Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Radio fabryczne - dezaktywacja LW i MW


Rekomendowane odpowiedzi

Witam Kolegów,

 

Podczas przełączania źródła dźwięku z CD na radio, następują po sobie AUX, fale LW, MW i dopiero UKF.

W instrukcji obsługi radia opisano możliwość dezaktywacji załączania LW i MW.

Niestety jest to opisane bardzo nieudolnie i nic z tego niw wychodzi.

Efekt ma być taki w trakcie przełączania źródeł dźwięku - CD, AUX, UKF.

Próbował ktoś już może rozwiązać ten problem?

 

Pzdr,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W M II i S II w updatelist można to przełączać po przytrzymaniu na dłużej klawisza z nutką, by radio przełączyło się na ustawienia tych zakresów. Później wybierasz poszczególne pasma i źródła dźwieku do wyłączenia przyciskami od następnego lub poprzedniego utworu, a ON na OFF zmieniasz przyciskami głośności. (lub odwrotnie) U Ciebie prawdopodobnie będzie podobnie, przynajmniej jeśli masz radio takie jak na fotkach w tym temacie:

http://megane.com.pl/topic/31455-zdechajek-megane-iii-grandtour-19-dci-2011/page__view__findpost__p__248488

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie mam takie radio. W instrukcji napisano:

"nacisnąć 6, czyli strzałka na kółku w górę, obracać joystikiem przy kierownicy aż

znajdziemy LW, nastepnie wcisnąć 5, czyli strzałka w bok na centralnym kółku, co spowoduje zał/wył.

Kompletnie nic to nie daje. Przesuwanie strzałki w bok powoduje zmianę kursora na ekranie, a w górę - zmianę

numeracji ewentualnego zaprogramowania stacji.

Koszmar.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed tą procedurą przytrzymaj na chwilę ten klawisz z nutami. Może tego brakuje w opisie. U mnie też tak trzeba by radio weszło w procedurę programowania widoczności tych zakresów. Bez jego wcześniejszego naciśnięcia też te pozostałe przyciski zachowują się normalnie i służą tylko do obsługi radia lub zmieniarki.

Najlepiej jakby się odezwał ktoś, kto ma takie radio jak u Ciebie i to "wycinał", no ale odzew jaki jest sam widzisz.....

Edytowane przez gojgien
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za pomoc.

Sprawdzałem dziś ponownie i dokładnie.

Wciśnięcie "nutki" w jakimkolwiek momencie powoduje uruchomienie ustawiania

natężenia bass, treble itd...

Brak mozliwości zał/wył LW i MW.

Aż dziwne, że wśród tylu posiadaczy meganeIII, nikogo

nie nurtuje wyłaczenie stacji MW i LW podczas przełączania z CD?

Pzdr,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to ja już nie pomogę, musiałbym mieć takie radio do dyspozycji by doświadczalnie to przeprowadzić.

Ty je masz to możesz spróbować ponaciskać inne przyciski jak przykładowo ten z menu/Ok i je trochę przytrzymać. Albo coś sie przełączy, otworzy albo nie. i tak po chwili samo wróci do poprzedniego stanu, więc nic nie popsujesz jak nie dotkniesz innych przycisków w tym czasie.

Życzę powodzenia i zapisania się jako pionier, opisujący ten sposób. ^^

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Nie wiem czy to coś pomoże, ale w MII znalazłem na to rozwiązanie. Być może, że w MIII jest podobnie. Przełączając z CD na UKF robię to lewym przyciskiem na dżojstiku, przełącza się od razu na UKF i odwrotnie na CD. Przełączając prawym przechodzi przez LW, MW. Nie wiem czy w MIII jest podobne sterowanie pod kierownicą. W MII patrząc od góry są dwa przyciski.

Edytowane przez babus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To tylko sposób przełączania. Ja u siebie, w sceniolu drugim mam te pasma na OFF czyli nie pojawiają się w trakcie przełączania, są niedostępne, a wywaliłem je z "karuzeli" sposobem podanym wcześniej.

Obecnie mam tylko aktywne CD, co włącza mi emulator zmieniarki i FM. Innych zakresów radio nie widzi, nawet AUX bo jest na OFF. Oczywiście po wciśnięciu płyty CD do fabrycznego odtwarzacza, czyta płytę, bo ma programowo ustawione pierwszeństwo przed emulatorem zmieniarki. Z płyt jednak nie korzystam, emulator jest THE BEST ^^

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

No i udało się!

Stacje LW i MW ( prawdę mówiąc zbyteczne), dezaktywujemy naciskając przycisk z literką "i"

na radiu, następnie krzyżakiem w górę lub w dół - mijamy RDS on/off, TRAFFIC on/off itd..

dojeżdżamy do LW i zmieniamy na off, potem jest MW i zmiana na off.

Teraz w trakcie przełączania źródła dźwięku mam FM, CD, AUX.

W instrukcji obsługi radia jest kompletnie błędnie podana klawiszologia.

Pzdr,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!