Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Skrzypiący pedał sprzęgła w 1.6 16V


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

ma do Was szybkie pytanko zanim zacznę męczyć serwis - czy ktoś z Was, użyszkodników meganki z silnikiem 1.6 16V miał problemy ze skrzypiącym/nierówno pracującym pedałem sprzęgła? Mnie coś takiego spotyka od kilku dni, tuż przed puszczeniem sprzęgła słychać skrzypienie i jakby lekki stuk, czuć to także pod stopą, która jest na sprzęgle. Efekt występuje zarówno na zapalonym jak i zgaszonym silniku.

 

Pytam się Was o to, bo nie chcę być odesłany z kwitkiem z tekstem "ten typ tak ma".

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ciut starszym modelu, też mi to wystąpiło. Jak się zagłębiłem pod spód, okazało się że wyrobiony już jest niestety plastik ( taki biały ) na śrubie mocującej ( osi pedału sprzęgła ) ale cóż, 1 psik WD40 i jest cisza :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...

Witam.

Od kilkunastu dni to samo wystepuje u mnie. Jak wciskam pedał sprzęgła czuję delikatny opór skrzypienie pedału, jak puszczam pedał słychać stuk. Zanim znalazłem ten wpis na forum zgłosiłem to do serwisu, auto mam jeszcze na gwarancji. Mechanik sprawdził pedał, ale on był ok. Stwierdził, że to wada pompy sprzęgła. Wymienili mi tą pompę w ramach gwarancji, ale wymiana nie pomogła. Potem stwierdzili, że może pomoże wymiana przewodu do pompy sprzegła, jestem umówiony na jutro. Obawiam się, że to nie pomoże, bo co ma przewód hydrauliczny do stukania sprzęgła.

Moje auto ma dopiero 5800 przebiegu, bo mało jeżdżę, po mieście poruszam się rowerem :) Jestem rozczarowany jakością jaką oferuje Renault: bucząca skrzynia biegów, woda w bagażniku, a teraz sprzęgło. Chyba sprzedam to auto puki jeszcze pachnie nowością :)

 

Powiedzcie proszę jak rozwiązaliście ten problem. Dzięki:)

 

Pozdrawiam.

 

Witam ponownie.

Tak jak myślałem wymiana przewodu nie pomogła, a mechanik nie potrafił zlokalizować stukania. Stwierdził, że można jeździć. Ja stwierdziłem, że nie można, więc pojechałem do innego serwisu. Tam spotkałem się z profesjonalną obsługą, a mechanik potrzebował minuty, żeby określić co stuka. Okazało się, że to czujnik położenia pedału sprzęgła, jest on zamontowany do blachy, która potęguje chałas. Krótko mówiąc drobiazg, trochę nerwów, a ja mam nową pompę sprzęgła i przewód (nie z własnej woli). Gdybym nie miał auta na gwarancji byłbym ok 1000 zł w plecy.

Warto się rozeznać zanim odda sie auto do autoryzowanego serwisu.

 

Pozdrawiam.

Edytowane przez Masiw
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

Witam, Też mam problem ze skrzypiącym sprzęgłem. Dzisiaj się tam wczołgałem i stwierdziłem że niestety nie skrzypi sam pedał a pompka. Osobiście nie chce mi się jej wymieniać skoro działa i raczej nie puszcza płynu. Mam takie pytanie czy udało się komuś ją skutecznie nasmarować? Jeśli tak to czym?

 

Pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witam. Mam podobny problem skrzypienie słychać i czuć na pedale sprzęgła i jak jest zimno to jest to mniejsze. Jak powoli wciskam sprzęgło jest to prawie nie odczuwalne a w czasie jazdy jak się szybko zmienia biegi jest to bardzo wkurw****ce. Jest to ewidentnie słyszalne na pedale sprzęgła, czy mógłby ktoś wskazać co nasmarować lub co wymienić? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!