Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Rada na radar


Spory

Rekomendowane odpowiedzi

To jest ich obowiązek aby Ci pokazać wykroczenie jakie popełniłeś. Bo w końcu gdyby nie miele zarejestrowanej twojej prędkości to przecież mogą ją wyssać z palca a Ty będziesz musiał zapłacić. Wychodzi z tego na to, że albo nie mieli Cię "złapanego" albo policjant był łoś i skasował twoją prędkość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym momencie odwołanie się wg. mnie mija się już z celem. Jak kleo6 udowodni, że jechał wolniej, jak udowodni, że mu nie pokazali godziny pomiaru? W tej chwili udowodnienie czegokolwiek jest już praktycznie niemożliwe. Na dodatek wydaje mi się, że lepiej zapłacić te 100 zeta i zapomnieć o tym, a nie szargać sobie nerwy i tracić czas w sądach. To jest oczywiście moje zdanie i mogę się mylić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak mandat przyjął to znaczy że się z tym zgadza. Więc odwoływać nie ma się od czego. Mandat jest najniższy jaki mógł być za takie przewinienie. Jednak z moich doświadczeń mogę powiedzieć, że godzina jest na pewno i nie spotkałem się z urządzeniem, które jej nie pokazywało. Co do prędkości to zależy od ogumienia, sprawdź czy masz dobrze dobrane, szczególnie przy przechodzeniu na większe felgi, profil musi być mniejszy i odpowiedni do rozmiaru felgi. Co do twojej prędkości to czasami jadąc na 5 biegu nie zwracamy uwagi że to prędkość ponad 70 km/h a niskie obroty powodują błędne złudzenie wolnej jazdy. Co do suszarek to jeszcze nie są takie złe, zawsze można pogadać i się dogadać, gorzej z fotkami :-(

 

[ Dodano: 2007-09-23, 13:47 ]

Ale znalazłem coś takiego:

 

Mandat karny kredytowany staje się prawomocny w terminie 7 dni z chwilą pokwitowania jego odbioru przez ukaranego (art. 98 § 3 zd. 2 kodeksu postępowania w sprawach o wykroczenia). Taki prawomocny mandat może zostać uchylony na wniosek ukaranego złożony w zawitym terminie 7 dni od daty uprawomocnienia się mandatu, ale jedynie z uwagi na fakt, iż grzywnę nałożono za czyn niebędący czynem zabronionym jako wykroczenie (art. 101 § 1 kpw). Wniosek taki należy złożyć do sądu właściwego do rozpoznania sprawy, na którego obszarze działania została nałożona grzywna. W przedmiocie uchylenia sąd orzeka na posiedzeniu, w którym może brać udział ukarany (art. 101 § 2 kpw). Zapłata grzywny nałożonej prawomocnym mandatem kredytowanym może następować w ratach, ale taka formę spłaty trzeba uzgodnić z organem, który nałożył grzywnę.

 

Art. 67a Kodeksu postępowania w sprawach o wykroczenia przewiduje możliwość uchylenia prawomocnego mandatu karnego. Uchylenie następuje na wniosek ukaranego złożony w terminie 7 dni od uprawomocnienia się mandatu lub z urzędu.(Mandat karny staje się prawomocny z chwilą uiszczenia grzywny bezpośrednio funkcjonariuszowi, który ją nałożył, lub z chwilą pokwitowania odbioru mandatu karnego kredytowanego przez ukaranego)

We wniosku tym należy umieścić informacje, że ma pan wątpliwości co do zasadności mandatu , który Pan otrzymał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo w końcu gdyby nie miele zarejestrowanej twojej prędkości to przecież mogą ją wyssać z palca a Ty będziesz musiał zapłacić.

 

tzn. prędkośc mieli zarejetrowaną bo widziałem na suszrace 75km/h ale jaka ja mam pewność ze była to moja prędkość a nie kogoś innego z wcześniejszych pomiarów. Dlatego pytam własnie o ten czas od pomiaru bo jak pisałem wcześniej przy poprzedniej takiej przygodzie policjant sam pokazał mi czas od pomiaru.

