Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Problem z odpaleniem


Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich.

Od niedawna zauważyłem dziwną usterkę w aucie. Po przejechaniu jakiejś trasy i zgaszeniu silnika mam problem z jego odpaleniem. Objawia się to w ten sposób, że rozrusznik się kręci kontrolki wszystkie tak jak trzeba ale auto nie odpala jakby nie dostawało paliwa? Po nieudanym rozruchu zaświeca się kontrolka akumulatora. Przeważnie pali za drugim razem. Czasami nie mogę odpalić próbując kilka razy. Dodatkowo zauważyłem, że przy nieudanej próbie odpalenia auta nie działa karta to znaczy auto nie reaguje na próbę zamknięcia ani otwarcia. Próbowałem na dwóch kartach i dzieje się tak samo. Czasami po wyjęciu baterii z karty i założeniu innej problem znika. Nie sądzę jednak że jest to wina karty lecz czegoś innego. Zastanawiałem się czy to czasem nie jakiś przekaźnik, a może zawór zwrotny na przewodzie paliwowym a być może coś z centralką alarmową? Problem występuje przeważnie na ciepłym silniku i bardzo nieregularnie. Może ktoś się spotkał z podobnym przypadkiem? Z góry dziękuję za pomoc i jakieś sugestie.

Może to czujnik położenia wału albo immo?

 

Może ktoś coś podpowie bo tracę już wiarę w sens działania tego forum:(

 

Kolejne spostrzeżenia związane z moją usterką:

Auto nadal ma problemy z odpaleniem. Moje podejrzenia padają na czujnik położenia wału ten po prawej stronie silnika przy połączeniu ze skrzynią. Renia nie chciała odpalić wrzuciłem bieg i kilka razy lekko popchnąłem auto w przód i w tył po takiej czynności odpaliłem. Jak podmienię czujnik to dam znać czy podziałało.

 

Czy ktoś się może spotkał z taką zagadka??

 

Drążę dalej temat z moją megi:

test przelewowy wtrysków OK. Czujnik na wale sprawdzony.

Zauważyłem natomiast pęcherzyki powietrza w przewodzie paliwowym od gruszki do filtra dalej w przewodzie od filtra do pompy. Może teraz jakieś podpowiedzi ze strony szacownego forum?? Mam już zamówiona ręczną pompkę (gruszkę) zobaczymy co będzie po jej wymianie.

Edytowane przez tusiorek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!