Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

jeżdżę Megane 1.4 Classic i rozsypała mi się tylna belka skrętna (tak przynajmniej mówił mój mechanik - ja się nie znam). Jak to jest z tymi belkami, ponieważ muszę kupić - Czy belka z megane II pasuje do I ? czy Coupe i Classic maja tę samą belkę ?

 

Proszę o poradę.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie tak, konstrukcja belki jest taka sama, ale różnica leży różnych średnicach drążków.

Założysz belkę bez problemu, ale nie koniecznie będzie dobrze funkcjonowała u Ciebie.

Odsyłam do ^^ znajdziesz wiele na ten temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli wszystkie meganki I mają tę samą belkę ?

Tak, którą nie założysz będzie OK.

To nie tak, konstrukcja belki jest taka sama, ale różnica leży różnych średnicach drążków.

Akurat są dwie różne konstrukcje belek, ale belki i tak są ze sobą zamienne.

Zwykłe Megane mają drążki 23,15 mm, a Coupe 2,0 i 2,0 16V 24,5 mm, lub 25 mm.

Generalnie szukaj belki z czterema drążkami, a nie rurowej.

Zwróć też uwagę, czy belka jest do auta z ABS, czy nie (w zależności jakie wyposażenie ma auto).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat są dwie różne konstrukcje belek, ale belki i tak są ze sobą zamienne.

W przypadku Renault Megane Calssic była stosowana jedynie beka czterodrążkowa, w tym modelu nie było stosowanej belki typu rurowego.

Jeżeli chodzi o belki to rzeczywiście są zamienne i da się wsadzić każdą i każda będzie pasowała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Czyli wszystkie meganki I mają tę samą belkę ?

Ja przechodziłem przez to samo.

Nie wszystkie meganki mają takie same belki. Generalnie są 2 rodzaje, rurowa i 4-drążkowa.

U mnie w phII jak szukałem to się okazało że belki z jednego rocznika różnią się wymiarami nawet o 5cm.

Można by założyć ale nie ma pewności że na obciążeniu koła nie będą obcierać.

Znalazłem odpowiednią i założyłem :) kosztowała mnie 450zł z wymianą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Ja bym ci radził kupić używaną bo zapłacisz 2x mniej niż za regenerację.

Koszt regenerowanej belki to ok 1000-1100zł natomiast w moim przypadku belka też do kombi kosztowała razem z całymi bębnami (wymieniłem tam tylko tłoczek) 450zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!