Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Składanie lusterka zewnetrznego


Rekomendowane odpowiedzi

U mnie po za smarowaniem (otwierało się lekko skokowo, po smarowaniu płynnie) problem też tkwił w przełączniku. Jak się joystick przekręciło na rozkładanie i trzymało to się zacinało, a jak się przekręciło i puściło to wszystko ok. Składanie było bez problemów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak się joystick przekręciło na rozkładanie i trzymało to się zacinało, a jak się przekręciło i puściło to wszystko ok.

Ponieważ styki są tak zrobione, że tylko w tym przeciwległym do 0 położeniu jest dobre połączenie.

Zauważyłem to i jest to nawet widoczne w filmiku jaki wstawiłem do tematu o automacie składania lusterek. Widać tam moment, gdzie ten przełącznik przytrzymuję i steruję lusterkiem nie przełączając go do końca pomiędzy pozycjami. Jeśli udało Ci się go w takiej pozycji przytrzymać, to silniczek w lusterku głupiał, bo otrzymywał zamiennie odwrotne zasilanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Witam kolegów . Od niedawna jestem szczęśliwym użytkownikiem Renault Scenic II 2007 1,9D. Przeczytałem cały temat nieskładających się lusterek. I chciałbym dodać iż nie do końca zgadzam się ze smarowaniem przegubów.

A już na pewno nie ! "wysychającymi" smarami silikonowymi. Swoje wyczyściłem benzyną ekstrakcyjną, przedmuchałem. i jest super. Te lusterka przestają działać poprawnie ze względu na zanieczyszczenia dostające się do przegubów. A posmarowanie WD 40 czy innym smarem przyśpieszy tylko proces brudzenia. Fabrycznie nie są smarowane i jest ok przez wiele lat . Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fabrycznie jest tam biały smar, (niekoniecznie silikonowy) który z biegiem czasu się wyciera na tych współpracujących elementach. Niby nadal tam jest ale poza miejscami trącymi o siebie. Tak samo jest w samej przekładni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Witam,Panowie zaryzykuje i napiszę tu o swoim problemie ponieważ nigdzie nie mogę znaleźć odpowiedzi.

Chodzi o to czy da się jakoś wyregulować, na tym zawiasie lusterko (el.składane),by przy zamykaniu nie opierało się i nie przyciskało podstawy.Na drugim lusterku jest luz między podstawą, ok 2mm a tu nie.Zauważyłem jeszcze że przy rozkładaniu i szybkim złożeniu, (zanim sie rozłoży do końca) coś chrupnie,przeskoczy.Pytam bo może to swiadczy o jakimś gorszym problemie i lepiej tego nie ruszać,puki co.pozdrawiam

Edytowane przez Megii2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!