Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Składanie lusterka zewnetrznego


Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Mam taki problem.

Lewe lusterko przestało się rozkładać (elektryczne).

Złożyć da się, ale przy rozkładaniu dochodzi do jakiś 75% i dalej się nie rozkłada.

Dodatkowo podczas jazdy lekko drży.

Co może być przyczyną?

Czy w środku jest jakiś trybik, który mógł się ułamać?

Jaka jest zasada działania takiego lusterka? Da się samemu to naprawić?

Regulacja lusterka działa, silniczek pracuje aż do tych 75% później milknie.

 

Dziękuję za podpowiedzi.

Pozdrawiam GS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W miejscu składania jest zespól przekładni i silniczek zamknięte w szczelnej obudowie i przykręcone dwoma śrubami do ramy lusterka.. By tam dotrzeć najlepiej zdemontować lusterko i porozbierać na czynniki pierwsze. (bawiłem się na prawym,które wcześniej wymieniałem na nowe) Lewe też otwierało się krótkimi skokami ale otwierało się do końca. Po tych dokładnych oględzinach, doszedłem do wniosku, że tylko przegub jest zabrudzony i po zastosowaniu WD40 i wytarciu tego co wyciekło wszystko wróciło do normy.

Jeśli spodziewasz się że masz wyłamane ząbki na kółkach zębatych w tej przekładni, to przy otwartym lusterku przeciągnij go ręcznie, maksymalnie do przodu, tak by było równolegle do karoserii i włącz składanie. Chwilę nic się nie będzie działo, do czasu aż zaskoczy sprzęgiełko i lusterko się złoży. Moze to wystarczy by pracowało na dobrej części przekładni ale nie jest to pewne, bo nie wiadomo które i ile jest wyłamanych.

Jedynie pójście o krok dalej i rozebranie przekładni powie Ci prawdę.

Samo smarowanie WD, też najlepiej przeprowadzić przy lekko przeciągniętej obudowie do przodu, zatrzaski sprzęgła są wówczas rozwarte.

Jako ciekawostka- na przekładni widnieje napis MADE IN AUSTRALIA

Edytowane przez gojgien
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to przy otwartym lusterku przeciągnij go ręcznie, maksymalnie do przodu, tak by było równolegle do karoserii i włącz składanie.

Co masz na myśli pisząc przeciągnij?

Mam patrząc w lusterko je odepchnąć od siebie czy złożyć ręcznie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odepchnąć, by było równolegle do karoserii jak przy złożonym ale w drugą stronę i wtedy włączyć składanie elektrycznie, z przełącznika. Nic nie urwiesz, ono jest na takie przeciągnięcia w drugą stronę przygotowane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lusterko się składa już prawidłowo.

Dzięki za pomoc.

Teraz denerwuje mnie to drganie. Prawe siedzi mocno i nic nie lata.

Za to lewe denerwującą drży.

Chyba trzeba będzie je rozebrać.

Macie może pomysły co może być przyczyną?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydłubać zwierciadło i posprawdzać czy zatrzaski są wszystkie. Ewentualnie na pierścień nawinąć 1 -2 wąskie zwoje taśmy 3M lub plastra z klejem, by zwiększyć średnicę pierścienia i ponownie osadzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lepiej coś szerszego i cienkiego, sztywna szpachla. Zasada wydłubywania jak w starszych modelach meganki. Jak lusterka masz podgrzewane, to wkład będzie wisiał na przewodach. Tu na przyłączu zastosowano kostkę z zatrzaskiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam ponownie.

 

Dziś dobrałem się do lusterka, bo nie grzeje bestia (padła mata)

 

okazuje się że to drży całe lustro nie samo szkło..

 

Jest luz między lusterkiem a łapą trzymającą lustro...

 

jakieś wskazówki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest luz między lusterkiem a łapą trzymającą lustro...

Coś Ty tam za łapę znalazł?? Samo zwierciadło jest przyklejone do plastikowej podstawy, pod która jest mata grzejna. To jest mocowane do pierścienia, wahadłowo (w 2 płaszczyznach) zamocowanego w ramce lusterka, gdzie z 2 stron są przeguby, a po ich przeciwległej stronie, 2 listwy zębate, współpracujące z silniczkami, także do tej ramki lusterka zamocowanymi. Ramka poprzez mechanizm składania jest połączona z podstawą lusterka, a ta przez 2 śruby z karoserią. Do tej ramki także jest podpięta na zaczepach przednia obudowa, a w prawym lusterku, dodatkowo czujnik temperatury zewnętrznej.

Który z tych elementów łapa nazywasz, trudno zgadnąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi mi właśnie o łącznie z karoserią. Tu jest luzu trochę.

 

Wczoraj chciałem rozebrać lusterko ale po zdjęciu szkła nie chciała zejść obudowa.

Są tam 4 zaczepy ale po zwolnieniu ich nie mogę ruszyć obudowy...

 

A to "łapa" co lustro trzyma"

 

IMAG0001.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co pamiętam w tej osłonie nad przegubem też jeszcze jest zatrzask.

Mam takie lusterko porozbierane ale ewentualne dokładne fotki mogę wstawić wieczorem albo jutro.

Musiałbym je porobić, a dziś niestety nie mam na to czasu (wyjazd)

Co zaś tyczy się luzów, o których piszesz to wynika, że masz luźną tą długą śrubę, ukrytą za przegubem. TORX 30. By ją zobaczyć musisz postąpić tak jak w 4 poście na tej stronie, gdzie piszę o przeciągniąciu do przodu. Jednak robisz to tylko o kilka stopni, a właściwie do momentu samego rozsprzęglenia mechanizmu składania i przed tą przednią, plastikową osłoną zobaczysz poziomy otwór, a w nim łeb TORX-a.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!