Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Układ odprowadzania par paliwa


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Przez ostatni miesiąc próbowałem uporać się z błędem położenia wałka rozrządu - auto było trzy razy w oryginalnym serwisie zakończyło sie wymianą czujnika oraz przeprogramowaniem wtrysków. Niestety po kilku kilometrach wyskoczył ponownie ten sam błąd na desce tzn" Check emissions ", ale po podpięciu do uniwersalnego interfejsu pokazał się nowy:

P0443,"Układ odprowadzania par paliwa, obwód ster.zaworu oczyszcz. - Wadliwe działanie" po tym pojechałem po raz czwarty do serwisu udając, że jest to samo. Tam po małej awanturze stwierdzili, że jest to odrębna usterka i trzeba było wymienić jakieś złącze (50zł) na co się zgodziłem, ale bład po kilku kilometrach powrócił. Dlatego proszę Was o radę co z tym zrobić elektrozawór znalazłem po lewej stronie na samej górze, ale jak sprawdzić jego działanie? Nowy to koszt 200zł używany za 50zł. Zastanawiam się czy jechać po raz piąty do serwisu czy spróbować kupić używany i wymienić samemu, zastanawiam się tylko czy serwis mógł coś namieszać lub jest jeszcze inny zawór/czujnik, który może powodować bład?

Jestem naprawdę załamany awaryjnością aut Renault oraz poziomem serwisu, czy to jest normalne błąd za błędem ?

Dodam tylko, że jest to Scenic II 1.6 16v

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 lat później...
W dniu 1.10.2021 o 02:18, szwagier24a napisał:

:lapka:

REGULAMIN Forum się kłania pkt 5.9 :!: - aniewa

 

Wymieniony sterownik silnika. Wiązka elektryczna sprawdzona.

Wymieniony elektrozawór. Po trzecim rozruchu silnika pojawia

się błąd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!