Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Raz odpala, a raz nie!


Rekomendowane odpowiedzi

Witam forumowiczów. Mam problem z odpalaniem scenica II, a mianowicie. Zostawiłem auto w garażu, ale nie pogasiłem lampek (zapomniałem).

Więc rozładował sie akumulator. Po wciśnięciu start, takie długie trrrrrr i cisza.

Teraz naładowałem akumulator, ale auto odpala lub nie odpala, a objawia się to tym, że po wciśnięciu start+sprzęgło słychać tak jakby rozrusznik kręcił, dopóki trzymam sprzęgło, ale auto nie odpala. Komputer nie wyświetla żadnych błędów.

Po chwili próbuję jeszcze raz i odpala. Trochę pochodzi, gaszę i znów ładnie odpala.

Gaszę wyciągam kartę, lub nieraz nie i dalej próba, zonk. To samo, kręci rozrusznik, ale nie zapala.

Dodam, że jak odpali to np. przy opuszczczaniu szyb światła trochę przygasają, tak jakby reagowały na dotyk przycisków opuszczania szyb.

Akumulator jest od nowości, oryginalny, czyli ma ok. 7 lat.

Czy to może być jego wina czy jakieś zwarcie?

Może ktoś ma jakieś pomysły?

 

 

Czy padające sprzęgło alternatora, np.powolne zacieranie rolki alternatora może utrudnić rozruch silnika?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Aston.

Takie też były moje przypuszczenia.

Po całkowitym naładowaniu odpala parę razy.

Oczywiście na postoju.

Odpalenie z włączonymi światłami,(xenony) przynosi efekt samego kręcącego rozrusznika.

Oświetlenie deski przygasa.

Aha, mam takie spostrzeżenie, czy to normalne, że po całkowitym naładowaniu owego akumulatora zapala mi się zielona dioda na prostowniku, że naładowany a chwilę póżniej znów czerwona, że ładuje i wskazówka amperomierza biega po całej skali?

 

Tak, czy inaczej zmieniam akumulator.

Wybrałem taki:CENTRA FUTURA 72AH/720A

 

Pozdrawiam.

Edytowane przez hymmen
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha, mam takie spostrzeżenie, czy to normalne, że po całkowitym naładowaniu owego akumulatora zapala mi się zielona dioda na prostowniku, że naładowany a chwilę póżniej znów czerwona, że ładuje i wskazówka amperomierza biega po całej skali?

Tak się może dziać, jak akumulator ma w środku przebicie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie.

Akumulator wymieniony na nowy, ale problem pozostał.

Pięć razy odpali poprawnie, a raz zakręci tylko rozrusznikiem i kręci dopóki trzymam sprzęgło a dalej cisza.

Załącza się wszystko tak jak na zapłonie, lecz silnik nie odpala.

Dopiero wciśnięcie przycisku start i wyłączenie wszystkiego daje efekt przy ponownym rozruchu, czyli na nowo start i sprzęgło.

I nie ma reguły na to kiedy nie załapie.

Może zacząć szukać usterki sprawdzając świece?

Ale, na ciepłym silniku i przy obecnych temperaturach objawy są takie same.

Najgorsze, że nie ma żadnych komunikatów.

 

Dodam,że czujnik położenia wału też czyściłem i lipa.

Może wina leży po stronie rozrusznika?

Czekam na wasze propozycje.

Pozdrawiam.

Edytowane przez hymmen
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...

Kolego coś więcej wiadomo. Mam podobnie u siebie. Też odpala albo nie. Czasem pali jak dotychczas (przed pojawianiem się problemu), czasem rozrusznik kręci jak oszalały, a odpalić nie chce (bieg+sprzęgło+przycisk). Często pomaga luz + hamulec+przecisk).

Jaszcze nic nie sprawdzałem. Najpierw zdarzyło sie to raz. Teraz częściej, ale zawsze pomaga luz+hamulec+przycisk.

Jak coś się wyjaśniło to proszę o informację.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak wiadomo, co prawda już zmieniłem autko, ale przyczyną awarii w scenicu II 1,9 DCI był uszkodzony rozrusznik, a dokładnie bendix.

Po wymianie całego rozrusznika na używkę z allegro wszystko wróciło do normy. Można było oczywiście regenerować, ale jakoś tak wyszło...

 

Wizyta u elektromechanika powinna rozwiązać twój problem, wszystko się wyjaśni. Jeśli masz te same problemy, stawiam na rozrusznik.

Edytowane przez hymmen
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!