciśnienia klimatyzacji (ten montowany na rurce u dołu chłodnicy od strony prawego koła). Albo miałem pecha i trafiałem na felerne (chociaż były orginalne) albo to instalacja powodowała ich awarie - tam jest ponoć miejsce dość podatne na wilgoć i korozję.

Czy zdjęcie klemy z akumulatora spowoduje usunięcie tego błędu? A może tylko wyjęcie któregoś bezpiecznika?

Będę wdzięczny za wszystkie sugestie.

Sebastian

 

Dodano: 28 sie 2011 - 23:47

Okazało się że znów pomogła wymiana tego czujnika, działa jak narazie:)

Edytowane przez [email protected]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!