Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

UWAGA! trefne części w sprzedaży


wisnieg

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

postanowiłem założyć poniższy temat w związku, iż stałem się ofiarą "podróbki" - to jest moje zdanie.

Zakupiłem rok temu wraz z rozrządem KOŁO PASOWE gdyż poprzednie nadawało się do wymiany. Koszt 500 PLN.

Co się okazało po roku czasu część gumowej nalewki( zdjęcie 1a i 1b) jak się okazało odkleiła się i następnie wkręcając się w rozrząd spowodowała jego przeskok i w konsekwencji wygięcie 8-miu zaworów ssących - remont głowicy a to koszt niemały.

 

Proszę o opinie wszystkich osób które spotkały się z podobnym problemem. Jak jest zbudowane koło pasowe? Moim zdaniem w tym wypadku jest to podróbka gdyż wykonane jest to z jednolitego materiału ( zdjęcie 3a i 3b), na których nie widać aby mniejsze koło od większego dzieliła guma tłumiąca drgania powstałe na wale korbowym. Co jest denerwujące koło ma jeszcze naklejkę QC 8220 PASSED (zdjęcie 5) - świadczy, iż produkt spełniał wymagania jakościowe.

 

Koło zareklamowałem w sklepie jednakże nie posiadam dokumentu zakupu. Co proponujecie? Jak odzyskać pieniądze włożone w remont silnika około 3 000 PLN. Gdzie uderzyć z tematem. Niedługo będę miał namiary dystrybutora tych części więc w pierwszej kolejności chcę uderzyć do niego gdyż jest to ewidentny winowajca.

 

Z góry dziękuje za opinie, sugestie.

post-29932-0-39095700-1312998257_thumb.jpg

post-29932-0-91322000-1312998299_thumb.jpg

post-29932-0-34616900-1312998334_thumb.jpg

post-29932-0-36289900-1312998382_thumb.jpg

post-29932-0-66894600-1312998467_thumb.jpg

post-29932-0-11576300-1312998503_thumb.jpg

post-29932-0-58300600-1312998560_thumb.jpg

Edytowane przez wisnieg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakiej firmy jest to koło pasowe? Bo piszesz że podróbka, a może zamiennik kiepskiej jakości? Kupiłeś w sklepie czy w ASO?

Co do rachunku, to może być problem - za takie rzeczy zawsze zachowuje się rachunek, albo nawet bierze się fakturę.

Co do naklejki, to właściwie nic ona nie znaczy. Po prostu przeszedł w fabryce kontrolę jakości, a że mają niskie standardy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koło zakupiłem w sklepie motoryzacyjnym. Jestem w trakcie ustalania producenta/dystrybutora. Nawet jeżeli nie było zakupione w ASO to nie powinno być zbudowane z jednolitego materiału i dla pozorów nalany pierścień gumowy imitujący tłumik gumowy. To jest tak samo jak byś kupił amortyzator wykonany cały z jednego kawałka stali, który nie tłumiłby nierówności napotkanych na drodze - to jest główny problem, konstrukcja niezgodna z przeznaczeniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, to tak jakby kupić amortyzator firmy made in china i się dziwić że się wylał po dwóch tygodniach. Jak się kupuje coś tak istotnego to powinieneś się zorientować jakiej to firmy będzie. Są części oryginalne, zamienniki dobrej jakości, są też zamienniki podłej jakości. Zawsze tak było i będzie. W każdym razie powodzenia w sprawie! Informuj jak się to potoczyło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!