Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Śmierdzi benzyną w kabinie


Rekomendowane odpowiedzi

witam, mam znowu problem z moim scenicem. Około roku temu fachowcy wymienili mi pompę paliwa bo autko źle zapalało. Na początku wszystko było Ok. Jednak kilka miesięcy temu zauważyłem iż po zatankowaniu ponad 30 litrów w samochodzie zaczyna mocno śmierdzieć paliwem. Przy włączeniu klimy lub nawiewu nie śmierdzi. Pod autem plam niema. Spalanie nie zwiększyło się. Wymontowałem tylne siedzenia wszystko sucho. Ale najbardziej śmierdzi jak się otworzy szufladkę pod tylnym prawym siedzeniem - bucha benzyną. Co może być przyczyną? Czy mechanik nie założył jakiejś uszczelki? Jak to sprawdzić? Z góry dziękuje za wszystkie porady :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tam jest właśnie zespól pływaka w baku. Może coś jest obluzowane. Jak nie porozbierasz by górę baku widzieć, to raczej nawet nasze gdybania nie pomogą. Jak sam nie dasz rady się tam dostać, jest trochę rozbierania, bo pod ta szufladę musisz się dostać, to oddaj do mechanika niech tam popatrzy. Trzeba zdemontować wszystkie tylne fotele, pozdejmować plastiki, odkręcić śruby M8 od listwy zatrzaskowej foteli, odpiąć spinki i wywinąć wykładzinę, (tu warto porozpinać plastikowe progi tylnych drzwi) zdemontować pas blachy maskującej, odczepić zatrzaski i wyjąc szufladę. Dalej nie wiem bo niżej nie zaglądałem ale powinien tam być duży korek gumowy a pod nim już złączki na baku. Można też, ale nie sprawdzałem osobiście, wyciągnąć tą szufladę po jej odbezpieczeniu i przez jej otwór tam pogrzebać. Może to być nieszczelność na samych przewodach lub na nakrętce trzymającej pływak i tamtędy sobie paruje. To jednak ten korek powinien zatrzymać, może źle osadzony???

Edytowane przez gojgien
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, spróbuje w ten weekend dostać się do pływaka. Tylko po twoim opisie wydaje mi się że jest to dość skomplikowana sprawa. Dlatego najpierw spróbuje wyciągnąć tą szufladę. Tylko po wyciągnięciu co tam posprawdzać? czy wszystko suche? czy po dokręcane? Bo do samego pływaka w baku przez otwór tej szuflady chyba się nie dostane.

Edytowane przez Wilk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ty musisz się dostać nie do pływaka ale do nakrętki mocującej pływak w baku i do jej uszczelki, duży gumowy oring, albo tylko do złączki przewodu paliwowego..

Tu przykładowa fotka jak to wygląda na wymontowanym z auta baku:

http://moto.allegro.pl/zbiornik-paliwa-bak-renault-scenic-ii-i1762591940.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!