Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Kolo zmiennych faz rozrządu - co klekocze?


dawidd

Rekomendowane odpowiedzi

Witam .Dodam 3 grosze w temacie regeneracji. Znam się na hydraulice siłowej - więc podpowiem że sama wymiana blaszek to nie wszystko (sprężynki można wymienić). Układ jest skonstruowany jak pompa odśrodkowa - a w tym wypadku jak silnik hydrauliczny z łopatkami. Na zdjęciu "DAWIDDa" widać że koło jest szlifowane płaszczyznowo i prawdopodobnie jest to wykonywane po zablokowaniu i złożeniu wszystkich elementów tego koła . Chodzi generalnie o to aby olej z jednej komory (przed łopatkami) nie przedostawał się swobodnie do drugiej komory (za łopatkami ). Określony obrót pod określoną dawką oleju. Szczelność tego systemu wymaga dokładności tysięcznej części milimetra ! Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Żebyś napisał to w piątek, to bym Ci dał w prezencie z dowozem do Radomia. W sobotę wymieniałem u kolegi w Krakowie (przy okazji zwiedzanie i remoncik silnika). Wymieniłem rozrząd i KZFR, Wszystko co zrzucił u niego zostało, aj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki koledzy za zainteresowanie

Zygmunt Małek masz może kontakt do kolegi z Krakowa może odebrałbym od niego to koło albo mógłby wysłać, w przyszłym tygodniu powinienem być w Krakowie.

 

Lewy Sądząc po przebiegu tego koła jest już na wykończeniu. chcesz je sprzedać czy zatrzymujesz dla siebie a piszesz posta od tak.... ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawdę powiedziawszy to zabrałem je z warsztatu bez większego celu. Sam chciałem je wybebeszyć i obadać sprawę ewentualnej regeneracji takich części. Póki co leży spakowane i czeka na swoją kolej. Mimo prrzebiegu nie dawało nigdy żadnych objawów usterki.

Nie jestem do niego przywiązany i mógłbym sprzedać, ale skoro są tu oferty darmowego przekazania koła do testów, to raczej jednak sprzedaż byłaby nie na miejscu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam do oddania po kosztach przesyłki koło od 1.6 K4M jeśli Cię interesuje. Przebieg ok. 50 tyś. Oznak zużycia nie było (tzn. chrobotania przy rozruchy), ale był błąd na desce. Po wymianie rozrządu i koła, błąd zniknął.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!