Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Rada na radar


Spory

Rekomendowane odpowiedzi

silvercar, tylko uwazaj, bo jak przyjadą ci w kominiarkach to moze być tak: :) :)

W pierwszej klasie podstawowej, podczas biologii, pani się pyta dzieci - Jakie dźwięki wydaje krowa.

Małgosia podnosi rękę:

- Muuuu, proszę pani.

- Bardzo dobrze Gosiu. A jaki odgłos wydają koty?

Grześ podnosi rękę:

- Miauuu, proszę pani.

- Bardzo dobrze, Grzesiu Bardzo dobrze. A jaki dźwięk wydają psy?

Jasiu podnosi rękę.

- No Jasiu powiedz - zachęca pani.

- Na glebę sk****synu, ręce na głowę, nogi szeroko i ani k**wa drgnij!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Słyszałem ostatnio teorie ze policjanci mogą "łapać na szuszarke" tylko w oznakowanych miejscach. Tzn. np przed każdym fotoradarem zamontowanym na stałe jakieś 100-200m stoi znak informujący o kontroli prędkości (niebieski, prostokątny z napisem "Fotoradar kontrola predkości" czy coś w tym stylu).

Czasami można też spotkać znaki koloru żółtego (informacyjne) z napisem "Kontrola prędkości".

I właśnie według tej teorii na "suszarke" mogą łapać tylko w takich oznakowanych miejscach a nie 'gdzie chcą'. Czy to prawda?? Czy takie patrole powinny być oznakowane tablicami informacyjnym umieszczonymi w jakimś określonym dystansie od miejsca pomiarowego??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli nie da sie wykrecic od płacenia mowiąc że nie było znaku informującego o kontroli pedkości :mrgreen:

 

Trochę bez sensu jest takie podejście. "Suszenie" ma za zadanie odstraszyć od przekraczania prędkości, więc jaki sens jest ostrzegać "tutaj suszymy"? A w innym miejscu co, sandał w ziemię i hulaj dusza piekła nie ma?

W tym roku już zasiliłem budżet państwa paroma PeLeNami i zdobyłem 9 bonusowych punktów ale nie mam im tego za złe - chłopaki robią swoją robotę. Faktem jest, że zdarza się trafić na złośliwych gnojków ale mi to zdarzyło się raz i na szczęście na "mało szkodliwym" wykroczeniu więc za dużo szkód w portfelu i w punktach nie narobił :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktem jest, że zdarza się trafić na złośliwych gnojków
a co byscie powiedzieli,gdyby Wam policjant w Austrii powiedzial,ze on WIDZIAL,ze bylo 70kmh a nie tak jak trzeba 50?Mandat 31 euro i zero dyskusji :-(
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do proszenia policji o legalizacje przyrządów mierniczych to policjant ostatnio zwykł mówić tak: "nie jest pan upoważniony do kontroli przyrządów mierniczych znajdujących się w posiadaniu funkcjonariuszy policji. Proponuję panu mandat w wysokości X złotych, bądź sprawa zostanie skierowana do sądu grodzkiego." Zgadzam się z z wypowiedziami, że najskuteczniejszym sposobem na uniknięcie mandatu jest przepisowa jazda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do proszenia policji o legalizacje przyrządów mierniczych to policjant ostatnio zwykł mówić tak: "nie jest pan upoważniony do kontroli przyrządów mierniczych znajdujących się w posiadaniu funkcjonariuszy policji. Proponuję panu mandat w wysokości X złotych, bądź sprawa zostanie skierowana do sądu grodzkiego." Zgadzam się z z wypowiedziami, że najskuteczniejszym sposobem na uniknięcie mandatu jest przepisowa jazda.

 

Hmm... Z tego co wiem to musi pokazać Ci papier o legalizacji urządzenia pomiarowego. Ty nie kontrolujesz przyrządów mierniczych, Ty prosisz o wgląd do kwitu o legalizacji urządzenia. Nikt z nas nie ma możliwości skontrolowania przyrządów a papiery z tejże kontroli jak najbardziej :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zasadniczo jadę z przepisami (w całej swojej historii "kierownika pojazdu" trwającej już 16 lat, otrzymałem tylko 1 punkt karny za przekroczenie o 17 km ograniczenia 30 km/h) ale jak widzę fotoradar (przenośny - największa głupota) lub suszarę to lojalnie informuję o tym innych kierowców przez CB.

I robię to dlatego że panowie ci tworzą zagrożenie na drodze często ustawiając się w miejscach które są szczególnie niebezpieczne. Potrafią kryć się za zakrętem, w krzakach, w wjeżdzie na drogi gruntowe. Stosują swoistego rodzaju wymuszenia rozbójnicze (Sam kiedyś widziałem jak na drodze do Łeby w sezonie jechali z prędkościa która powodowała korek (długi na 5 km!), a ich wyprzedzenie powodowało przekroczenie dozwolonej na tym odcinku szybkości, zwineli się dopiero do wypadku który w tym korku za nimi sie wydarzył) .

Potrafia zatrzymać tam ruch poprzez zatrzymanie pojadzu do kontroli - wywołująć zagrożenie kolizją (znam takie miejsce gdzie zatrzymują pojazd który nie ma wyjścia i ustawia się tak że nie ma siły by jadący za nim nie przekroczył tam linni ciągłych).

Najfajniejsza jest reakcja policjantów jak usłyszą opinię (cenzuralną) na swój temat (mają coraz częściej CB) popartą przez innych uczestników ruchu, gadają o służbie itp a dostaja tekst że pensję mają za małą).

Mam o pracy polskiej policji drogowej bardzo złe mniemanie - sami łamią prawo a chcą respektować je od innych.

A jeśli chodzi o sposób to proszę włączać nagrywanie w telefonie...

Niech no który spróbuje wtedy wyjechać że się "dogadamy"... :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

....

Stosują swoistego rodzaju wymuszenia rozbójnicze (Sam kiedyś widziałem jak na drodze do Łeby w sezonie jechali z prędkościa która powodowała korek (długi na 5 km!), a ich wyprzedzenie powodowało przekroczenie dozwolonej na tym odcinku szybkości, zwineli się dopiero do wypadku który w tym korku za nimi sie wydarzył) .

....

Mam o pracy polskiej policji drogowej bardzo złe mniemanie - sami łamią prawo a chcą respektować je od innych.

 

Nie zauważasz pewnej niekonsekwencji w swoim wywodzie? W wielu miejscach masz rację ale... :mrgreen: Pomyśl dlaczego zdarzył się ten wypadek? Może ktoś miał za ciężką stopę i poleciał na trzeciego? W każdym zawodzie są jełopy i tego się nie zmieni, niestety :mrgreen:

A pomysł z włączeniem dyktafonu w komórce jest przedni :-D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!