Stąd moje watpliwości, pytanie i próba zdobycia doświadczenia na przyszlość jak się zachować przy kolejnej takiej przygodzie i czy ktoś wie czy tego typu radary (bez tego czasu od pomiaru) funkcjonują. fakt jest faktem że świadectwo legalizacji mieli ważne do sierpnia 2008 na ten radar.

 

Ps.

Z tym całym pytaniem to jest jeszcze jedna sprawa którą otrzymałem na maila mianowice ktos mi powiedział że ponoć poza legalizacją radaru powinna tez być legalizacja (z urzedu miar) na źródło zasilania urządzenia pomiarowego w każdym przypadku gdy nie jest to zasilanie z sieci (220V). To tak na marginesie ale może ktoś też będzie wiedział ile w tym prawdy.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[Cięcie]

 

hmm.... no ta nie była polska tylko made in USA tak przynajmniej stało napisane w świadectwie legalizacji.

 

Proszę przeczytać regulamin forum i na przyszłość nie cytować 1:1 postu, jeśli odpowiadasz bezpośrednio pod nim - Prezes

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Być może. Wiem że Policja używa dwa rodzaje suszarek tj. polskie i USA. Polskie nazywają się chyba Rapid a te z USA K7. I chyba właśnie te K7 są starsze i nie pokazują czasu od pomiaru. Trzeba by spytać policjanta na drodze. Wiem jednak na 100%, że jedne tej funkcji nie mają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym całym pytaniem to jest jeszcze jedna sprawa którą otrzymałem na maila mianowice ktos mi powiedział że ponoć poza legalizacją radaru powinna tez być legalizacja (z urzedu miar) na źródło zasilania urządzenia pomiarowego w każdym przypadku gdy nie jest to zasilanie z sieci (220V). To tak na marginesie ale może ktoś też będzie wiedział ile w tym prawdy.

 

bzdura, to dotyczy tylko urządzeń do "określania masy" znaczy po ludzku wag...radar nie jest wagą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

a moze tak :-) ;-) :-)

Jak unikać mandatów

 

Policjant zatrzymuje kierowce za przekroczenie prędkości..

- Poproszę prawo jazdy...

- Niestety nie mam prawa jazdy, zabrano mi uprawnienia już 5 lat temu

- Dowód rejestracyjny poprosze...

- Nie mam. To nie jest mój samochód. Jest kradziony.

- Samochód jest kradziony !! !???

- Dokładnie, ale prawdę mówiąc - chyba widziałem dowód rejestracyjny w schowku, jak wkładałem tam pistolet...

- Ma pan pistolet w schowku !! !???

- No tak. Tam go włożyłem, po tym jak zastrzeliłem właścicielkę tego samochodu i jak schowałem ciało w bagażniku

- W bagażniku jest CIAŁO !! !!!???

- No przecież mówie...

W tym momencie policjant zawiadamia KG, po 2 minutach antyterrorysci otaczają samochód, dowodzacy akcją podchodzi do kierowcy:

- Prawo jazdy poproszę...

- Proszę bardzo - i kierowca pokazuje jak najbardziej ważne prawo jazdy

- Czyj to samochód - pyta komendant

- Mój. Proszę oto dowód rejestracyjny

- Proszę wolno otworzyć schowek i nie dotykać schowanej tam broni...

- Proszę bardzo, ale nie ma tam żadnej broni

- Proszę otworzyć bagażnik i pokazać ciało

- No problem, ale jakie ciało ?? !!

- Zaraz - mówi kompletnie zdezorientowany policjant - kolega, który pana zatrzymał, powiedział, że nie ma pan prawa jazdy, dowodu rejestracyjnego, samochód jest kradziony, w schowku jest broń a w bagażniku ciało...

- He he - odpowiedział kierowca - a może jeszcze panu powiedział, że

przekroczyłem prędkość????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!