Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

zawieszające się obroty przy odpuszczaniu gazu, przez chwilkę nie spadają


Foktrok

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

czy normalną sytuacją jest, że gdy odpuszczam gaz przy zmianie biegu to obroty pozostają przez jakieś półtorej sekundy pozostają w maksymalnej osiągniętej przy przyspieszaniu pozycji? Potem spadają do prawidłowej wartości. Dzieje się tak przy przyspieszaniu.

Zauważyłem też inny objaw; przy staniu auta na biegu jałowym z załączonym silnikiem, obroty co jakiś czas lekko (nawet nie o 0,1) spadają i potem wracają do poprzedniego poziomu, tak jakby silnik leciutko się dławił.

 

bardzo proszę o jakąś radę. Czy to przepustnica, czy może świece, czy może jest to normalne tzn. "ten typ tak ma"?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jest jeszcze tak tragicznie,choc oczywiscie nie jest to normalny objaw.Proponuje zaczac od wyczyszczenia silniczka krokowego.Jak nie pomoze bedziemy myslec co dalej (np.sprawdzenie szczelnosci ukladu i czyszczenie przepustnicy-ale z silniczkiem bedzie najprosciej i najszybciej )

 

Upps :) sorki nie zwrocilem uwagi czym kolega Foktrok pomyka.W takim ukladzie zaczalbym od przeplywomierza,ale najlepiej niech sie wypowiedza inni dieslowcy na podstawie wlasnych doswiadczen.

Edytowane przez dkojak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 lata później...

witam, zauważyłem i u siebie taki problem z obrotami ale obroty na biegu jałowym mi nie falują tak jak koledze.Tylko raz na jakiś czas potrafią się na chwilkę zawiesić po odjęciu gazu. Znalazł ktoś odpowiedz na pojawiający się problem???

 

Dodano: 04 paź 2013 - 19:17

witam, mam pytanie czy może ktoś uporał sie z tymi wieszającymi sie obrotami????bo zaczyna być to trochę denerwujące a dawać do mechanika żeby przez tydzień grzebał i nic nie znalazł to mi się nie uśmiecha. Mam silnik 1,5dci 101KM z 2005r

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...
  • 1 miesiąc temu...
  • 1 miesiąc temu...

Witam ponownie, zaobserwowałem jeszcze jedna rzecz odnośnie tych obrotów silnia, przy zmianie biegów jak wcisnę sprzęgło nie tyle co się zawieszają co potrafi je podciągnąć nawet pod 3tys i jak go mocno prze gazuję to wszystko wraca do normy i np przez 2 dni jest spokój. Zauważyłem też, że jak np jadę chwile na 3 biegu i chce się powoli rozpędzić to raz na jakiś czas czuć taka dziurę w mocy (brak mocy) przez chwilkę i jak mocniej docisnę gaz to za 2-3sek przechodzi i normalnie przyspiesza. Jak wyczuwam tą tzw dziurę w mocy i wcisnę sprzęgło to wtedy mocno podciąga obroty silnika np z 2tys nawet i do 4tys. Nie wiem jakby to można by było jeszcze inaczej wytłumaczyć. Bywa tak że występuje to 2 -3 razy na dzień a jest tak że np tydzień czasu jest spokój. Ma ktoś pomysł co moja megane boli??? Mam silniczek 1,5dci 101KM wtryski i pompę miałem już regenerowaną ale te objawy już występowały przed naprawą wtrysków.

 

Dodano: 16 cze 2014 - 19:52

halo..... naprawdę nikt nie ma żadnego pomysłu co boli nasze meganki z tymi obrotami silnika???wiem wiem zawsze można oddać samochód do mechanika i po sprawie. Ale jak oglądam program na TVN TURBO "Będzie Pan zadowolony" to mi ręce opadają i chyba straciłem całkowicie zaufanie do mechaników

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!